Fz1 fazer η tiger1050 ?

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από Tigrisss »

:(
Αύτό που δεν έχετε κατανοήσει αρκετοί, είναι οτι η μοτοσικλέτα δεν έχει να κάνει ΜΟΝΟ με τι χρειάζεσαι...
έχει να κάνει με το τι κ@βλώνεις.

ο ανθρωπος γουσταρει να εχει ροπες και αλογα για να πηγαινει στο περίπτερο. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ και γουσταρει. Δικά του είναι τα λεφτά και αν το μετανιώσει, θα πουλήσει το μηχανακι και θα χάσει καποια λίγα λεφτα. so what?

εφοσον εχει 800 gp, δεν ειναι δυνατον να παει οα ανθρωπος να πάρει ουτε v-strom ουτε 600ρακι φαζερ. Τι να τα κάνει?? ΔΕ ΘΕΛΕΙ.

Και γω καποτε πηγα και αγορασα ενα zx10, το πηγα 5 πίστες και εδω και 3 χρονια είναι σκεπασμενο σε ενα γκαραζ.. :( ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ, δε το χρειαζόμουνα...

τα φορουμ βοηθανε, εως ενα σημειο, παρεχουν γνωση στον υποψηφιο αγοραστη, εμπειρίες κατόχων κτλ..
Δεν μπορουν όμως να επιβαλλουν γνώμες!

παρε γκαζι αδερφε :/abwave::) , πάρε αυτό που θα γουσταρεις να το κοιτάς...


PS.

Ειχα προβλήματα και γω με το tiger, αλλαξα πιστόνια εντος εγγύησης. από τότε, εχουν περάσει 70.000 χλμ.. το προβλημα της μίζας υπάρχει επι το πλειστον στα 800ρια tiger...εχει προκύψει και στα 1050, αλλά όχι σε σημαντικό ποσοστό...
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Arhs
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ 2010, 01:57
Model: FZ6 S2
Model year: 2009
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από Arhs »

Φιλαρακι σου εχουν απαντησει ανθρωποι με εμπειρια πανω σε αυτα τα μηχανακια που ρωτησες με τεκμηριωμενες απαντησεις διχως να θελει να σου δωσει κανεις λανθασμενη εικονα γιατι ειναι το "δικο" μας μηχανακι απο κει κ περα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ακουσεις κατι αλλο καλη επιλογη να εχεις καλες βολτες οτι και να παρεις πιες του το αιμα και γενικα θα σου πω μια συμβουλη μην το πολυ συζητας αν κατι σου αρεσει εσενα κανε και παρε αυτο που σου αρεσει κανεις και κανενα μηχανημα δεν ειναι τελειο... :/abwave::)
Four wheels moves the body...two wheels moves the soul !

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

:arrow: SoR_gr
Δεν ειναι το.πρωτο μου μηχανακι.με.ταχυτητες οπως ειχα γραψει στο αρχικο μου ερωτημα ειχα TDM πρην το gp οι λογοι που το εδωσα δεν εχουν σημασια .... αλλα.και.παλι το εδωσα και.πηγα σε ποιο γρηγορο μηχσνακι εστο.και.λιγο .... ειχα tdm εχω gp δεν υπαρχει.κανενας λογος να παω σε vstrom και ειδικα το 650 αν ηθελα τετοια κατηγορια θα κοιταζα μονο vstrom 1000 η βαραντερο. ....
θελω γκαζι παιχνιδι και λιγοτερο ανεση απο οτι ειχα γιατι για τις αποστασεις που κανω οπως αναφερετε δεν υπαρχει λογος να εχω ταξιδιαρικο μηχανακι ... και γιαυτο ειχα καταλιξει σε αυτα τα δυο διαφορετικες κατηγοριες μεν αλλα αμφοτερα θα εκαναν για το.σκοπο μου νομιζω και για αυτο που θελω με καποιες διαφορες (φαζερ γκαζι+ ανεση- τιγκερ γκαζι- ανεση+ σχετικα με αυτα τα δυο παντα )δεν ειπα κανενα μηχανακι στη τυχη ουτε ξυπνησα το.πρωι και λεω ααα κατσε να παρω η tiger η fazer ...
τωρα το φζ6 με το φζ1 ποσο διαφορα μπορει να εχουν στην ανεση ??? Ελαχιστη η μαλλον καθολου νομιζω ... ο καθε ενας εχει το.σκοπο του και τη κ@βλα που παιρνει κατι δεν μου αρεσουν τα λιγα κυβικα σε μηχανακια και αυτοκινητα εφοσον μπορω να εχω κατι δυνατο στα ιδια.λεφτα που εχει ενα ποιο αδυναμο θα επιλεξω να παρω το δυνατο και ας εχω παραπανω εξοδα συντηρισεις (ειμαι λατρεις τον πολλων κυβικων
το αυτοκινητο μου ειναι 3000cc ) ....
Δεν εχουν σχεση μονο τα αλογα στο ποσο γρηορο ειναι κατι ... σε ενα μηχανακι η αυτοκινητο παντα πεζουν πολλα πραγματα ρολο οπως ξερεται (ροπη ,κιλα, σασμαν ) το tdm δηλαδη μου ριχνει 20+αλογα στο gp αλλα σε γκαζι ειναι ποιο αργο απο εμενα παντου (και το tdm και το gp τα ειχα απο μαμισια και τα εφτιαξα και τα δυο )

:arrow: pilotos7
Ναι μερικες φορες ξυπναω κ@βλομενος και παω με τερμα γκαζι στη δουλεια 2χλμ παντιλικια ....
Τωρα για μπανιο.οχι δεν παω τερμα γκαζι αλλα οι δρομοι που πηγαινω ειναι πολυ καλη και παω με 120+ ...
Πραγματι με ολα αυτα που λεω τα κανω ολα με ενα παπι εχεις δικιο ενα cryptonX θα ηταν οτι επρεπε αλλα να στο θεσω και εγω το ερωτιμα αλλιος ... ολοι οι δρομοι τις Ελλαδας εχουν μεχρι 130 οριο ταχυτητας για ποιο λογο να μην εχουμε ολοι σμαρτακια που πανε μεχρι 140 και μπορουν να πανε μεχρι το οριο ταχυτητας ????

:arrow: Tigrisss
Φιλε τιγρη νομιζω οτι καταλαβενεις απολυτα τη ακριβος θελω +:Applause=+:=D> ......
Με λιγα λογια θελω να πηγαινω κυριλε τη βολτα μου να κανω τις δουλιες μου και οταν μου τη δωσει η με μπριζοσει καποιος να μπορεσω να του κανω μια <>63 ....
Και οχι να με περναει ενα παπακι φτιαγμενο οπως εκανα εγω με ενα yamaha z που ειχα φτιαγμενο και κοροιδευα ενα cbf 600 ....

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από douris7 »

μια και εχω καιρο να γραψω και με εχει βαρεσει η ζεστη <>60 παρε φιλε οτι θελεις.........................

υγ
k 1300r παρε μην το πεις σε κανεναν +:Whistle=+::- :mrgreen:

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

Αδερφε air condition και ξαπλα μονο αυτη ειναι η λυση ...
επισεις μπορω να παρω και ενα K1600GT L ετσι για καθημερινο να πηγαινω για τσιγαρα στο περιπτερο :D :D ... ειναι για αλλες φασεις αυτα ... εχει ενας φιλος μου ενα τετοιο ραδιο πανω και ιστοριες μονο φραπε δεν σου φτιαχνει ...

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από SoR_gr »

τελικά έχεις καταλήξει σε κάτι;
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

Λογικα στο tiger θα καταληξω γιατι με εχουν προβληματισει πολυ αυτα τα θεματα που μου εχεται περιγραψει και οσους ρωτησα μαστορους μου ειπαν τα ιδια που ειπανε και καποια παιδια απο εδω μεσα οτι εχει θεματα με το βολαν και τα πηνια και θα πρεπει να αλαχτη τουλαχιστον το βολαν με τοβκαινουριο για να εχω πολυ λιγοτερες πηθανοτητες για καποιο προβλημα ...

Άβαταρ μέλους
mikeviii
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2014, 15:12
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από mikeviii »

Φιλε θα σου πω και εγω την γνώμη μου... Συμφωνώ με τον φίλο ποιο πάνω που λέει οτι ο κάθε ένας προσπαθεί να κάνει την τρέλα του και οτι δεν ειναι όλων τα κριτήρια ίδια ... Είχα τρέλα μεγάλη με αμάξια ακριβά γρήγορα turbo άλογα κτλ λογο κατάστασης και εποχής μου κόπηκαν αυτές η κ@βλες...κατέληξα με νορμαλ αμάξι και σε ντημενο fz1 με carbon Εξατμηση ξεταπωτη το οποίο περνώ καθημερινά να πάω δουλειά και βόλτες να βγάλω τα γούστα μου ... Κάθε Τρίτη κουβαλάω λαϊκή στην τσάντα στη πλάτη και στο tank bag και της υπόλοιπες μερες φέρνω πάνες στο σπίτι για την 15 ημερών μπεμπα μου...θέλω να πω πως η μηχανή ειναι απο τις τελευταίες προσιτές κ@βλες που μας έχουν αφήσει αυτά τα γουρούνια να απολαμβάνουμε...όποτε κατ την γνώμη μου παρε αυτο που γουστάρεις παραπανω χωρίς να κοιτάς το ενδεχόμενο να σου χαλάσει βολάν κτλ να χαρείς οτι και αν επιλέξεις!

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

Να σου ζησει καταρχας η μπεμπουλα σου ... κοιτα εχει λογικη αυτο που λες και ετσι ειναι οπως τα λες οτι μπορει να σου τα δωσει αυτα το fz1 κατα καποιο βαθμο ... αλλα δεν μπορω να δεχτο.οτι μετα απο τοσα χρονια κυκλοφοριας τωρα διορθοθηκε το προβλημα που εχουν ... εννοειται οτι το μηαχανκι το.θελω για τη κ@βλα μου γιατι δεν μπορω πλεον να βαζω λεφτα στο αυτοκινητο και μια μηχανη ειναι ποιο προσητη στα εξοδα συντηρησεις η φτιαξιματος απο.οτι το αμαξι.... και οσο για το fz6 που ειχαν πει κατι παιδια ποιο πανω θελω να πω οτι εχτες πετυχα ενα στο δρομο και εχω να πω οτι το μηχανακι δεν παει βημα δεν μου εφεγε ουτε λιγο με το gp μεχρι τα 180 που μπορουσα να παω αν ειναι δυνατον (και το μηχανακι ανοιγε κανονικα φοραγε και εξατμιση και ακουγοταν αρκετα και το παλικαρακι ηξερε να οδηγαει γιατι το εστρηβε παραααα πολυ ελεγα σε καθε στροφη οτι εφυγε )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill_ex την Τετ 05 Αύγ 2015, 14:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: οχι άμεσες παραθέσεις

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από SoR_gr »

με μια συγκριση σαν την παραπανω νομιζω δεν ειναι κριτηριο για το αν παει το φζ6 ή οχι, αν φοραει εξατμιση κανει αρκετο θορυβο και χωρις να ανοιγει. δεν θίχτηκα επειδη εχω φζ6 και αν παει ή δεν πάει, αλλα αντικειμενικα να το δεις ειναι μηχανακι 25 αλογα παραπανω και 50 κιλά πιο ελαφρύ απο το gp. σιγουρα σαν ρ6 δεν πάει αλλά το οτι ανοιγες με ενα φζ6 δεν σημαινει οτι και ο αλλος μπορει να ανοιγε το ίδιο, το αν εστριβε ειναι άλλο θέμα.

ενα παραδειγμα που υπάρχει στο you tube είναι gsxr 750 vs bmw k1200 που πανε σχεδόν το ίδιο και οι διαφορά τους είναι 20-30 άλογα....

Link

τετάρτη σήμερα , θα είναι ανοιχτή η λέσχη το απογευματάκι , πέρνα καμια βόλτα για κουβεντούλα και απο κοντα!

+:Dancing=+:\:D/
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

Λιγο δυσκολο να ερθω απο εκει αδερφε ειμαι απο μεγαρα και εχτες ημουν αθηνα για να δω δυο μηχανακια ... μια ερωτηση μονο θα κανω αν περναει ενα fz6 ενα tdm 900 και απο εκει πιστευω θα λυθουν οι αποριες το gp ειναι 20+ αλογα λιγοτερο απι ενα tdm και 50 κιλα περισοτερα απο ενα tdm και το gp ειναι πολυ ποιο γρηγορο απο το tdm .... οταν λεω οτι το μηχανακι εκανε θορυβο δεν εννοω λογο εξατμισης αλλα γιατι ανοιγε τωρα το να ειναι κουλος λιγο δυσκολο γιατι σας ειπα το παλικαρι το εστριβε παραα πολυυυ.....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill_ex την Τετ 05 Αύγ 2015, 14:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: οχι άμεσες παραθέσεις

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από SoR_gr »

τδμ μιας και έχει ο κολλητός μου και έχουμε κάνει ανοιγματα με ότι παραμέτρους θέλεις, το τδμ φεύγει εκκίνηση 1ης και μέχρι τον κόφτη του φζ6 τον εχω φθάσει και τον περναω.


ετσι όπως τα λες , tdm (87hp) και gp800 (~75hp) είναι σχεδόν 10 άλογα διαφορά...λογικά θα ήταν μπροστα το τδμ για λίγο.. τωρα αν ανοιξατε και ειχε μεσα 3η ο αλλος ενώ οι ροπες του ήταν στην 2α κλπ κλπ δεν ξερω... μιας και ειχες τδμ και gp θα ξέρεις καλύτερα... στο λεω με την αποψη οτι το φζ6 στεκεται δίπλα στο tiger με πολύ αξιοπρέπεια... με τα 30 tiger που έχω ανοίξει εγώ...τα 20 ανοιξαν αντίστοιχα... τα 4-5 μου έφυγαν για λίγο, τα άλλα όχι.
και με φζ6 που εχω ανοίξει αλλα με πέρασαν άλλα τα πέρασα.. δεν νομίζω να ήταν όλα με πρόγραμμα...
σίγουρα θαναι και θέμα οδηγού.

οπότε πάμε πάλι...τα 115 άλογα του tiger.. θα σου φτάσουν;
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

SoR_gr έγραψε:τδμ μιας και έχει ο κολλητός μου και έχουμε κάνει ανοιγματα με ότι παραμέτρους θέλεις, το τδμ φεύγει εκκίνηση 1ης και μέχρι τον κόφτη του φζ6 τον εχω φθάσει και τον περναω.


ετσι όπως τα λες , tdm (87hp) και gp800 (~75hp) είναι σχεδόν 10 άλογα διαφορά...λογικά θα ήταν μπροστα το τδμ για λίγο.. τωρα αν ανοιξατε και ειχε μεσα 3η ο αλλος ενώ οι ροπες του ήταν στην 2α κλπ κλπ δεν ξερω... μιας και ειχες τδμ και gp θα ξέρεις καλύτερα... στο λεω με την αποψη οτι το φζ6 στεκεται δίπλα στο tiger με πολύ αξιοπρέπεια... με τα 30 tiger που έχω ανοίξει εγώ...τα 20 ανοιξαν αντίστοιχα... τα 4-5 μου έφυγαν για λίγο, τα άλλα όχι.
και με φζ6 που εχω ανοίξει αλλα με πέρασαν άλλα τα πέρασα.. δεν νομίζω να ήταν όλα με πρόγραμμα...
σίγουρα θαναι και θέμα οδηγού.

οπότε πάμε πάλι...τα 115 άλογα του tiger.. θα σου φτάσουν;
Δεν.θελω να το θυξω το fz6 ισα ισα που δεν τοπεριμενα στριβει τοσο καλα επαθα πλακα να σου πω την αληθεια αλλα εφοσον μου τα λες ετσι δεν παει τρελα νομιζω οτι του λυπουν ροπες .... tdm ειχα φτιαγμενο οπως και καθε αλλο μηχανκι που ειχα ηταν ολα φτιαγμενα ... το tdm ειχα φιλτρο προγραμμα εξατμιση ροικη εξελιξη κεφαλης και ανοιγμενα μπεκ το gp εχει μονο περιφεριακα αλλα οτι μπορει να φορεθει το εχω πανω χωρις να του ανοιξω μοτερ για ροικη η για εκεντροφορους και απο την εμπιρια μου πιστευω οτι το gp μου θα ηταν ενα μηχανακι μπροστα απο το tdm μου ... tdm φιλτρο προγραμμα εξατμιση τρωει αρκετα απο gp με περιφεριακα .... Κοιτα σε σχεσει με ενα fz1 ειναι λογικο οτι ειναι λιγα τα αλογα του του tiger αλλα ισως να με βολευει περισοτερο στο.στιλ οδηγησεις που θα κανω γιατι ειναι ποιο χαμηλοροπο απο το fz1 και εκτος αυτο δεν παιζει να το αφισω μαμισιο οτι και να παρω :D ....
*Τα gp μαμισια σε δυναμομετρηση βγαζουν περιπου 54 αλογα τροχο πολυ λιγα λογο μεταδωσεις (ημαντας και αλυσιδα ) αλλα δεν εχουν ταχυτητες και κερδιζουν παρα πολυ στο ανοιγμα τους στο δρομο ... δεν λεω οτι το gp ειναι το καλυτερομηχσνακι τουβκοσμου αν ηταν εξαλου δεν θα το πουλαγα εχει αρκετα μιον και αυτο οπως καθε μηχανακι αλλα μπορει να "ρεζιλεψει" πολλες μεγαλυτερες μηχανες ...

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από SoR_gr »

με βελτιώση που λες οτι θα κάνεις...μήπως βρεις πρόβλημα στο θέμα αξιοπιστίας;

οκ τα φζ1 πονανε στα βολάν , που η λύση (μαλλον) είναι το νέο βολάν...δεν έχει βγεί κανείς ενα χρόνο τώρα με νέο βολάν να πει οτι έχει πρόβλημα.. τουλαχιστον μηχανικά για άλογα δεν χρειάζεται βελτίωση...

στο tiger....;; φιλτρο-εξατμιση-αντε κανα πρόγραμμα...για να φθάσεις τα 125-130 (???) άλογα... και μετα;; θα το εμπιστευεσαι;

ας πουμε εγω εχω την νοοτροπια να ανεβω πανω στη μοτο να παω αργα-σχετικά γρήγορα-τάπα διαδομη 100-200-300-500 χιλιομέτρων.. οπότε θέλω το μηχανακι να σβήνει οταν φθάσω οχι στα μισά... σε διαδρομές 2-50-100χλμ ισως να μην εχεις πρόβλημα..
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

no pain-
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιούλ 2015, 22:51
Model: Other
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Fz1 fazer η tiger1050 ?

Δημοσίευση από no pain- »

Με τα βολαν φενεται να εχει βελτιοθει η κατασταση και να μην υπαρχει προβλημα ομως νομιζω οτι το διαστημα του ενος χρονου δεν ειναι κατι σπουδεο .... δηλαδη αντε να εχουν κανει 15000χλμ καποιος .... Με φιλτρο προγραμμα εξατμιση ποτε κανενα μηχανακι δεν επαθε τιποτα (εκτος και αν προ υπηρχε καποιο θεμα )... με τη προηποθεση της σωστης συντηρησεις και να μην το πηγαινεις για 300χλμ κοφτες .... εαν σκαλισεις παραπανω το.μηχανακι τοτε πραγματι περνεις ρισκο.ακομα.και για 50χλμ αποσταση ... και fz1 να πω οτι περνω παλι θα το.σκαλιζα λιγο (δεν μπορω να κρατισω τιποτα μαμισιο εχω μεγαλω θεμα )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill_ex την Τετ 05 Αύγ 2015, 17:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: οχι άμεσες παραθέσεις

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες