λεβιες ταχυτητων.............

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από koulis »

δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει....
υπαρχει καποια do it yourself πατεντα για τον συμπλεκτη για να μην μαυριζουν τα παπουτσια
κατα την αλλαγη ταχυτητων....?εχω πετυχει αυτο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Rubber-Shifte ... 2842792%26 τσαμπα ειναι θα μου πειτε,απλα ελεγα πριν το αγορασω αν εχει δοκιμασει κανεις καποια δικια του πατεντα....... :idea: :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από ilias »

μια χαρα ειναι αυτο κουλη κατι αντιστοιχο εχω με μικροτερο κοματι λαστιχο


καλυπτει το λεβιεδακι μονο

:!:
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από koulis »

ναι,μονο το μαυρο λαστιχενιο καλυμα του λεβιε θελω να καλυπτει κ αυτο φαινεται οτι ειναι μια χαρα.....
απλα ελεγα πριν το αγορασω αν εχει κανει καποιος αλλος πατεντα με ταινια μονοτικη μαυρη ας πουμε ή κατι αλλο....

:) :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από jskf16 »

Με μαυρο κομματι απο λαστιχο ποτιστικο ή διαφανη .Και απο αλλα βεβαια του ιδιου ειδους.

Άβαταρ μέλους
Camel
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 15:52
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΣΟΣ
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από Camel »

Εδω και 1 χρονο εχω κανει το εξης:
Εχω κοψει μια λωριδα μαυρο πανι και αφου το τυλιξα 3 φορες σφιχτα γυρω απο το επιμαχο σημειο το στερεωσα απο τις ακρες με μαυρη μονωτικη.
Το προβλημα των λερωμενων παπουτσιων λυθηκε. Οχι βεβαια μονιμα αλλα με μηδενικο κοστος και πολυ γρηγορα!

Άβαταρ μέλους
bill_ex
Moderator
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Παρ 25 Ιουν 2010, 19:34
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από bill_ex »

Koulis αυτο που θες πουλιέται παντου στην Ελλάδα 10€. Το έχω πάρει απο το καλοκαίρι και δεν έχουν λερωθει ακομα ούτε τα άσπρα παππουτσια που φοραγα.
Ο φλώρος (Carduelis Chloris) είναι ένα μεγαλόσωμο με αγέρωχο παράστημα στρουθιόμορφο πουλί που ανήκει στην οικογένεια των σπιζών. Είναι ένα ιδιαίτερα αγαπητό πουλί λόγω του εύηχου και γεμάτου τρίλιες κελαηδήματός του.

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από m-power »

εγώ έχω βάλει ένα λαστιχένιο κάλυμμα που το έχω ντύσει με θερμοσιστελομενο και κάνει μια χαρά την δουλειά του δεν μου λερώνει τα παπούτσια.
Aprilia Caponord 1200 '15

Άβαταρ μέλους
fazeremalo
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ 07 Οκτ 2009, 00:55
Model: -
Τοποθεσία: λαρισα
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από fazeremalo »

εχω εδψ και 8 μηνες περιπου ..ενα υφασματιονο καλλυμα το οποιο εχει και λαστιχο...
ειναι πολυ ομορφο και πολυ αποτελεσματικο..
το χα παρει απο καταστημα εδω ελλαδα.... γυρω στα 8 € αν θυμαμαι καλα.......και πλεον εχω λυσει το θεμα με τα μαυρισμενα παπουτσια.....
nothing is impossible... live your moto-life!!

Άβαταρ μέλους
eddiekayak
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιαν 2011, 17:01
Model: FZ8
Τοποθεσία: Κάπου στην Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από eddiekayak »

Εγώ πάλι έχω πάρει αυτό της Tucano Urbano.
http://www.gasmoto.gr/product.asp?catid=964

Το είχα στο Vstrom μου το είχε και ο πατέρας μου στο GS του και το πήρα ξανά για το Fazer.
Δοκιμασμένο 100% δεν λερώνει καθόλου!
Μάλιστα, έχει μειωθεί αισθητά η απαιτούμενη κίνηση του ποδιού για τις αλλαγές!
FZ8S
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από ilias »

πανακια ταινιες ,,υφασματα


γλυκα μου παιδια για μηχανη μιλαμε οχι για μοδιστρες :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :/abwave::) :/abwave::)



Link
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από dimitrisfz »

ετσι ακριβως, κυκλοφορουν παρα πολλα....

και κατι απο ελλαδα κουμπαρε... καλυμμα λεβιε :/abwave::)
σε σχεση με το ebay ειναι 1,5-2€ πιο ακριβο!! :mrgreen:
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από koulis »

μωρε το θεμα δεν ειναι αν ειναι ακριβο 1-2€ απο ελλαδα σε σχεση με ebay....
αλλα το οτι να το αγορασεις απο ελλαδα θες αλλα 6-7€ να στο στειλουν μεταφορικα....
οποτε εκει που απ'εξω θα σου ερχοταν μια η αλλη με ελλαδα βαζοντας τα μεταφορικα
παει σχεδον στο 2πλασιο η τιμη.....βλεπεις οι περισσοτεροι εμποροι εδω ελλαδα στελνουν μονο αντικαταβολη
δλδ 6-7€ τουλαχιστον.....ενω θα μπορουσαν πολυ απλα να το βαλουν σε ενα φακελο κ με 1€ να στο στειλουν......
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από jskf16 »

Η αντικαταβολη εχει extra χρεωση , αλλο ειναι τα μεταφορικα ,μη τα μπερδευουμε.Οι εταιριες προτιμουν αντικαταβολη γιατι οι μεταφορικες που θα μπορουσαν να στα εστελναν με 1 ευρω (αναλογως) ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ , την ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ δυστυχως την αποδιδουν στην εκαστοτε εταιρια μετα απο 2 χρονια :mrgreen: :lol: και ετσι οι εταιριες μονο αντικαταβολη + μεταφορικα με πορτα -πορτα , ελτα , acs , dhl ή οποια αλλη υπηρεσια.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από koulis »

ωραια για να μην τα μπερδευω κοκκινε τα μεταφορικα για να αγορασω το συγκεκριμενο
μπλιμπλικι ειναι 5€.....δλδ 50% της αξιας του προϊοντος την στιγμη που απο ebay το αγοραζω 2€ φθηνοτερα.....
δλδ 2+5=7€ παραπανω να ερθει απο ελλαδα απ'οτι απο κινα +:Brick wall=+:](*,)
δλδ 7€ απο κινα κ 14€ απο ελλαδα +:Brick wall=+:](*,)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: λεβιες ταχυτητων.............

Δημοσίευση από jskf16 »

Eμενα δε με ενδιαφερουν αυτα :mrgreen: :lol: , απλα επειδη διαβαζουν και ανθρωποι που δε ξερουν ή δεν εχουν επαφη ξεχωριζω τα μεταφορικα απο την αντικαταβολη.Ας παρει ο καθενας οτι θελει απο οπου θελει , οπως θελει. 8)

Το κόστος αποστολής στην Αθήνα κυμαινεται στα 3ευρω και στα εκτος Αθηνων στα 5ευρω συνηθως μιλωντας για αγορα απο εδω , η αντικαταβολη εχει ως extra χρεωση (3-5 ευρω).Αλλοι τα βαζουν μαζι λεγοντας: κοστος αποστολης εκτος Αττικης 8ευρω ας πουμε.Αλλα δεν ειναι 8 ευρω τα μεταφορικα, ειναι 3ευρω.Αν στον παραπανω Ελληνα του κανεις τραπεζικη καταθεση θα μεινει μονο η χρεωση των μεταφορικων και ετσι δε χρεωνεται καποιος την αντικαταβολη αν κρινει οτι δε τον συμφερει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες