πρώτα ταξίδια

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ksotir2
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ 16 Αύγ 2009, 01:54
Model: -
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

πρώτα ταξίδια

Δημοσίευση από ksotir2 »

Καλησπέρα παιδιά , εχω την εξής απορία , πότε κάποιος πρέπει να θεωρείται έτοιμος ώστε να ξεκινήσει για μια διαδρομή εκτός πόλης αλλά και εκτός νομού; και επίσης τι εφόδια θα πρέπει να έχει μαζί του ώστε να αντιμετωπίσει δύσκολες καταστάσεις; επειδή σαν αρχάριος μου είναι δύσκολο να ακολουθήσω μια παρέα απο έμπειρους μοτοσυκλετιστές , θέλω να κάνω κάποια ταξίδια πρώτα μόνος μου ακολουθώντας το δικό μου ρυθμό... ευχαριστώ!
- Κώστας -

Άβαταρ μέλους
res nikos
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 22:22
Model: -
Επικοινωνία:

Re: πρώτα ταξίδια

Δημοσίευση από res nikos »

καλυτερα μην ξεκινησεις μονος σου ενα φιλο λιγο εμπειρο δεν εχεις;
αυτα που χρειαζετε η μηχανη κατα τη γνωμη μου ειναι μια οδικη ασφαλεια,ενα σετ επισκευης ελαστικων με 4-5 αμπουλες (οχι 3),ολα τα αλλα τα εχεις κοιταξει απο πριν (λαστιχα, παραφλου, λαδια,κτλ)
βρες παρεα ξεκινα σιγα σιγα και ολα θα γινουν μονα τους η οδηγηση στη πολη κρυβει περισσοτερσ παγιδες απο οτι σε επαρχιακους δρομους
ολα ειναι δρομος

nuke
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 16:16
Επικοινωνία:

Re: πρώτα ταξίδια

Δημοσίευση από nuke »

βενζίνη βάλε και πήγαινε βόλτα με φίλο που υπάρχει συννενόηση...

Άβαταρ μέλους
dim850
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 19:37
Model: -
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: πρώτα ταξίδια

Δημοσίευση από dim850 »

Αφου σου ειπα ρε συ ελα καμια βολτα, κανενας δεν παει τοσο γρηγορα ωστε να σε δυσκολεψει.
Εξοπλισμο να εχεις αυτο ειναι το σημαντικοτερο,μπουφαν,παντελονι,μποτες κτλ.και το μηχανακι να λειτουργει σωστα.
Εννοειται οπως λεει και ο resnikos στην πολη ειναι πιο επικινδυνα.

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: πρώτα ταξίδια

Δημοσίευση από Vallinor »

Συμφωνω σε οτι προειπαν τα φιλαρακια αλλα εγω θα προσθεσω οτι απαραιτητο ειναι και ενα αδιαβροχο σετακι πανω- κατω και ΕΝΝΟΕΙΤΕ να εχεις μπαταρια στο κινητο σου :)
Live for nothing or die for something??

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες