αλλαγη μηχανης......

Αρχείο παλαιοτέρων συζητήσεων
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

αλλαγη μηχανης......

Δημοσίευση από koulis »

οχι του fz1 :D αλλα μηχανη αναζητησης google.... :wink:
το προβλημα....παιζω ενα παιχνιδι ενα ποδοσφαιρακι....world soccer στο miniclip.com.....
πριν λιγες μερες μου εβγαλε ο firefox οτι υπαρχει νεο update στο adobe shockwave player εφαρμογη με την οποια "τρεχει" το συγκεκριμενο παιχνιδι....κανω το update κ πριν ολοκληρωθει που βγαζει καρτελα στην οποια μου λεει αν θελω να μου αλλαξει κ την μηχανη αναζητησης κ να μου βαλει την omigaplus.com....λεω οχι να παραμεινω στην google....τελικα δεν ξερω για ποιο λογο αλλαξε η μηχανη αναζητησης κ εχει μπει αυτη η omiga....εχω προσπαθησει ειτε μεσα απο τον firefox να την βγαλω(μεχρι κ επανεγκατασταση του εκανα) ειτε μεσα απο την ιδια την μηχανη αναζητησης(εχει καπου ενα σημειο που λεει uninstall) αλλα τπτ αυτη βραχος δεν λεει να φυγει μπροστα απο τα ματια μου.....εννοειται οτι εχω καταργησει μεσα απο την προσθαφαιερεση προγραμματων την εφαρμογη που βρηκα με το ονομα omiga βασει της ημερ/νιας που εγινε το update αλλα τπτ....
εγω αυτο που θελω ειναι με το που ανοιγω τον firefox να βγαινει μηχανη αναζητησης η google αλλα κ με το που ανοιγω νεα καρτελα/νεο παραθυρο παλι να βγαινει η google..... :roll:
για δωστε βοηθεια οι χακεραδες του forum.... :) :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: αλλαγη μηχανης......

Δημοσίευση από InversionOfControl »

browser hijacker ειναι.
Κατεβασε το tool απο εδω http://www.malwarebytes.org/antimalware/ και
βαλε το να σου καθαρισει οτι βρει.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες