Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Καθημερινές συζητήσεις σχετικα με μοτό , απόψεις , εντυπώσεις , νέα μοντέλα
Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από Tigrisss »

Αντρεα ασε το κυρηγμα σε μενα για την υγεια. Ξέρω πόσο κοστίζει καθώς το βιώνω σε κοντινους μου ανθρωπους. Σαφως και με ενδιαφερει η παγκόσμια ειρήνη, το global warming η τρυπα του οζωντος και η υγεια για όλους,όμως άλλο ειναι το θεμα εδω.
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από Frezas »

Για μενα ειναι το ιδιο....εξαπατηση των καταναλωτων απο βιομηχανιες "τερατα", οι οποιες εκμεταλευομενες τη δυναμη τους και την "ασυλια" τους, βλαπτουν ολους εμας με σκοπο τα μεγιστα κερδη. Τωρα ο τροπος που μας βλαπτουν μπορει να ειναι λιγοτερο ή περισσοτερο σοβαρος, αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.....κοροιδια!
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από InversionOfControl »

Αντρεα θυμιζες κατι μαθητες στο δημοτικο που τους επιανε ο δασκαλος να μιλανε και εδειχναν τον γιωργακη
και ελεγαν "κι αυτος μιλαει κυριε." Δηλαδη επειδη o ομιλος VW ειναι απατεωνες, θα αγνοησουμε το γεγονος
οτι το μηχανακι κοσκινιζει ? η θα πουμε δε βαριεσαι ολα τα βολαν εσκασαν?

Την yamaha την γλιτωσε το νομικο παραθυρακι (παραγραφη) αντιστοιχο οπως θα γινει με τη λιστα lagard
αλλα και κατι αλλες νομικες μαιμουδιες (περι ευθυνης υπουργων) που βγαζουν απο κοινου νομοθετικη και εκτελεστικη
εξουσια για να βολευονται οσοι εχουν ακρες.
Στην περιπτωση της vw περιμενε λιγο ομως γιατι θα γελασουν και οι πετρες... γιατι η παραγραφη δεν εχει περασει και
οσοι την φαγαμε εκει ειμαστε ετοιμοι για παρτυ. Σε αυτη την περιπτωση δεν προκειται ουτε αστοχια υλικου
ουτε κατασκευαστικη ατελεια αλλα μια εκ προμελετης απατη.

Το θεμα ομως εδω ξεφευγει γαιτι η VW ειναι σε αλλο φορουμ.
εδω αναφερομαστε σε ενα ακομα προβλημα της yamaha που προσπαθει να αποφυγει των ευθυνων της. φταιει το ντυσιμο του συνεπιβατη...
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από Frezas »

InversionOfControl έγραψε: Στην περιπτωση της vw περιμενε λιγο ομως γιατι θα γελασουν και οι πετρες... γιατι η παραγραφη δεν εχει περασει και
οσοι την φαγαμε εκει ειμαστε ετοιμοι για παρτυ. Σε αυτη την περιπτωση δεν προκειται ουτε αστοχια υλικου
ουτε κατασκευαστικη ατελεια αλλα μια εκ προμελετης απατη.
χαχα.....θα τα βαλεις τωρα και με τον ομιλο VAG...... :mrgreen:
μονο μη τα βαλεις και μαζι μου που σου προτεινα το αυτοκινητο......δεν εχω μετοχες της VW, ουτε της Yamaha οπως εχει αναφερθει ξανα.....

Σε κυνηγανε τα σκανδαλα ρε παιδι μου....... +:Whistle=+::-

Το εγραψα και πιο πανω......οτι ολα αυτα συμβαινουν γιατι πλεον ειναι η συνηθης τακτικη των μεγαλων εταιριων, να εξαπατουν για να μεγιστοποιουν τα κερδη τους. Δεν υποβιβασα το ενα γεγονος εναντι του αλλου. Παραλληλισμο εκανα...
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από InversionOfControl »

H τακτικη τους βασιζεται στην αδιαφορια και την ανυπαρκτη μνημη του καταναλώτικου κοινου.
Μην ανησυχεις, η ακρη τωρα θα βρεθει πιο ευκολα μια και προκειται περι απατης :) απλα θα παρει χρονο.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
kokopete
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Τετ 15 Φεβ 2012, 00:31
Model: FZ6
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από kokopete »

Λύση για αυτό δεν έχει βρεθεί ? Όποιου λυθεί το ρουλεμάν θα πάει να το σφίγγει ?
BMW F650 CS
Yamaha Fz6
Aprilia Caponord 1000 ETV

Άβαταρ μέλους
Summertent
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ 07 Οκτ 2016, 20:21
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από Summertent »

Παντως αν μου επιτρέπεται ένα ελάχιστα offtopic σχόλιο , και καθότι πρόσφατα αγόρασα το πρώτο μου Yamaha (FZ1 2009), και διαβάζωντας το θέμα με το βολάν έχω να πω, πως τουλάχιστον μετά απο τις συνηθισμένες τυπικές αερολογίες της εταιρείας,"τουλάχιστον" η YAMAHA έβγαλε ένα βελτιωτικό βολάν/ανταλλακτικό και έλυσε το πρόβλημα.

Σαν πρώην κατοχος ενός Suzuki Burgman 650 Executive ABS έχω να πω, ότι η Suzuki έχει τοποθετήσει απο το 2003, ελλατωματικό e-CVT (ηλεκτρονικά αυτόνομη μετάδοση 5 και 6 σχέσεων) αξίας αντικατάστασης 1200€+ εργασία και ποτέ δεν είπε "οκ ειναι προβλημα,βγάζω ένα βελτιωμένο σε αντοχή ανταλλακτικό να σας λύσω το πρόβλημα".Και τώρα μολις το 2013 θυμήθηκε να βγάλει εντελώς νέο μοντέλο του συγκεκριμένου moto αφηνοντας τους κατοχους του προηγούμενου μ@λ@κ€ς, να χώνουν περίπου κάθε 25000 με 40000km γυρω στα 1500€ για να το φτιάξουν.Σημειωτέο πως το συγκεκριμένο μηχανάκι τότε κόστιζε γύρω στα 12000€.

Όσο για τα Honda μπορώ να σας πω αντιστοιχα παραδείγματα αδιαφορίας, μην ανησυχείτε όλες οι μάρκες έχουν τέτοια θεματάκια.Μην πάμε στο Brand Name ΒΜW και αρχίσουν τα ανεκδοτα.

OFFTOPIC Mode OFF :)

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Yamaha MT-09 Tracer: Το κοσκίνισμα του τιμονιού

Δημοσίευση από SoR_gr »

σίγουρα αν είσαι πελάτης και έχεις επιλέξει κάποιο προιόν , απαιτείς σωστή και επαγγελματική αντιμετώπιση.

με απλά λόγια όμως: επέλεξε κάτι που δεν θα σε "πονέσει" αρκετά στο μέλλον....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες