Fazer μεταχ/μένο..

Καθημερινές συζητήσεις σχετικα με μοτό , απόψεις , εντυπώσεις , νέα μοντέλα
Απάντηση
airboost

Fazer μεταχ/μένο..

Δημοσίευση από airboost »

Καλημέρα...Σκεφτομαι να αγοράσω ενα fazer μεταχ/μένο και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καποιος να μου πει εναν (σχετικά ευκολο) τροπο να καταλαβω αν το μηχανακι είναι εισαγωγής ή είναι της επίσημης αντ/πείας..Επίσης ,αν ξέρετε,.. η εγγύηση φαντάζομαι συνεχίζει να ισχύει στην περίπτωση μεταβίβασης, αλλα τα τυχόν σερβις θα πρέπει να είναι μόνο απο εξ/μένο συνεργίο ετσι δεν είναι?

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Re: Ξερει κανεις πώς..?

Δημοσίευση από HEO »

Ο ευκολοτερος και πιο σιγουρος τροπος ειναι να παρεις την αντιπροσωπεια τηλεφωνο εχοντας τον αριθμο πλαισιου της μηχανης.....

...απο οτι ξερω η εγγυηση ισχυει σε μεταβιβαση...μπορεις να το ρωτησεις και αυτο στην αντιπροσωπεια για να εισαι 100% σιγουρος.....

...ναι καλα φανταστηκες....μονο σε εξ/μένο συνεργίο...υπαρχει λιστα στο side του αντιπροσωπου

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Ένας άλλος τρόπος είναι ο κάτοχος της μηχανής να έχει στην κατοχή του το ΕΛΛΗΝΙΚΟ μάνουαλ και το βιβλίο εγγύησης το οποίο στην πίσω όψη της 1ης σελίδας να αναφέρει μα υπογραφή και σφραγίδα το κατάστημα αγοράς το οποίο να είναι από το επίσημο δίκτυο της Μοτοδυναμικής.

Πάντως όπως προαναφέρθηκε, ένα τσεκάρισμα του αριθμού πλαισίου από το τηλέφωνο είναι καλό να γίνει

Άβαταρ μέλους
vaskar
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 12:54
Model: -
Τοποθεσία: ΠΥΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vaskar »

Καλημέρα!!!!
Πανω - πανω έχει ενα κουμπακι που λέει "Αναζήτηση". :wink:

http://www.fazerclub.eu/forum/viewtopic.php?t=315

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HEO »

Θαναση...εγω δεν θυμαμαι να μου εδωσαν ελληνικο μανουαλ (Owner's Manual) :? ...το δικο μου ειναι 100% ελληνικης αντιπροσωπιας

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

bartman HEO έγραψε:
Theod έγραψε:Ένας άλλος τρόπος είναι ο κάτοχος της μηχανής να έχει στην κατοχή του το ΕΛΛΗΝΙΚΟ μάνουαλ.....
Θαναση...εγω δεν θυμαμαι να μου εδωσαν ελληνικο μανουαλ (Owner's Manual) :? ...το δικο μου ειναι 100% ελληνικης αντιπροσωπιας
Για Owner's μιλάμε...
ΚΑΚΩΣ....δεν σου έδωσαν και ΚΑΚΩΣ που δεν επέμεινες να στο δώσουν.....
Η Μοτοδυναμική έχει τυπώσει μάνουαλ στα Ελληνικά και τα δίνει μαζί με το μηχανάκι, αλλά καμμιά φορά είτε "ξεχνιέται", είτε "χάνεται" στον έμπορο...

Αν πάρεις τηλέφωνο στα κεντρικά και πείς ότι δεν σου παραδόθηκε μαζί με την μηχανή, θα στο στείλουν ταχυδρομικά - σε εμένα παλαιότερα είχαν στείλει δωρεάν το μάνουαλ μετά από τηλεφώνημα που τους είχα κάνει όταν αγόρασα μεταχειρισμένο Yamaha αντιπροσωπείας, και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το είχε χάσει...

Άβαταρ μέλους
vaskar
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 12:54
Model: -
Τοποθεσία: ΠΥΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vaskar »

Φίλε μου airboost,

όταν πήρα την μηχανή από 1 ακατανόμαστο "εμπορο" δεν μου έδωσε manual, και μου είπε πως θα μου τα στειλει η Yamaha.
Ψιλιάστηκα μήπως δεν είναι αντιπροσωπίας , οπότε πήρα στην Yamaha και μου ζήτησαν το αριθμο πλαισιου, που είναι στη Αδεια κυκλοφοριας. Με διαβεβαιώσαν οτι ολα οκ, και σε 1 βδομάδα μου είχαν στείλει ταχυδρομικά στο σπίτι, ΤΑ ΠΑΝΤΑ. :wink:

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HEO »

Theod έγραψε: ΚΑΚΩΣ....δεν σου έδωσαν και ΚΑΚΩΣ που δεν επέμεινες να στο δώσουν.....
...αυτο...ο αλλος απο αμελεια/αδιαφορεια/ξερει αγγλικα μπορει να μην ενδιαφερθηκε...οπως εγω που δεν εδωσα και ιδιαιτερη σημασια...μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι δεν δινουν :roll:

τεσπα... 8)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες