Πρωτο ταξιδι με μηχανη , αποριες

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Πρωτο ταξιδι με μηχανη , αποριες

Δημοσίευση από jskf16 »

mapinas έγραψε:
ωστόσο ο kaltsas ανέφερε ένα ατύχημα που σχετίζονταν με αυτά (ελπίζω να γράφω σωστά το όνομα σου) κ ομολογω πως φοβήθηκα λιγάκι.
ακραια περιπτωση! :mrgreen:
mapinas έγραψε: Αν κατάλαβα καλά (κ διορθώστε με αν κάνω λάθος) οι πίσω βαλίτσες αφορούν περιπτώσεις που δεν έχουμε συνοδηγό έτσι δεν είναι?
ισα ισα , εκει ειναι που χρειαζονται!
mapinas έγραψε: Τα Tagbag είναι ασφαλή αλλά πόσα πράγματα μπορούν να χωρέσουν? :( Μιλάμε για 2 άτομα κ 8 ημέρες ταξίδι. :( Ισως να είναι το δικό μας μικρό κ να υπάρχουν κ μεγαλύτερα. Αλλά το δικό μας άντε να χωρέσει του φίλου μου μονάχα.
μια χαρα ειναι , μεγεθη υπαρχουν , και ειπαμε Tankbag + 2πλαινα σαμαρια ή οτι αλλο συνδυασμο προτιμησετε , ακομα και του φιλου σου να μπουν τα πραγματα μονο , σας μενουν 2 σαμαρια (σε πριπτωση που παρετε σαμαρια) αδεια που σας φτανουν για το ταξιδι..!!!!
mapinas έγραψε: Επίσης θα ήθένα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον εξοπλισμό. Ακόμη δεν έχω πάρει παντελόνι αλλά λόγω ταξιδιού θα αναγκαστώ να πάρω. Το θέμα είναι ότι είμαι αρκετά μικροκαμωμένη κ θα δυσκολευτώ αρκετά. Κ στο κράνος είχα το ίδιο πρόβλημα :( . Βλεπετε είμαι 1.56 και 46 κιλά. Ξέρετε που μπορώ να βρω μικρά νούμερα? :D Για να μην πω παιδικά δηλ ... ίσως κάποιος απο εσάς να αντιμετώπησε το ίδιο πρόβλημα με κάποια κοπέλα του κ να έχει κάτι να μου πει. :wink:
αν μας πεις απο που εισαι ακριβως οι φιλοι εδω θα σε βοηθησουν , σε ποιο μοτο-μαγαζο να πας!



σου δειχνω 2 φωτο με διαφορετικο στησιμο ας πουμε....για 15 μερες Ιταλια/Γαλλια :/abwave::)
Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CHRISMORBID
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Παρ 10 Οκτ 2008, 14:21
Model: F650
Model year: 1995
Τοποθεσία: AMAZON FOREST
Επικοινωνία:

Re: Πρωτο ταξιδι με μηχανη , αποριες

Δημοσίευση από CHRISMORBID »

γιατι δεν μπαινει ο φιλος σου να γραφτει στο φορουμ και να μας ρωτησει και αυτος τις αποριες του...????
μανουρα μου μυριζει να ερχεται μετα απο ολους τους καλοθελητες απαντητες των ερωτησεων σου...
καλο ταξιδι και καλη επιστροφη....
Oppression, weighs a ton
Depression, stains in black
Regression, the way things run
Aggression, my last resort
http://www.facebook.com/pages/For-a-Doz ... 24?fref=ts

mapinas
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ 09 Απρ 2010, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Πρωτο ταξιδι με μηχανη , αποριες

Δημοσίευση από mapinas »

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Η αληθεια ειναι ότι είχαμε λιγο γκρινια :oops: Ότι δεν τον εμπιστευομαι και ακουω τους αγνωστους κ ολα αυτα τα σχετικα. Αλλα τελικα την βρηκαμε την λυση. Μου εφερε χτες ενα tagbag και δοκιμασα τα ρουχα μου. Εφοσον χωρεσε αρκετα κ καταλαβα οτι δεν θα παρω τιποτα στην πλατη , χαλαρωσα.Χαλαρωσε κ ο φιλος μου που καταλαβε οτι δεν ημουν ξεροκεφαλη κ απλα προσπαθουσα να βρω λυση (μου ζητησε κ συγνωμη που μου εβαλε τις φωνες :D ) . Οποτε ουτε γατα ουτε ζημια. Το παντελονι τωρα μενει. Γιατι ενα που δοκιμασα ηταν καπως ...
Πιστευω οτι θα περασουμε πολυ καλα.
Σας ευχαριστω ολους κ ελπιζω να δω καπποιους απο εσας στο mugelo.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Πρωτο ταξιδι με μηχανη , αποριες

Δημοσίευση από jskf16 »

με συγχωρεις ολη αυτη η κουβεντα εγινε και καταλαβες οτι σε ενα tank bag χωρεσαν μονο τα δικα σου πραγματα .... :shock: :roll: +:Think=+::-k ....ασε που ο CHRISMORBID εχει δικιο :!:

Άβαταρ μέλους
CHRISMORBID
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Παρ 10 Οκτ 2008, 14:21
Model: F650
Model year: 1995
Τοποθεσία: AMAZON FOREST
Επικοινωνία:

Re: Πρωτο ταξιδι με μηχανη , αποριες

Δημοσίευση από CHRISMORBID »

CHRISMORBID έγραψε: γιατι μαλλον θα εχετε και αλλους καβγαδες για το συγκεκριμενο θεμα.... </>8 </>8 </>8

μην πει κανεις οτι δεν ειμαι προφητης ετσι...?????
mapinas έγραψε: Η αληθεια ειναι ότι είχαμε λιγο γκρινια :oops: Ότι δεν τον εμπιστευομαι και ακουω τους αγνωστους κ ολα αυτα τα σχετικα. Το παντελονι τωρα μενει. Γιατι ενα που δοκιμασα ηταν καπως ...
και θα συνεχιστουν....
που να θελεις να παρεις μαζι σου και σεσουαρ....
τον βλεπω τον δικο σου να γινεται τουρμπο με διπλα ιντερκουλερ.....
Oppression, weighs a ton
Depression, stains in black
Regression, the way things run
Aggression, my last resort
http://www.facebook.com/pages/For-a-Doz ... 24?fref=ts

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες