Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
SantisFz
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2014, 14:50
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από SantisFz »

Παιδια καλησπερα.. εχω ενα fazer 600 του 08 s2 edition. Κατα 99% το δινω αυριο.. θα παρω αρκετα λευτα αλλα θα πρεπει να προσθεσω και κατι λιγα για να τσιμπησω το ονειρο μου, το fazer 1000 το ντυμενο φυσικα.!
μοντελο 08 με 09 με ολα τα σερβις και σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο και ολα στην ωρα του με 76000χλμ να προχωρησω??
Κρεμομαι απο τα χειλη σας. ο ενας μαστορας μου ειπε οχι με τπτ ο αλλος ανετα... τι λετε ρε φιλοι?

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

οταν λες ο ενας μαστορας σου ειπε οχι κ ο αλλος ανετα,δλδ το εξετασαν κ οι 2 μαστορες απο τεχνικης κ οδηγικης αποψης κ διαπιστωσαν τα αναλογα ο καθενας ή βασει των οσων τους ειπες εσυ απο θεμα χλμ εβγαλαν αυτο συμπερασμα?αν ισχυει το 1ο τοτε ειναι ενα θεμα αυτο κ εγκειται στην δικια σου κριση για το ποιον μαστορα θα εμπιστευθεις....παντως το οτι εχει το συγκεκριμενο fz1 76.000χλμ δεν λεει τπτ μα τπτ απολυτως.....
ειμαι μεχρι στιγμης στα 64000χλμ....ελα να το κανεις μια βολτα κ θα καταλαβεις για τι πυραυλο μιλαμε.... :)
για μενα τα 76.000χλμ δειχνουν ειλικρινεια απο την μερια του ιδιοκτητη καθως με κοστος 30-40€ τα 76.000χλμ
γινονται ανετα 26 ή 36.000 κ αντε μετα βγαλε ακρη......τεσπα....να μην τα πολυλογω κοιτα ποιος μαστορας απο τους 2 σου εμπνεει εμπιστοσυνη,για μενα κανε μια συναντηση κ με 1-2 παιδια εδω μεσα απο το forum να πατε μαζι να το δειτε το μηχανακι κ απο κει κ περα βλεποντας κ κανοντας :wink: :/abwave::)

SantisFz
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2014, 14:50
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από SantisFz »

Εγραψα και πριν μερικοι το διαβασατε αλλοι οχι..
Κυνηγαω να παρω ενα φζ1 ντυμενο.. εχω βρει αρκετα αλλα το ενδιαφερον μου το τραβαει ενα του 09 μοντελο καλοσυντηρημενο δεν το εχω δει απο κοντα αλλα μιλησα με τον ιδιοκτητη ο οποιος με ενημερωσε παρα πολυ καλα.. το μονο που με κολλαει ειναι οτι η μηχανη εχει 76000χλμ.. να προχωρησω η οχι?

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από dimitrisfz »

για 5ετιας μηχανακι - τουριστικο σημαινει 15,000χλμ το χρονο...πραγματικα!!!!

αν εχει κ book service με τα σχετικα παραστατικα...χτυπα το μιας και θα ξερεις την πραγματικη του κατασταση!!!

αναλογα κ τα χρηματα που διαθετεις-το βρικες φυσικα...γιατι μπορει να βρεις καποιο με λιγοτερα χλμ αλλα πιο ακριβο :/abwave::)
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Solomon »

εγω καταλαβα οτι τα μαστορια σου ειπαν αλλα ο ενας, αλλα ο αλλος ,αλλα κανενας τους δεν εχει δει το μηχανακι απο κοντα ουτε εσυ ο ιδιος.απλα τους ειπες οτι τα χλμ ειναι τοσα.

δες το πρωτα κ μετα το συζηταμε.

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Tigrisss »

Εξαρταται ποσο κανει.
Αμα εχει 5 χιλιαρικα ειναι για γελια
Αμα εχει 4 ειναι ευκαιρια.
Το δικο μου μηχσνακι εχει 89.000 χλμ.και δεν ειναι και fazer.
Αν ειναι ταξιδιων τα χλμ δεν εχεις θεμα.
Αν ειναι πολης,και τα 50.000 ενδεχομενως να ειναι πολλα.
Θα μου πεις πως να τα ξερεις αυτο???
Ευκολο.δες αν ειναι πρωτο χερι,και αν ο ιδιοκτητης εχει κ μηχανακι πόλης! :/abwave::)
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

GrDreamer
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: Δευ 22 Φεβ 2010, 01:16
Model: CBR
Model year: 1999
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από GrDreamer »

Πριν ενα χρονο εδωσα πουλησα fazer με 110000χλμ σε πολυ καλη κατασταση χωρις να εχει το παραμικρο. Οπότε μην κοιτας μονο τα χιλιόμετρα που εχει κανει, δες ρην κατάσταση της σαν σύνολο.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

Tigrisss έγραψε:Εξαρταται ποσο κανει.
Αμα εχει 5 χιλιαρικα ειναι για γελια
Αμα εχει 4 ειναι ευκαιρια.
δλδ αν βρει fz1 του 2009 με 5.000€ ειναι για γελια αρα ακριβο ενω αν το βρει 4.000€ ειναι ευκαιρια αρα φθηνο? +:Think=+::-k δλδ τα 2006 κ 2007 fz1 ποσο "πρεπει" να πουλιουνται κατα τη γνωμη σου?
τα fz1 1ης γενιας ποσο?ετσι να εχουμε κ μια ιδεα που κινειται η αγορα..... :roll:

:) :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Tigrisss »

Χαιρετισματα κουλη

Η αγορα κινειται στα λεφτα που προτιθεται ο καθενας να δωσει και να παρει.

Για να σου απαντησω ομως, πρωτης γενιας fz1 2 χιλιαρικα πιανουν.
Κ ρωτα αυτους που τα εχουν. Κ δε τα πουλανε γ αυτο το λογο
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

fz1 1ης γενιας 2000€?????ακομη κ εαν ειναι 2005?δλδ τα fz1 2001 ποσο?φανταζομαι κανα 1000€ :roll:
fz6 1η γενιας κ μαλιστα 1999 ή 2000 μοντελο ποσο θα πιασει?φανταζομαι κανα 500€ :roll:

παντως ριχνοντας μια ματια στο car διαπιστωσα το εξης.....
το συγκεκριμενο fz1 με τα 76.000χλμ ειναι το φθηνοτερο φεριγνκατο fz1 απο τα 2009 μοντελα....
το αμεσως επομενο φθηνοτερο ειναι 2008,με λιγοτερα χλμ,λιγοτερα αξεσουαρ κ 1300€ ακριβοτερο....
αληθεια τοσο πολυ καιγεται ο ιδιοκτητης του 1ου fz1 με τα 76.000χλμ να το δωσει ωστε να εχει χασουρα 1000€+ :?:
ή μηπως υπαρχει καποια kinder εκπληξη.....? +:Think=+::-k
ετσι κουβεντα να γινεται :roll:

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Tigrisss »

Αντε να το ξαναπω για να γινεται κουβεντα.

οσο και αν πιστευεις οτι πιανει το μηχανακι σου, το δικο μου του ταδε του δείνα, η πραγματικότητα είναι μία.
κανενας αγοραστης δε θα δωσει 5.000 ευρω για να ακορασει FZ1 6 ετων με ψευτικα η πραγματικά χλμ

ξερουμε απο παζαρια στις αγγελίες. καποιος μπορεί να το βάλει 4.000 και να μη πεφτει φραγκο γιατί δεν έχει ανάγκη, καποιος άλλος μπορει να το βαλει 5.500 και τελικα να το δωσει 3.800(πραγματικό παράδειγμα...).

μη κοιτας τις τιμές των αγγελιών.
Το μονο που σου ζητάω ειναι να σκεφτείς απλά και λογικά.
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

SantisFz
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2014, 14:50
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από SantisFz »

Παιδια καλημερα καλησπερα .ευχαριστω για την συμμετοχη στο θεμα κ τις απαντησεις σας. Σημερα πριν 2 ωρες εφυγε το fz6 μου . Ειμαι αρκετα κοντα στα 4κ ευρω... επειδη σαν ονειρο μηχανης εχω εδω κ 5 χρονια που μπηκα στην μοτοσυκλετικη ομαδα το fz1 με τα fairing..εχω σκοπο ν το παρω αργα η γρηγορα κ να το κρατησω οσο περισσοτερο γινεται.. δεν με νοιαζει να εχει εξτρα πανω αυτα σιγα σιγα θα τα βαλω.. θελω ενα μηχανακι το οποιο να ειναι κομπλε κ να το κρατησω τουλαχιστον 4ετια

Άβαταρ μέλους
leras
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2008, 20:34
Model: -
Τοποθεσία: Sepolia City
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από leras »

το σαλονικιοτικο το κοκκινακι με το full ferring ποσο ειπαμε το δινει ο ζησης????? <>3
killed by death !!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: tigris,

το σκεπτικο σου το καταλαβαινω....εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι καποιος να εχει 1300€ διαφορα φθηνοτερα με τον αμεσως ακριβοτερο οταν πουλαει ΚΑΙ πιο νεο μοντελο ΚΑΙ με περισσοτερα αξεσουαρ αλλα κ με περισσοτερα χλμ..... :?: απλα καιγεται να το δωσει επειδη ετσι ειναι η αγορα κ επειδη δεν θα δωσει κανεις πανω απο 4000€ για fz1 6 ετων ή επειδη ολοι ξερουμε απο αγγελιες κ παζαρια?
ή το δινει τοσο επειδη υπαρχει καποια kinder εκπληξη......?

κ για να το κανω ακομη πιο λιανα αλλα κ για να το δει ΚΑΛΑ ο santisfz...
ριξτε μια ματια στο ενα fz1 του 2009 κ στο αλλα fz1 του 2008 κ γενικοτερα σε ολα τα κοκκινα fz1 2006-2009.....ΚΑΝΕΝΑ δεν εχει μαυρο ρεζερβουαρ γιατι πολυ απλα η yamaha τα εβγαζε ολα μα ολα με κοκκινο ρεζερβουαρ......μονο το συγκεκριμενο κοκκινο του 2009 εχει....απλα το γραφω για το δει καλα ο santisfz.....κ να το επεξεργαστει καλα στο μυαλο του......δεν λεω τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο......απο κει κ περα ο καθενας κρινει κ αποφασιζει.....

:/abwave::) :)

Άβαταρ μέλους
Arhs
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ 2010, 01:57
Model: FZ6 S2
Model year: 2009
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Arhs »

Κουλη αυτο που λες για το ρεζερβουαρ ειναι σχετικο και συ εβαψες τις ζαντες χρυσες δεν το εβγαζε ετσι η yamaha και ο υποψιφιος αγοραστης θα μπορουσε να σκεφτει οτι το κανες για να καλυψεις κατι....απλα πλεον με την κατασταση που υπαρχει κανουμε την τριχα τριχια και πολλες φορες χανεται η ουσια.....

Ο αλλος μπαινει σε ενα φορουμ για να ρωτησει αν θα αγορασει κατι η οχι ο καθενας γραφει το μακρι και το κοντο του
φιλαρακο SantisFZο σωστος τροπος ειναι να δεις τι ανθρωπος ειναι αυτος που πουλαει αν εχει βιβλιο σερβις και τελευταιο και κυριοτερο να παει να το δει ενα μηχανικος της εμπιστοσυνης σου αλλα να το δει οχι να πει χμμμ καλο φενεται τα χρωματα γιαλιζουν οκ παρτο και να θελει 400 ευρω σερβις γτ ο αλλος δεν εβαζε ουτε λαδι στην αλυσιδα....απο δω περισοτερο θα μπερδευτεις παρα θα βγαλεις ακρη υπαρχουν μηχανακια που βαρανε στροφαλο απο τα 15 χιλιαδες χιλιομετρα και αλλα με 150 να δουλευεουν ρολοι ολα εχουν να κανουν με την συντηρηση μην παιρνεις τα χιλιομετρα σαν οδηγο σου αυτα απο μενα.... :/abwave::)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης