tank bag

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
strofakias
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2011, 12:01
Model: -
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

tank bag

Δημοσίευση από strofakias »

καλησπερες σε ολους....εψαξα στο φορουν και δεν βρηκα κατι ατιστοιχο..
θα ηθελα τη γνωμη σας για tank bag οχι bagster ειναι πολυ ακριβα παρολο που οτι αγορασω θα προσαρμοστει πανω σε καλυμα bagster
εχω το bagster medea ειναι αρκετα μεγαλο και πλατυ και δεν βολευει στην οδηγηση, απο προηγουμενη μηχανη αλλα δεν κανει
λογω μικρης επιφανειας στο ντεποζιτο...και θελω κατι μικροτερο περιπου στα 20-25L

βαρια βαρια 30λιτρα... για fazer 600 S2 του 08

ευχαριστω εκ των προτερων
σημασια δεν εχει ο ο προορισμός.....
αλλα το ΤΑΞΊΔΙ

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από Vallinor »

Να σου πω την αληθεια δεν καταλαβα ακριβως αν θα εχεις πανω bagster η οχι... Αν δεν εχεις και το tankbag που θελεις θα το χρησιμοποιεις με τους μαγνητες τους θα σου προτεινα της Kappa αυτό το οποιο εχω και εγω και βολευει παρα πολυ... και πολυ καλη τιμη και αρκετους χωρους απλα οταν το σηκωνεις στα 24λιτρα δεν εχεις πολυ καλη ορατοτητα στο κατραν σου αλλα ειναι φυσιολογικο.
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από jskf16 »

Oυτε εγω καταλαβα :mrgreen: ...τςπ εχω την εντυπωση οτι εισαι μια χαρα και δε χρειαζεσαι κατι.Το medea(κορυφαιο) ειναι 35λιτρα max και αφου εχεις και το bagster δε χρειαζεται να προσαρμοσεις τιποτα μενεις ως εχει.Ετσι και αλλιως τα tank bag αλλαζουν στο υψος , στο φαρδος ελαχιστα...τσαμπα αγορα θα κανεις εκτος και εαν παρεις κατι σε κατηγορια city με 10-12 λιτρα το πολυ.Oυτε απο την αλλη να θες βαρια βαρια 30λιτρα και κομψο :mrgreen: αυτο δε παιζει....
strofakias έγραψε:
παρολο που οτι αγορασω θα προσαρμοστει πανω σε καλυμα bagster
εχεις φτιαξει δικο σου ??
strofakias έγραψε:
εχω το bagster medea ειναι αρκετα μεγαλο και πλατυ και δεν βολευει στην οδηγηση, απο προηγουμενη μηχανη αλλα δεν κανει
λογω μικρης επιφανειας στο ντεποζιτο...και θελω κατι μικροτερο περιπου στα 20-25L
bagter medea δε νομιζω , τη βαλιτσα μαλλον θες να πεις...medea :roll:

Άβαταρ μέλους
strofakias
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2011, 12:01
Model: -
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από strofakias »

strofakias έγραψε:
bagter medea δε νομιζω , τη βαλιτσα μαλλον θες να πεις...medea :roll:
Εικόνα

ειναι αρκετα πλατυ και βρισκουν οι διακοπτες πανω...(γιαυτο και το εχω προς πωληση)
δεν με βολευει..απλα θελω να δω τη χρισημοποιειτε (γενικοτερα)εσεις για να παρω ιδεες και να συγκρινω γνωμες πριν
καταληξω σε αγορα..οτιδηποτε αγορασω θα το προσαρμοσω στο καλυμα...γιατη η συγγεκριμενη μαρκα ειναι ακριβη
σημασια δεν εχει ο ο προορισμός.....
αλλα το ΤΑΞΊΔΙ

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από jskf16 »

To ιδιο εχω , οι διακοπτες που λες μπορει να βρουν (π.χ η κορνα ή το kill :mrgreen: ) στο τερμα στριψιμο του τιμονιου , και εαν εχεις δεσει/τεντωσει καλα τους μπροστινους ιμαντες δε βρικουν ευκολα.Προσωπικα σπανια εχουν βρει...οπως ειπα ποιο πανω αν θες πας σε πολυ μικροτερο (city) , αλλα το θεμα ειναι οτι και εσυ γιατι το θες ? Γιατι σε ενα ταξιδι/εκδρομη θα εχεις αλλο θεμα μετα με ενα πολυ μικροτερο.

τιγκα φορτωμενο :mrgreen: δε βρηκαν οι διακοπτες μιλαμε στο τερμα δεξια-αριστερα του τιμονιου....η κοκκινη αποσταση ειναι αρκετη ωστε να μην βρισκουν (τουλαχιστον οχι ευκολα).Τεντα οι ιμαντες σωστα φορτωμενο και ολα καλα....ειναι μικρο το κακο για εμενα , μπροστα σε αυτα που θελω οταν ταξιδευω.
Εικόνα

:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από Vallinor »

Με το μαγνητικο της Καππα που σου εδειξα σε εμενα βρισκει ο διακοπτης απο τα αλαρμ το κιλλ ποτέ !!! Αλλα αυτα οταν τερματιζει το τιμονι .. δηλαδη οταν ειμαι σταματημενος και κανω αναστροφη... ειδαλω ΠΟΤΕ !! Σε κινηση ποτε δεν θα στριψει τοσο πολυ το τιμονι
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από jskf16 »

...ακριβως

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από ilias »

Εικόνα

alpha λεγεται το μοντελο 30 λιτρων δε βρισκει πουθενα ,οντως αυτο που εχουν τα παιδια εχει λιγο περιεργο σχημα αλλα οπως ειπε κ ο γιαννης αν το φτιαξεις σωστα κ με προσοχη δε βρισκει πουθενα
εγω παντως με το συγκεκριμενο εχω βρει την ηρεμια μου κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

sakisart
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ 28 Οκτ 2015, 14:21
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από sakisart »

Παιδιά η μηχανή που πήρα s2 έχει το δερμάτινο κάλυμμα, bagster λέγεται;
Θα ήθελα να προσαρμοστεί πάνω ένα σακίδιο-βαλιτσακι tankbag στο οποίο να μεταφέρω διάφορα έγγραφα και μικρο-αντικείμενα , δε θέλω να είναι μεγάλο σε ύψος. Μ'ενδιαφερει να βγαίνει εύκολα.Ποια προτείνετε;
Να πω την αλήθεια η προηγμένη μηχανή μου είχε μπαγκαζιερα αλλά στο fazer δε μου κολλάει να βάλω οπτικά και ψάχνω εναλλακτικές λύσεις.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από SoR_gr »

εχει ταμπελάκι να δεις τι μάρκα είναι; το δικό μου κάλλυμα είναι μάρκας bagster και έχω ίδιο tank bag (μάρκας bagster) και ταιριάζει.

εναλλακτικά ψάξε σε μαγαζιά να βρεις κάποιο tank bag που να προσαρμόζεται στο κάλυμμα που έχεις.
συνήθως κουμπώνουν κάπου και έχουν ιμάντες που προσαρμόζονται.

βολεύει πάρα πολύ ή σε καθημερινή χρήση ή σε ταξίδι
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

sakisart
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ 28 Οκτ 2015, 14:21
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από sakisart »

Ναι ίδια μάρκα είναι και σ'εμενα σε μια μικρή ετικέτα το γράφει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jskf16 την Τετ 04 Νοέμ 2015, 19:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Oxι στις αμεσες παραθεσεις!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: tank bag

Δημοσίευση από SoR_gr »

τοτε η καλύτερη επιλογή θαναι να πάρεις ίδια μάρκα.

σαν τιμή δεν ξερω ποσο κάνει αλλά απο αντοχή είναι πολύ καλή, αυτή που έχω γίνεται και σχεδόν διπλάσια και γίνεται και τσάντα πλάτης.
μια γρήγορη ματια στο internet δείχνουν οτι παίζουν ίδια και παρόμοια σχέδια στα 95-115€.
σίγουρα θα υπάρχουν και πιο οικονομικά αλλά το bagster είναι πολύ καλό.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες