Γλυστράωωωωωωωω.......

Όσα θα θέλατε να μάθετε για τα ελαστικά της μηχανής σας!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η κατηγορία Ελαστικά αφορά γνώμες, προσωπικές επιλογές, τέστ, νέα μοντέλα,
γενικές τιμές τιμοκαταλόγων αντιπροσωπιών και γενικότερα πληροφόρηση για Ελαστικά και
ΟΧΙ ΕΜΠΟΡΟΥΣ-ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ και τιμοκαταλόγους αυτών!!!
Άβαταρ μέλους
mig29
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 17:09
Model: -
Τοποθεσία: BRUXELLES
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mig29 »

ego pantos forao ta BT021kai eime para poli efxaristimenos dioti ta dokimasa stin Alsace sta strofilikia kai me vroxi kai se stegno kai den exo tipota na tous prosapso 1000km se 2 meres

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από douris7 »

mig29 έγραψε:ego pantos forao ta BT021kai eime para poli efxaristimenos dioti ta dokimasa stin Alsace sta strofilikia kai me vroxi kai se stegno kai den exo tipota na tous prosapso 1000km se 2 meres
αρχοντα μου εκει που μενεις οτι και να βαλεις ειναι μια χαρα σε σχεση με την ελλαδιτσα τουλαχιστον αυτην την εμπειρια ειχα 2 εκδρομες που εκανα στο εξωτερικο :D

Άβαταρ μέλους
mig29
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 17:09
Model: -
Τοποθεσία: BRUXELLES
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mig29 »

Min nomizeis oi sklires gomes den kanoun gia edo me ton psixro kairo pou exoume en antithesi me tin Ellada kai tis kairikes tis synthikes
Tora oso afora tin katastasi ton dromon nai yparxei diafora alla min fantasteis kati to tromero exoume kai emeis edo para pola provlimata me to odostroma

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από douris7 »

συμφωνο μαζι σου με την μονη διαφορα οτι εαν οδηγεις στην κρητη(που γ...τον μπελα μου εχουμε αχρηστους δρομους μονο οσοι φτιακτηκαν επι χουντας ηταν και ειναι καλη με προσφυση) οπουδηποτε αλλου πας προς τα βορεια ειναι λες και ειμαστε σε πιστα απο την προσφηση που εχει ο δρομος εδω δεν μπορεις να βαλεις και ιδιαιτερα τωρα σκληρη αλλα και μεσαια γομα οποτε μα....
πληρωνε αλλα μπροστα στην ασφαλεια αλλα και την καγκουρια ........ </->/ss4

Άβαταρ μέλους
ΚΑΠΛΑΝΙ
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Τρί 03 Απρ 2007, 00:55
Model: -
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΚΑΠΛΑΝΙ »

[quote="θεοδωρος"]συμφωνο μαζι σου με την μονη διαφορα οτι εαν οδηγεις στην κρητη(που γ...τον μπελα μου εχουμε αχρηστους δρομους μονο οσοι φτιακτηκαν επι χουντας ηταν και ειναι καλη με προσφυση)
Ρε συ ΘΕΩΔΟΡΕ αντεχουν ακομα;;
ΣΑΜΟΣ

Άβαταρ μέλους
Sotosfz6
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 15:08
Model: MT09
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sotosfz6 »

10.500 χλμ και το πισω (D202 της Dunlop-γενικως δεν εχω κανενα παραπονο απο το λαστιχο αυτο....) παρεδιδει σιγα σιγα!!!!το Σαββατο θα βαλουμε καινουρια παπουτσια (Μ1).

Με την επιστροφη απο αυστρια θα εχουμε και γνωμη για αυτο το πατουμενο...καθως πρωτη φορα το βαζω σε μοτοσακο
...quoth the raven nevermore...

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από douris7 »

Ρε συ ΘΕΩΔΟΡΕ αντεχουν ακομα;;
να αντεχει τι :?: εαν εννοεις τους δρομους που φτιακτηκαν επι αλλο καθεστος ΝΑΙ
αλλα μεχρι ποτε να μου πεις :!:

το μπροστινο ηρθε (απο ανακληση)και παραγγειλα και το πισω οποτε καλα μου πηγε αυτο το προβλημα τις michelin και βαζω καινουργιο σετ στιν τιμη του πισω :lol: το προβκημα μονο θα ειναι οτι μαλλον θα ανεβω στις σερρες για την πιστα και εκει τωρα......................... :idon'tknow:

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Frezas »

θεοδωρος έγραψε:πισω :lol: το προβλημα μονο θα ειναι οτι μαλλον θα ανεβω στις σερρες για την πιστα και εκει τωρα.........................
Ποτε λες να ανεβεις??

Συντομα ??...., γιατι εχω κατι στο μυαλο μου για το τελος του μηνα!!!
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από douris7 »

στην αδεια μου η οποια αρχιζει κατα τις 12 αυγουστου (λεω να κανω κανενα τουρ οπου και να ειναι και να παω και σερρες -πιστα)οποτε κατεβαινεις οπως μου εχεις πει και μετα ανεβενω(ουμε) για τρελιτσες αλλου ειδους </->/ss4

Άβαταρ μέλους
Themis_81
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Πέμ 06 Απρ 2006, 22:00
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Themis_81 »

Ηρθε η ωρα να αλλαξω και εγω τα λαστιχα μιας και μετα απο 14.000 χλμ εχουν αρχισει να γινονται καπως ''επικινδυνα'' σε γλιστριματα.
Αν και εχουν ακομα πελμα για ισως και 2.000 χλμ λεω να μην το ρισκαρω και αρχες του μηνα λογικα θα μπουν τα Μ3 ...

Αν ξερει κανεις τιμη για το σετακι ας μου πει για να ξερω τι να υπολογιζω ... απο αυριο αρχιζει το ψαξιμο πρωτα για καλο λαστιχα και εννοειται
σε λογικη τιμη ...

Αν θελει κανεις αλλος ας μου στειλει ενα πμ για να ρωταω για groupbuy :wink:
Life is not measured by the breaths we take,
but by the moments that take our breath away

nfot
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2005, 23:06
Model: -
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nfot »

Frezas έγραψε:
θεοδωρος έγραψε:πισω :lol: το προβλημα μονο θα ειναι οτι μαλλον θα ανεβω στις σερρες για την πιστα και εκει τωρα.........................
Ποτε λες να ανεβεις??

Συντομα ??...., γιατι εχω κατι στο μυαλο μου για το τελος του μηνα!!!
Σαββατο 1η Σεπτεμβρη τι σου λεει;

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από douris7 »

nfot ηταν να ανεβω να βρω τον φρεζα αλλα η ελενη επαθε σοβαρη ψηξη και δεν τα καταφερα να ανεβω αλλα το σκεφτομαι για καποια αλλη στιγμη που ισως ειναι και αυτην την εβδομαδα ισως την αλλη (θα μιλησω με ενα φιλαρακι
που θελει να ανεβει)ισως και πιο αργα.


αlλαξα τα λαστιχα με pireli corsa 3
:lol:
νους χανια και σωματι στρινγκ

2mdesign
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ 31 Μαρ 2007, 12:23
Model: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 2mdesign »

Ηρθε η ωρα να αλλάξω λαστιχα και ειμαι σε διλλημα.Metzeler M3 ή Michelin Pilot power 2CT. Εσεις τι προτεινετε?Οι απόψεις που εχω ακούσει ειναι ολες
διαφορετικες.Αλλοι λενε οτι τα Michelin ειναι τελεια για το FZ1 και αλλοι παλι οτι δεν δουλευουν σωστα και γλυστράνε πολυ. :? Δεν ξερω τι να κάνω μιας
και απο τιμη παιζουν στα ίδια επίπεδα. :cry:

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από douris7 »

2mdesign έγραψε:Ηρθε η ωρα να αλλάξω λαστιχα και ειμαι σε διλλημα.Metzeler M3 ή Michelin Pilot power 2CT. Εσεις τι προτεινετε?Οι απόψεις που εχω ακούσει ειναι ολες
διαφορετικες.Αλλοι λενε οτι τα Michelin ειναι τελεια για το FZ1 και αλλοι παλι οτι δεν δουλευουν σωστα και γλυστράνε πολυ. :? Δεν ξερω τι να κάνω μιας
και απο τιμη παιζουν στα ίδια επίπεδα. :cry:
φιλε μου τα 2ct ειχα πριν (τωρα εχω βαλει corca3) και εμεινα παρα πολυ
ευχαριστημενος για τα m3 δεν ξερω αλλα ειναι στην κατηγορια και του corsa3 και του 002 racing street και του qualifier.οποτε καλα θα ειναι και αυτα .

απο τιμες ολλα παιζουν περιπου τα ιδια εκτος τα pireli που πιο ακριβα.

σε ενα τεστ που κανανε σε πιστα ομως εαν δεν κανω λαθος
πρωτο ειναι το pireli δευτερο το 2ct τριτο το 002 και 4 το dunlop
το m3 δεν το ειχανε κανει τεστ

υγ
εαν δεν κανω λαθος τα metzeler ειναι θυγατρικης τις pireli :!:
οποτε εαν κατι τετοιο ισχυει θα ειναι και αυτα καλα.

καλο ξεμπερδεμα









:D
νους χανια και σωματι στρινγκ

2mdesign
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ 31 Μαρ 2007, 12:23
Model: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 2mdesign »

Thanks για την απάντηση Θόδωρα.Με βλεπω μαλλον για τα 2CT.Ενας λαστιχας εδω κάτω μου τα δινει με 360 ευρω με τοποθέτηση.Καλα δεν ειναι? :? Αλήθεια υπαρχει κανενας που τα εχει παραγγειλει απο τον λαστιχά στην Καβάλα (www.moto-endisi.gr)? Ειδα την διαφήμιση του στο ΜΟΤΟ και εχει τρομερες τιμες και δωρεαν αποστολή. :shock:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελαστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης