Πληροφορίες για mugelo??

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
Απάντηση
rossi 46
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 20:38
Model: -
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από rossi 46 »

Αν κάποιος έχει παει mugelo θα ήθελα γενικές πληροφορίες θα πάω με μια παρεα και κανείς δεν έχει παει πάλι,ευχαριστώ!!!
FZ1 fazer FROM PATRAS CITY!MARCO SIMONCELLI REST IN PEACE.......58

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από antonis_FR »

Eχω παει εγω.τι θα ηθελες να μαθεις ακριβως?
Εικόνα

rossi 46
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 20:38
Model: -
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από rossi 46 »

αν μπορουμε να μεινουμε στην πιστα με σκηνες,τι παιζει απο ξενοδοχεια τις μηχανες που τις καβατζονουμε,και οτι αλλο θεωρεις συμαντικο.. ευχαριστω!!
FZ1 fazer FROM PATRAS CITY!MARCO SIMONCELLI REST IN PEACE.......58

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από antonis_FR »

Πίστα μένεις άνετα με σκηνουλα,ξενοδοχεία όπως ισχύει σε όλες τις πίστες, τα κοντινά δαγκωνουνε. Εμείς είχαμε μείνει τοσκανη ,είναι καμμιά 50αρια χλμ απτην πίστα,αλλα η διαδρομή είναι μαγευτική.
Μπαίνοντας στα περίχωρα τις πίστας,μετα την πλατεία (θα καταλάβεις), υπάρχουν πανσιον με αυλές μεγάλες. Παίρνουν 5 ευρώ το μηχανάκι αν θυμάμαι καλα και μπορείτε να τα καβατζωσετε εκεί.
Απο εισιτήρια δεν ξέρω τι έχετε πάρει, αλλα με γενικής εισόδου θα είστε πολυ καλα και φτηνά!
Καπέλα, νερά κλπ γιατί θα σας φάει ο μαυροηλιος και το περπάτημα(αν δεν έχετε κερκίδα) και η εύρεση δροσυστικων δε θα ναι κ εύκολη υπόθεση.

Δε μου Έρχεται κάτι άλλο, αν έχεις απορία ρωτα! :wink:
Εικόνα

rossi 46
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 20:38
Model: -
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από rossi 46 »

εισητηρια δεν εχουμε παρει,εκει δεν μπορουμε να παρουμε??στην τοσκανη τα ξενοδοχεια τι τιμες παιζουν αν θυμασαι?γενικα η προσβαση ειναι δυσκολη λογο του πολυ κοσμου?
FZ1 fazer FROM PATRAS CITY!MARCO SIMONCELLI REST IN PEACE.......58

Άβαταρ μέλους
ALIEN-3-
Δημοσιεύσεις: 691
Εγγραφή: Σάβ 21 Αύγ 2010, 03:01
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από ALIEN-3- »

Για ξενοδοχείο ρίξε μια ματιά στο booking .Έχει καλές τιμές .Και καλύτερα να τα κλείσετε από τώρα :/abwave::)
Ευχαριστώ τον θεό και την γυναίκα μου για τα δύο αγγελούδια που μου χάρισαν!

Ασφαλή και άπειρα χιλιόμετρα σε όλους μας !

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από antonis_FR »

Μπορεις να παρεις και απο κει εισητηρια εννοειται! Αλλα νιωθεις ανετα να κανεις τοσο δρομο και να πας εκει χωρις εισητηρια?
Στη Τοσκανη ειχε οτι ηθελες απο ξενοδοχεια.Εμεις μειναμε με 100 ευρω το τρικλινο και ειχε και παρκινγκ για τις μηχανες.
Ο κοσμος θα ειναι πολυς,αλλα δε θα εχετε προβλημα στο πηγαινε.Στο φευγα γινεται ο χαμος.. :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα

rossi 46
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 20:38
Model: -
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από rossi 46 »

ευχαριστω παιδια!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
FZ1 fazer FROM PATRAS CITY!MARCO SIMONCELLI REST IN PEACE.......58

KwstasCBR1000
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 15 Ιουν 2011, 20:40
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από KwstasCBR1000 »

Γεια σας παιδιά.Εγώ πηγαίνω φέτος mugello 1 με 5 ιουλίου με φίλους για 3η φορά μέσω skyline με 360 ευρώ όλα!Μένουμε σε ξενοδοχείο μέσα στην Φλωρεντία με εσωτερικό γκαράζ και το εισητήριο για την πίστα είναι γενικής εισόδου στα 87 ευρώ.Εμείς όμως θα μπούμε απο την είσοδο της αραμπιάτα 2 όπου βλέπουμε τις moto gp να περνάνε πολύ κοντά μας για να βγάζουμε φοτο καλές.Επίσης τα μηχανάκια μας τα εχούμε πολύ κοντά μας από διάδρομο που περνάει στο κάτω μέρος εισόδου της πίστας και έτσι τα βλέπουμε.Η συγκεκριμένη είσοδος έχει και δέντρα για όσους γουστάρουν ίσκιο καθώς και monitor για να βλέπουμε τις moto gp όταν χάνονται από το οπτικό μας πεδίο.Όταν βγούμε από Αγκώνα για Φλωρεντία πάμε μέσω οτοστράντας και στην πρώτη είσοδο για φορλί στρίβουμε δεξιά και την ακολουθούμε συνεχώς μέχρι το κέντρο της Φλωρεντίας.Είναι μια απίστευτη διαδρομή με άριστη πρόσφηση για ατελείωτο στρήψιμο και φανταστικά τοπία.Φέτος μας είπαν και μια άλλη διαδρομή που είναι 2 ώρες παραπάνω από Bologna Siena Florentia για να δούμε και τη Siena που είναι απίστευτη αρχαία πόλη.Βέβαια πάλι η διαδρομή αυτή έχει απίστευτα στροφιλίκια για όσους γουστάρουν και τα παιχνίδια.
Άπο Φλωρεντία για Mugello όπου η περιοχή λέγετε Σκαρπερία η διαδρομή είναι τρέλα με τοπία και απίστευτη εναλλαγή εικόνων.Το κλίμα μέσα στη πίστα είναι φανταστικό με ότι πιο κουλό μπορεί να δει κανείς.Επίσης μπορείτε να πάτε και Ταουίλια όπου είναι το χωριό του ROSSI αλλά μετά τον αγώνα γιατί πριν γήνετε της κακομοίρας.Τέλος μέσα στην Φλωρεντία θα βρείτε και το κατάστημα Motorama για ότι αγορές γουστάρετε πάνω σε εσάς και στην moto σας.Τα παζάρια απαραίτητα.Καλό σας ταξίδι!Πίστευω σε κάτι να βοήθησα.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από jskf16 »

....μονο βοηθησες , με εκανες να νομιζω οτι πηγα κιολας :mrgreen: ....ωραιος :thumright: ...καλως ηρθες περνα και απο τα νεα μελη να σε γνωρισουμε 8)

rossi 46
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 20:38
Model: -
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από rossi 46 »

η τιμη ειναι 360 με τα εισητηρια του αγωνα μεσα??το εχεισ κλεισει καιρο???
FZ1 fazer FROM PATRAS CITY!MARCO SIMONCELLI REST IN PEACE.......58

KwstasCBR1000
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 15 Ιουν 2011, 20:40
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για mugelo??

Δημοσίευση από KwstasCBR1000 »

Καλημέρα φίλε.Τα εισητήρια τα έκλεισα πριν το πάσχα με εφτά φίλους στην skyline που σου είπα.Φυσικά είναι και το εισητήριο μέσα το οποίο αρχικά κόστιζε 100 ευρώ και μας το άφησαν επειδή τα κλείσαμε όλα νωρίς στην τιμή των 87 ευρώ.Επειδή δεν ξέρω πολύ καλάαπό ηλεκτρονική επικοινωνία φυσικά θέλω να σας συναντήσω και να έρχομαι μαζί σας εκδρομές.Ξέρω πως γίνονται οι εκδρομές γιατί ήμουν στο lefkaclub 11 χρόνια και έφυγα γιατί την μπέρδεψαν τη λέσχη με πολιτικά και άρχησαν να μου στερούν την ελευθερία μου στο να συμμετέχω με μέλοι της λέσχης και σε άλλες εκδηλώσεις εκτός λέσχης κσθώς και με προσωπικούς φίλους σε άλλες εκδρομές.Πάρε και τα τηλέφωνά μου:2105986574 κινητό:6944768341 για να μου πεις πουυ θα σας βρείσκω να μηλάμε και να έρχομαι στις εκδρομές σας.Εγώ μένω περιστέρι και έχω ένα cbr1000 εργοστασιακό repsol 09.Είμαι 45 χρονών έχω κάνει άπειρα χιλιόμετρα γουστάρω με τρέλα τη φύση και το στρύψιμο και πάω παντού.Είμαι τρελαμένος με τον rossi και μέσω γνωστού κοιτάω φέτος να είμαι μέσω γνωστού με κάρτα εισόδου στα πάντοκ μαζί με τον Διατζίδη για να δω τον γιατρό και να πάρω αυτόγραφο και να βγάλω φοτογραφία μαζί του.Καλή βόλτα όπου και να πάτε σήμερα γιατί εγώ πάω οικογενιακός για μπάνιο και αν θες να μιλήσουμε τηλεφωνικός χωρίς να σε επιβαρίνω στη χρέωση πάρε με στο 1ο τηλέφωνο του σπιτιού μου μετά τις 19:00 που θα έχω γυρίσει.Καλά χιλιόμετρα και να προσέχετε τους κουλούςκινητάκιδες κυριακής.Α!Το μύνημα σου το γράφει ο γιος μου γιατί από ηλεκρονικά είμαι βλαμένος.ΑΑ!Αν συναντηθούμε στη λέσχη σας οι 400 φοτό από Φλωρεντία-Muggelo που θα σας φέρω θα σας βάλουν ακόμη στο κλίμα των gp και της τρέλας μου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης