Εύρεση ανταλλακτικών???

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Απάντηση
allpas
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ 30 Μαρ 2020, 23:10
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Εύρεση ανταλλακτικών???

Δημοσίευση από allpas »

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς έπεσα θύμα ασυνείδητου οδηγού φορτηγού...και τώρα είμαι σε αναζήτηση ανταλλακτικών για fz6 Fazer s1! Ο τύπος έκανε όπισθεν... βρήκε τη μηχανή που ήταν +1 ένα αμάξι πίσω του και την πέταξε κάτω....και κλασικά σηκώθηκε και έφυγε βραδιάτικα σαν να μην έγινε τίποτα! Τέλος πάντων μην σας κουραζω...η όλη ζημιά έχει γίνει κυρίως στη ζελατίνα και στη μάσκα των φώτων όπου έσπασε στα σημεία που κουμπώνει η ζελατίνα ψηλά αριστερά και δεξιά ....

Ζελατίνα βρήκα οκ παρήγγειλα....
Όμως τη μάσκα των φαναριών δεν την βρίσκω μεταχειρισμένη πουθενά...και σε έναν που την βρήκα Αχαρνές....την έχει σε γκρί (εγώ θέλω μαύρη) και 150€ +24%φπα...186🤯...
Σε ξένα σάιτ ... κι εκεί μαύρη αγορά μαζί με τα μεταφορικά...και σε boats.net.....partzilla που την έχουν σε νορμάλ τιμή (160 δολάρια καινούργια γνήσια)...το πρώτο πλέον δεν στέλνει Ελλάδα..και το δεύτερο ακόμη δεν έχει απαντήσει....
Καινούργια... πάει 300++😭😭😭 από motosp
Κωδικός 5vx-2835g

Και μετά είναι και το εσωτερικό πλαστικό που πλαισιώνει το κοντέρ (έχει σπάσει στα σημεία που βιδωνει) με κωδικό 5vx-2836k ή 5vx-2836l

Κάποιος να βοηθήσει????

Edit:
https://ibb.co/chbPz7Y

https://ibb.co/m6BBbQ1

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εύρεση ανταλλακτικών???

Δημοσίευση από SoR_gr »

Αν εχεις τα σπασμενα κομματια, ισως να μπορουν να κολληθούν.

Αν όχι, τότε αν το υπόλοιπο fairing είναι καλό, μπορεις να ρωτήσεις σε φαναρτζίδικα ή πολυεστεράδες για επισκευή.

κάποια στιγμή είχα βρει εναν λασπωτήρα που ήθελα στον μοτο παρτς εικοσι δύο (γουγλαρε το για να μη θεωρηθει δαιφημιση.)

μην μείνεις μονο στο σαιτ του, παρε τον τηλέφωνο γιατι όταν είχα βρει τον λασπωτήρα δεν τον είχε στο σαιτ. Πήρα τηλ και ειπε ελα απο εδω γιατι εχω 2-3 και να παρεις οποιον θελεις.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

allpas
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ 30 Μαρ 2020, 23:10
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εύρεση ανταλλακτικών???

Δημοσίευση από allpas »

Δυστυχώς μέσα στα νεύρα μου δεν μάζεψα τα σπασμένα κομμάτια! Το θέμα είναι ότι δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις σε συγκολλήσεις πλαστικών... ειδικά σε τμήματα που δέχονται αρκετούς κραδασμούς! Έχεις κάποιον να προτείνεις εντός Αττικής???

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εύρεση ανταλλακτικών???

Δημοσίευση από SoR_gr »

Εντός αττικής δεν έχω κάποιον.
Υπάρχει ένας στη θεσσαλονίκη που τα φτιάχνει και εάν μου τύχαινε κάτι θα τον προτιμούσα.

Αν δεν βρεις άλλη άκρη, μπορείς να κάνεις μια κουβέντα μαζί του

https://www.facebook.com/chris.m.nicks
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες