ελαστικά για on off

Όσα θα θέλατε να μάθετε για τα ελαστικά της μηχανής σας!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η κατηγορία Ελαστικά αφορά γνώμες, προσωπικές επιλογές, τέστ, νέα μοντέλα,
γενικές τιμές τιμοκαταλόγων αντιπροσωπιών και γενικότερα πληροφόρηση για Ελαστικά και
ΟΧΙ ΕΜΠΟΡΟΥΣ-ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ και τιμοκαταλόγους αυτών!!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

ελαστικά για on off

Δημοσίευση από m-power »

Τα ελαστικά που έχει τώρα το caponord έχουν ξεραθεί και χρήζουν αλλαγής.
Το πρόβλημα είναι πως επιλέγεις ένα ελαστικό μιας και υπάρχουν τόσες προτάσεις που διαφέρουν πολύ μεταξύ τους;
και αν κάνεις λάθος πετάς 300€ που δεν περισσεύουν.

Το ίδιο πρόβλημα το είχα και για το fazer και δυο φορές τα ελαστικά που είχα επιλέξει ήταν χάλια , την πρώτη φορά τα πούλησα με 5.000κμ, bridgestone bt 21 πριν είχα τα ΒΤ 20 τα οποία καταργήθηκαν τα περίμενα καλύτερα από τα bt20...
και την δεύτερη φορά απλώς τα άλλαξα πολύ νωρίτερα 8.000κμ-9.000κμ. metzeler m3 τα διάλεξα μιας και πολύ τα έχετε βάλει και είχατε μείνει ευχαριστημένοι αλλά εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου.

καμιά ιδέα;;;;;
Aprilia Caponord 1200 '15

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: ελαστικά για on off

Δημοσίευση από dudukas »

Δεν εχω προσωπικη γνωμη αλλα πολλοι φιλοι με varadero gs κτλ ειναι πολυ ευχαρστημενοι με τα metzeler tourance exp αλλα λενε οτι το καινουριο ειναι ακομα καλητερο το toyrance next εδω ειναι κ το σαιτ της metzeler το μηχανακι σου αν το εβαλα σωστα :wink: http://www.metzeler.com/site/com/produc ... logue.html
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Άβαταρ μέλους
vlachoFazeras
Δημοσιεύσεις: 902
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2010, 23:00
Model: FZS600
Model year: 2002
Τοποθεσία: Ανω Πατησια
Επικοινωνία:

Re: ελαστικά για on off

Δημοσίευση από vlachoFazeras »

για ριξε μια ματια εδω!!!!!!
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα


Πάνος

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: ελαστικά για on off

Δημοσίευση από koulis »

m-power έγραψε: Το ίδιο πρόβλημα το είχα και για το fazer και δυο φορές τα ελαστικά που είχα επιλέξει ήταν χάλια , την πρώτη φορά τα πούλησα με 5.000κμ, bridgestone bt 21 πριν είχα τα ΒΤ 20 τα οποία καταργήθηκαν τα περίμενα καλύτερα από τα bt20...και την δεύτερη φορά απλός τα άλλαξα πολύ νωρίτερα 8.000κμ-9.000κμ. metzeler m3 τα διάλεξα μιας και πολύ τα έχετε βάλει και είχατε μείνει ευχαριστημένοι αλλά εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου.

καμιά ιδέα;;;;;
βρε πανο,αφου το λες κ μονος σου....την μια φορα το ενα δεν σου αρεσε το περιμενες καλυτερο απο το προηγουμενο,την αλλη ακουσες καποια απο τα παιδια εδω μεσα που ειχαν βαλει τα m3 κ εμειναν κατευχαριστημενοι αλλα εσυ παλι δεν.....οποτε κ να σου προτεινουν καποιο ελαστικο,στο τελος παλι θα πεις "μα ετσι,μα αλλιως....."οποτε βαλε οποιο σου αρεσει σαν χαραξη κ εχει κ καλα χαρακτηριστικα κ απο κει κ περα αν σου βγει καλο,καλως.....αλλιως την επομενη θα ξερεις να μην το ξαναβαλεις......προσωπικα,μετα τα corsa 3 που οι περισσοτεροι ελεγαν πολυ καλα σχολια εμενα δεν μου αρεσαν καθολου κ μαλιστα ηταν κ επικινδυνα για μενα με κατι χαζογλιστρηματα που δεν δικαιολογουταν.....τεσπα......εγω κοιταζω απο τις γνωστες εταιρειες (metzeler,continental,dunlop,pirelli) κ αν μου αρεσει καποιο σε χαραξη κ χαρακτηριστικα το επιλεγω....
τις 2 τελευταιες φορες διαλεξα conti sport attack κ sport attack 2 κ εκανα πολυ καλα......η επιλογη ειναι καθαρα στο χερι σου.....

φιλικα,
koulis

:/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Re: ελαστικά για on off

Δημοσίευση από lyon »

Δεν εχει βγει ακομα στην παραγωγη το ελαστικο που θα ικανοποιησει τον Παναγο.
Ειναι μεγαλες οι απαιτησεις και πολυ υψηλα τα στανταρντς
Ευχη ολων ειναι καποτε στο μελλον να συμβει κατι τετοιο :lol: :lol:
Για την ωρα....
Παναγοοοο δες τι φοραν οι Βαρκαντεροι... ο ψυχογιος τους εχει ως κλαμπ... ρωτα αυτον ;-)
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
Thanasis_FZ1
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ 2012, 14:34
Model: FZ1
Τοποθεσία: Αστερισμος της Ανδρομεδας
Επικοινωνία:

Re: ελαστικά για on off

Δημοσίευση από Thanasis_FZ1 »

Κατι τετοιο σου κανει :mrgreen: :lol: ? Τα 2 πισω?? +:Think=+::-k Εκει που γραφει "Terror" γραψε απ'τη μια "Παναης" κ απ'την αλλη "Μουρατος"

Link
Χορος Ρουμπα κ ελια Θρουμπα!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελαστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες