ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Αρχείο παλαιοτέρων συζητήσεων
Άβαταρ μέλους
leras
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2008, 20:34
Model: -
Τοποθεσία: Sepolia City
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από leras »

αμα τον φερμαρει ο παναης καμια μερα να δω τι θα γραφει..... :twisted:

αληθεια το δικο σου παρταλι που το φουνταρες θανασεν????? :{}\
killed by death !!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Thanasis_FZ1
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ 2012, 14:34
Model: FZ1
Τοποθεσία: Αστερισμος της Ανδρομεδας
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Thanasis_FZ1 »

Oxι κ παρταλι! Ουτε βολαν δε μου'βγαλε...
Χορος Ρουμπα κ ελια Θρουμπα!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Κάποιο ΚΤΕΟ που να χρεώνει κάτω από 25 ευρωπαϊκά ξέρουμε;
Διαφορετικά να πάω να τα σκάσω στο γνωστό που δίνει τα δώρα να τελειώνουμε... :mrgreen:
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
bill_ex
Moderator
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Παρ 25 Ιουν 2010, 19:34
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από bill_ex »

mr KTEO. Νομιζω τις μηχανες τις χρεωνει 10€
Ο φλώρος (Carduelis Chloris) είναι ένα μεγαλόσωμο με αγέρωχο παράστημα στρουθιόμορφο πουλί που ανήκει στην οικογένεια των σπιζών. Είναι ένα ιδιαίτερα αγαπητό πουλί λόγω του εύηχου και γεμάτου τρίλιες κελαηδήματός του.

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από lyon »

Eχει γινει υποχρεωτικο απο το Κρατος,
κατωτατη τιμη για κτεο μοτο τα 25 ευρω.
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Solomon »

Ακριβώς. Για λόγους αθέμιτου ανταγωνισμού λέει. Κατώτατη τιμή τάδε κι όποιος ιδιώτης θέλει από κει κ πάνω. Παρακάτω οχι γιατί θα χάνει το κράτος έσοδα... λογικές του παραλόγου...

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Theod »

Φέτος τα έσκασα χοντρά στην autovision. Φταίω και εγώ που τα είχα αμελήσει. Το αυτοκίνητο είχε λήξει προ οκταμήνου, τα δε vstrom και παπί δεν τα είχα περάσει ποτέ :oops:

Το πήρα απόφαση λοιπόν και τέλη του προηγούμενου μήνα πέρασα το τουτού και την προηγούμενη εβδομάδα το Στρώμα... Για το τελευταίο έσκασα μαζί με το πρόστιμο 41 ευρώπουλα και τσέπωσα μερικά ψιλοχρήσιμα δωράκια (αδιάβροχο μιας χρήσης, πολυεργαλείο, σινιέ φωσφοριζέ γιλεκάκι - 4 νούμερα μικρότερο :mrgreen: , γκέτες και κάτι άλλα που δεν τα θυμάμαι...). Τουλάχιστον ο θαυμασμός του μηχανικού για το πόσο σωστό βρήκε σε όλα του το μηχανάκι (να είναι καλά η Ohlins, τα 4πίστονα και τα ολοκαίνουργια λάστιχα...) με αποζημίωσε ψυχολογικά τονώνοντας κάπως τον εγωισμό μου...

Την Τρίτη έχω ραντεβού να περάσω το παπί και πρώτα ο Θεός ξεμπερδεύω για 2 χρόνια με όλα τα οχήματα...

By the way... Κάποια διαφράγματα στην μαμίσια εξάτμιση του παπιού μας έχουν αφήσει χρόνους και το μηχανάκι κάνει παραπάνω φασαρία από το φυσιολογικό - χωρίς όμως να φθάνει σε ενοχλητικά επίπεδα ή επίπεδα ξετάπωτης. Λέτε να έχω θέμα ? +:Think=+::-k
Εννοείται ότι από φρένα, καθρέπτες, φώτα, λάστιχα κλπ είμαι οκ

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από HEO »

απο οτι εχω δει....
για λογικο θορυβο δεν λενε τιποτα σε παπια....

εκει που κολανε ειναι σε εξατμισεις σε μεγαλες μηχανες....
και οχι παντα...

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Ευχαριστω παιδια, παω για τα δωρα... :lol:
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
savvas
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Σάβ 08 Απρ 2006, 20:12
Model: FZ1
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από savvas »

Που ειναι ο ελευθερος ανταγωνισμος? Και μετα καθοριζει την ελαχιστη τιμη, το κλεφτοκρατος.
Και για την υποχρεωτικη ληστεια των 34 ευρω που εδωσα το Σεπτεμβριο για το παπακι των 110κ.εκ. δεν ξερουν να επεμβουν.
Κρατος ληστρικης προνειας, για τους πολιτες του...

Άβαταρ μέλους
daredevil
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 16:57
Model: Vstrom
Model year: 2011
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από daredevil »

Theod έγραψε:Φέτος τα έσκασα χοντρά στην autovision. Φταίω και εγώ που τα είχα αμελήσει. Το αυτοκίνητο είχε λήξει προ οκταμήνου, τα δε vstrom και παπί δεν τα είχα περάσει ποτέ :oops:

Το πήρα απόφαση λοιπόν και τέλη του προηγούμενου μήνα πέρασα το τουτού και την προηγούμενη εβδομάδα το Στρώμα... Για το τελευταίο έσκασα μαζί με το πρόστιμο 41 ευρώπουλα και τσέπωσα μερικά ψιλοχρήσιμα δωράκια (αδιάβροχο μιας χρήσης, πολυεργαλείο, σινιέ φωσφοριζέ γιλεκάκι - 4 νούμερα μικρότερο :mrgreen: , γκέτες και κάτι άλλα που δεν τα θυμάμαι...). Τουλάχιστον ο θαυμασμός του μηχανικού για το πόσο σωστό βρήκε σε όλα του το μηχανάκι (να είναι καλά η Ohlins, τα 4πίστονα και τα ολοκαίνουργια λάστιχα...) με αποζημίωσε ψυχολογικά τονώνοντας κάπως τον εγωισμό μου...

Την Τρίτη έχω ραντεβού να περάσω το παπί και πρώτα ο Θεός ξεμπερδεύω για 2 χρόνια με όλα τα οχήματα...

By the way... Κάποια διαφράγματα στην μαμίσια εξάτμιση του παπιού μας έχουν αφήσει χρόνους και το μηχανάκι κάνει παραπάνω φασαρία από το φυσιολογικό - χωρίς όμως να φθάνει σε ενοχλητικά επίπεδα ή επίπεδα ξετάπωτης. Λέτε να έχω θέμα ? +:Think=+::-k
Εννοείται ότι από φρένα, καθρέπτες, φώτα, λάστιχα κλπ είμαι οκ
Θαναση 41 ευρω με το προστιμο; Είχε την εκπτωση που είπανστην τηλεοραση ή ηταν κανονικη τιμη;
life is a road.............. drive it

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Tigrisss »

εχθες mr KTEO 46.50 μαζι με το προστιμο για πανω απο 6 μηνες εκπροθεσμο (25 ο ελεγχος και 21.50 το προστιμο)

πολύ κόσμο όμως... :cry: 2.30 ωρες εκατσα.

αλλά άμα περιμένεις τελευταια στιγμη δε φταιει κανεις άλλος παρα μόνο ο εαυτος σου.
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από jskf16 »

Οταν περνας ΚΤΕΟ τη 1η φορα κρατανε τα στοιχεια σου.Οταν ερθει η επομενη φορα για ΚΤΕΟ σου στελνουν ειδοποιηση στο κινητο , μερικα σε παιρνουν και τηλεφωνο! Απο την αλλη βαζουν και ενα extra αυτοκολλητο της επομενης ημερομηνιας που ειναι να περασετε ΚΤΕΟ , πως το ξεχνατε ? Και τρωτε προστιμο ? :roll:

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από Theod »

daredevil έγραψε: Θαναση 41 ευρω με το προστιμο; Είχε την εκπτωση που είπανστην τηλεοραση ή ηταν κανονικη τιμη;
Συγγνώμη λάθος
Δεν ήταν 41,00 - ήταν 48,00
Το πρόστιμο ήταν 21,50 (το μισό απ' ότι προβλέπεται μετά τις 20 Οκτ) και τα υπόλοιπα το κόστος του ελέγχου
Απ' όσο ξέρω εδώ και κάτι μήνες υπάρχει πλαφόν κατώτερης αμοιβής για τον έλεγχο ΚΤΕΟ τα 25,00 ευρώ για τα δίκυκλα - φθηνότερα δεν παίζει
Οπότε όσοι έχουν και πρόστιμο θα πληρώσουν το λιγότερο 25,00 (ανάλογα το ΚΤΕΟ) + το όποιο πρόστιμο (τώρα 21,50 για πάνω από 6μηνη καθυστέρηση που όμως θα διπλασιαστεί μετά τις 20 Οκτ).
Εχετε υπ' όψιν ότι απ ότι άκουσα όσο περίμενα τον έλεγχο τουλάχιστον στην autovision τα ραντεβού μέχρι 20 Οκτώβρη ήταν ήδη κλεισμένα από την προηγούμενη Τρίτη. Οπότε όποιος πάει χωρίς ραντεβού με την ελπίδα να χωρέσει σε κάποιο κενό μάλλον θα φάει αρκετές ώρες...

The Great
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Τετ 04 Οκτ 2006, 14:48
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Aθηνα-Αιγαλεω
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ Αττικης 2014

Δημοσίευση από The Great »

To καινουργιο που μου ειπε φιλος που περασε ΚΤΕΟ προσφτα....
οτι δεν δεχοντε μετρητα..?Μονο καρτες... Ισχυει? +:Think=+::-k

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες