Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

Arhs έγραψε: φιλαρακο SantisFZο σωστος τροπος ειναι να δεις τι ανθρωπος ειναι αυτος που πουλαει αν εχει βιβλιο σερβις και τελευταιο και κυριοτερο να παει να το δει ενα μηχανικος της εμπιστοσυνης σου αλλα να το δει οχι να πει χμμμ καλο φενεται τα χρωματα γιαλιζουν οκ παρτο και να θελει 400 ευρω σερβις γτ ο αλλος δεν εβαζε ουτε λαδι στην αλυσιδα....απο δω περισοτερο θα μπερδευτεις παρα θα βγαλεις ακρη υπαρχουν μηχανακια που βαρανε στροφαλο απο τα 15 χιλιαδες χιλιομετρα και αλλα με 150 να δουλευεουν ρολοι ολα εχουν να κανουν με την συντηρηση μην παιρνεις τα χιλιομετρα σαν οδηγο σου αυτα απο μενα.... :/abwave::)
σε αυτο συμφωνω :wink:

υγ:ζαντες βαφεις για αισθητικους λογους για να ταιριαζουν με κατι αλλο....με τα καλαμια ας πουμε....
ρεζερβουαρ δεν αλλαζεις/βαφεις ευκολα για αισθητικους λογους.....
τουλαχιστον εγω δεν εχω ακουσει ποτε τετοια περιπτωση....τεσπα.....
ο santis μπορει να κρινει μονος του με την βοηθεια εμπιστου μηχανικου.....

:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από InversionOfControl »

Κουλη,

το μηχανακι θελω να φυγει και για αυτο το δινω τοσο. Το μαυρο ντεποζιτο ειναι γιατι εκανε λακουβα σε πεσιμο
και η yamaha δεν δινει κωδικο στο lava red. Οποτε ειπα να το συνδυασω με την ουρα που ηταν μαυρη στα 09 μοντελα.

Μπορει να τρακαρεις με αυτοκινητο να σου αλλαξουν το ντεποζιτο και ο αγοραστης να μην παρει χαμπαρι.
Ο Santis γνωριζει για την μηχανη γιατι τον ενημερωσα και τηλ και σε πμ.

Απο κει και περα μην λεμε και τα αυτονοητα..τα book service σφραγιζονται ευκολα (αρα μονο με παραστατικα
εισαι σιγουρος), τα χιλιομετρα κατεβαινουν, τα πλαστικα βαφονται και το
παραμυθι με τον ναυτικο η μεταναστη που δεν εκανε πολλα κμ, παιζει συχνα πυκνα.

ενα fz 1 χωρις abs με πραγματικα χιλιομετρα πανω απο 40000 δεν μπορει να πιασει σημερα 5000-5300...ποσο μαλλον ενα με 75000. :/abwave::)
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

τωρα τα λες σωστα κωστη.... :wink:
απλα ΔΕΝ το αναφερεις δημοσια για να το δουν ολοι οι υποψηφιοι αγοραστες κ στην αγγελια αυτο το "Το μαυρο ντεποζιτο ειναι γιατι εκανε λακουβα σε πεσιμο και η yamaha δεν δινει κωδικο στο lava red.Οποτε ειπα να το συνδυασω με την ουρα που ηταν μαυρη στα 09 μοντελα" αλλα αντ'αυτου ενημερωνεις τον καθε υποψηφιο τηλεφωνικως ή σε πμ λεγοντας οτι θες απλα να φυγει "γρηγορα απο πανω σου"....
εκει ειναι κ ενσταση μου....

σας το εχω ξαναπει....ο κουλης δεν γκρινιαζει κ δεν σχολιαζει χωρις λογο.... :wink:
ετσι δεν ειναι tigriss? :)

:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από InversionOfControl »

Δεν εχω σχολιασει καθολου την αγγελια εδω... η ενσταση σου ειναι ακυρη και γινεσαι κακεντρεχης.
Στο πμ εχει ενημερωθει ο αγοραστης για το ντεποζιτο.
Εχουν ερθει αλλα 2 παιδια απο εδω οπου ενημερωθηκαν και μονο στην τιμη η στα εξτρα δεν τα συμφωνησαμε.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Tigrisss »

+:Brick wall=+:](*,)
Σιγα ρε detective

Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι εχει 1000 ευρω διαφορα επειδη εχει πεσει?
Οχι επειδη ο πωλητης εχει αισθηση της πραγματικοτητας????

9 στα 10 μηχσνακια εχουν πεσει.
Οπως κ το δικο σου.
Να το θυμηθω οταν το βαλεις αγγελια να το πω στα παιδια :/abwave::)
Αλλωστε απο τοτε που επεσες κ το εφτισξες οπως ηταν κ καλυτερο,εχασε 1500 ευρω σπ την αξια του...
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
CHRISMORBID
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Παρ 10 Οκτ 2008, 14:21
Model: F650
Model year: 1995
Τοποθεσία: AMAZON FOREST
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από CHRISMORBID »

Mονο να ξερατε ποσοι εχουν αγορασει τρακαρισμενα μηχανακια και δεν το ξερουν...
και νομιζουν οτι ειναι και λουκουμια σε τιμη ευκαιριας....
αχαχαχαχαχαχαχα προσφατο παραδειγμα...τυπος που τον πετυχα σε συνεργειο να καμαρωνει το καινουριο R6 του...
το αγορασε για 09...αλλα το μηχανακι ειναι 07...
οχι απλα πεσμενο....αλλα με βαμενο πλαισιο....σπασμενες βασεις φαναριου...ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ υποπλαισιο...
με 11.000 χλμ....ναι νταξ...τα αρχιδ α μας κουνιουνται και χορευουνε τανγκό....
και ο τυπος πραγματικα πιστευε οτι αγορασε την ευκαιρια της ζωης του....τι να λεμε τωρα....

μαγκα εγω πιστευω οτι εκανες μ*λ*κια που εστειλες το 600 αδιαβαστο....δεν θα βρεις καλυτερο μηχανακι απο αυτο...
ειλικρινα ομως....
Oppression, weighs a ton
Depression, stains in black
Regression, the way things run
Aggression, my last resort
http://www.facebook.com/pages/For-a-Doz ... 24?fref=ts

SantisFz
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2014, 14:50
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από SantisFz »

Καλησπερα παιδια.. φιλε CHRISMORBID!

to 600 το εδωσα γτ εκανα τρομερο deal και γιατι σχεδον εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι το fz1 σαν δικο μου πια.. φυσικα και εχει τρομερη διαφορα το να το σκεφτομαι απο το να το εχω αλλα οταν μ λειπουν τοσα λιγα ειναι ασχημο πραγμα χαχαχαχα.
ΘΑ ψαξω και αλλο εννοειται και αναλογως που θα παω να δω την καθε μηχανη θα χω τον μαστορα μαζι μου δεν γινεται αλλιως... οντως το 600 το χαρηκα δεν μ λειψε τπτ αλλα ξερετε ολοι πως ειναι ο ανθρωπος τουλαχιστον και το εννοω αυτο που θα πω εχω βαλει ταβανι στο fz1 , δεν θελω να τ αλλαξω και το λεω με το χερι στην καρδια γτ καποιοι θα πειτε οτι οκ ετσι λεμε ολοι και μετα απο λιγο θελουμε αλλο, δεν ισχυει για μενα γτ το ονειρο ηταν και ειναι το φζ1 .θα συνεχισουμε το ψαξιμο λοιπον :)...σας ευχαριστω ολους που εχετε συμμετοχη στο θεμα και διαβαζω και μαθαινω πραγματα που η τα ηξερα λιγο απο εξω η δεν τα ηξερα και καθολου. :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jo.Da. την Σάβ 21 Ιουν 2014, 17:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Όχι άμεση-άσκοπη χρήση της παράθεσης (quote), κάνει το θέμα δυσανάγνωστο...

Άβαταρ μέλους
CHRISMORBID
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Παρ 10 Οκτ 2008, 14:21
Model: F650
Model year: 1995
Τοποθεσία: AMAZON FOREST
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από CHRISMORBID »

καλα ρε μαν...εννοειται οτι οτι θες εσυ θα κανεις...
αν σε ενδιαφερει η γνωμη μου παντως...επειδη τυχαινει να σκαμπαζω λιγο παραπανω απο τρακαρισμενα και πεσμενα
και τα συναφή...λογω δουλειας οχι τιποτα αλλο...ενα συγκεκριμενο μηχανακι που ειδες απο δω μεσα...
παιζει να ειναι και απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην πιατσα...
δεν εχει να κανει ουτε επειδη ειναι του κλαμπ ουτε τιποτα...
οσοι με ξερουν ξερουν οτι δεν χαμπαριαζω να πω αυτο που βλεπω και το λεω οπως ειναι...
πολλοι αλλωστε απο δω με εχουν στειλει να τσεκαρω μηχανακια τους πριν τα παρουν και εμπιστευονται την γνωμη μου...
δεν θα ελεγα κατι αν δεν ισχυε....και αν καποιος διαφωνει με αυτο...μπορει ανετα να βγει και να το πει...

και στην τελικη...αφου το θες ντυμενο...πιστευεις οτι θα εχει ταιριαξει το χρωμα των πλαινων με το μουτρο και το ρεζερβουαρ...???χλωμο σε κοβω...οχι οτι θα φαινεται τρελη διαφορα...αν καποιος δηλαδη δεν ξερει δεν θα το δει ποτε...οπως κι εσυ δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν ενα μηχανακι ειναι βαμενο-γυαλισμενο η οχι...
εδω ο αλλος το εβαψε μονο του και βγηκε λες και επαθε αναφυλαξια...μες τα μπιμπικια...κι αν το δεις δεν θα παρεις πρεφα ουτε για αστειο...

αν θες λεπτομερειες στειλε π.μ.
Oppression, weighs a ton
Depression, stains in black
Regression, the way things run
Aggression, my last resort
http://www.facebook.com/pages/For-a-Doz ... 24?fref=ts

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: morbid,

αν θες καντο μας λιγο πιο λιανά αυτο το "ενα συγκεκριμενο μηχανακι που ειδες απο δω μεσα...
παιζει να ειναι και απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην πιατσα..."

την γνωμη σου την σεβομαι κ θα την ακουσω με πολυ προσοχη....

υγ:αυτη τη φορα πιστευω να μην διαγραφει το ποστ μου οπως πριν 5 λεπτα.....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitrisfz την Δευ 23 Ιουν 2014, 18:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: απαντηση στο υγ...οταν το ποστ δεν ειναι υβριστικο ή προσωπικο δεν σβηνετε.-

Άβαταρ μέλους
CHRISMORBID
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Παρ 10 Οκτ 2008, 14:21
Model: F650
Model year: 1995
Τοποθεσία: AMAZON FOREST
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από CHRISMORBID »

Τι πιο λιανα να κανω ρε κουλη...???
το παιδι εχει δει ενα μηχανακι απο εδω...
εχει μιλησει με τον τυπο που το πουλαει...και διαθετει συγκεκριμενο μπατζετ...
το κολλημα ηταν το χρωμα της ουρας-του ρεζερβουαρ-του μουτρου η δεν ξερω τι...??????
απλα πραματα...με τα λεφτα που εχει για να δωσει σε συγκριση με το τι του δινει το συγκεκριμενο μηχανακι...
ναι θεωρω οτι ειναι το καλυτερο της πιατσας που ειναι προς πωληση την δεδομενη χρονικη στιγμη...
και το οτι μπορει να εχει συγκεκριμενο χρωμα σε ρεζερβουαρ...δεν το καθιστα σωνει και καλα πεσμενο....
αν δηλαδη το εχει βαψει τοτε οπως του ειχα πει...πιστευεις οτι θα καταλαβαινε καποιος αν ηταν βαμενο η οχι...???
ειναι αυτο που εγραψα και σε προηγουμενο ποστ....
υπαρχουν ατομα που αγοραζουν μηχανακια χιλιοπεσμενα και δεν παιρνουν μυρωδια....
το συγκεκριμενο που δεν εχει φαει στουκα ποτε(απλα επειδη ο συγκεκριμενος μ@κ@κ@ς ειναι τιμιος και δεν το εβαψε)
ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ....????
και αν ναι βασει ποιων κριτηριων....???
θεωρεις οτι οποιος το αγορασει θα εχει κανει μ*λ*κια...????
απο ποια αποψη....????
σε ανυποπτες στιγμες να ξερεις...οπως διαφοροι εχουν ακουσει απο εμενα....εχω εκφραστει για 4 μηχανακια σε αυτο το κλαμπ....αν αγοραζα 600 θα επαιρνα μονο του μπλακι ή του audio....και κανενα αλλο...οσο κι αν δεν αρεσει σε καποιους αυτο....
και αν επαιρνα χιλιαρι θα επαιρνα μονο του inversion....και του βλαση...
γιατι θεωρω οτι εχω καποια στανταρ να κρινω μονος μου αν ενα μηχανακι ειναι καλο....
και θεωρω οτι αυτα ειναι καλα μηχανακια....

απο κει και περα περι ορεξεως....δεν νομιζω οτι χρειαζεται να απολογηθω σε κανεναν απολυτως...αν ΕΓΩ...με τις λιγες γνωσεις που εχω αγοραζα αυτα τα μηχανακια....οτιδηποτε αλλο....μπαινει πλεον στη σφαιρα της εμπαθειας....και δεν σε θεωρω εμπαθη για κανενα λογο....ισα ισα που ξερεις ακριβως τι λεω και πως το λεω....
Oppression, weighs a ton
Depression, stains in black
Regression, the way things run
Aggression, my last resort
http://www.facebook.com/pages/For-a-Doz ... 24?fref=ts

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Το δικό μου το 600άρι δε θα το έπαιρνες μωρή σαλούφα του γλυκού νερού (μόρμπιντ);;; :lol: :<j0d@>
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από ilias »

ουτε καν εμενα δεν ειπε :( :( :( :( :( :(
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ikaros
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ 08 Αύγ 2013, 10:58
Model: FZ1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από ikaros »

Αν του αλλαξω πατηρια, θα με συμεριλαβετε στα προς αγορα FZ1 ;;; :P

Για τον αγοραστη:

Κανε αυτο που λεει η ψυχη σου. Αν πραγματικα το θες παρε το κι οτι θεμα κι αν εχει σιγα σιγα το φερνεις στα μετρα σου.

Το 1000αρι ειναι μερικα σκαλοπατια πιο πανω απο το 600 και θα το δεις και μονος σου στο δρομο αυτο, ποσο μαλλον μεσα στην πιστα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ikaros την Δευ 23 Ιουν 2014, 21:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από ilias »

Πατηρια=μασπιε ???? Δε κατεβενεις κατά δω λέω γω να στα καμω δώρο!!!!!!
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ikaros
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ 08 Αύγ 2013, 10:58
Model: FZ1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Πολλα χλμ για μεταχειρισμενο??

Δημοσίευση από ikaros »

Πρεπει να ερθω Αθηνα καποια στιγμη, κανονισε κατασταση!!! :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill_ex την Δευ 23 Ιουν 2014, 21:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: οχι άμεσες παραθέσεις

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες