Προτάσεις για Κέρκυρα

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vaskar
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 12:54
Model: -
Τοποθεσία: ΠΥΛΟΣ
Επικοινωνία:

Προτάσεις για Κέρκυρα

Δημοσίευση από vaskar »

Μάλλον 13 με 19 Σεπτεμβρίου θα πάω με τη γυναίκα Κέρκυρα, φυσικά με τη "γκαρσονιέρα" ... :lol:

Εχουμε προτάσεις για να προτιμίσω ή να αποφύγω ?

Για φαί , για μπάνιο, για γλυκό, σε θάλασσα & βουνό.
Η απουσία αισθητή.

Άβαταρ μέλους
andreasfz6
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Κυρ 14 Δεκ 2008, 19:04
Model: -
Τοποθεσία: patra
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για Κέρκυρα

Δημοσίευση από andreasfz6 »

Γι μπάνιο οποσδηποτε Γλυφάδα!!! Πολυ καλη παραλια. Για μενα η καλύτερη παραλία της Κερκυρας.

Άβαταρ μέλους
spiroslfc
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Παρ 02 Μάιος 2008, 00:39
Model: -
Τοποθεσία: Αγ.αναργυροι
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για Κέρκυρα

Δημοσίευση από spiroslfc »

ολη η βορεια κερκυρα ειναι πολυ ωραια,σιδαρι και παλιοκαστριτσα σιγουρα,για καφε καθε πρωι εγω πηγαινα στο κανονι εβλεπα ποντικονησι και τα αεροπλανα ανεβα κατεβα.και το βραδυ στα καντουνια βολτα.καλα να περασεις :/abwave::)
Ολα ειναι δρόμος

nuke
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 16:16
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για Κέρκυρα

Δημοσίευση από nuke »

πηγαίνοντας προς σιδάρι υπάρχει μια φανταστική παραλία που λέγεται λογγός! φοβερό μέρος γεμάτο με άργιλο να κάνετε το spa σας :P και κυματώδης παραλία!

να πάρετε και καραβάκι από παλαιοκαστρίτσα να δείτε τις σπηλιές και να σας αφήσει να κάνετε μπανιο σε μια απο τις παραλίες που θα προσεγγίσει.κρύα τα νερά αλλά απίστευτα καθαρά..

η νότια κέρκυρα δε μ'άρεσε τόσο,ούτε από παραλίες ούτε από δρόμους. και μην πας στον κάβο!μεθυσμένοι ιταλοί και κάθε καρυδιάς καρύδι είναι εκεί...

τώρα για το φαγητό ένα έχω να πω: σαν πας στη κέρκυρα και φας φρέσκο ψάρι εμένα να με χeσeις! (10 μέρες το μόνο ανεκτό που φάγαμε ήταν η "πιπερίτσα" στο κέντρο,δίπλα στην εκκλησία του αγ.σπυρίδωνα)σοφρίτο-παστιτσάδα δε μου είπαν τίποτα, αλλά δοκιμάστε έτσι για το καλό!

και άμα μπορείς πάρε ένα ψυγειάκι μικρό μαζί,3-4μπύρες,ψιψιψόνια και είσαι ο άρχοντας της παραλίας! :lol:

6 μέρες είναι λίγες για κέρκυρα οπότε ψάχτο από πριν.. καλή ξεκούραση!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες