Αντλία βενζίνης μάλλον

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Αντλία βενζίνης μάλλον

Δημοσίευση από skevakis »

Καλημέρα σε όλους, φίλος μου την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασε fz1 fazer 2008 με abs η διαφορά με την δικιά μού είναι το abs εμένα δεν έχει, εγώ με το που ανοίξω τον διακόπτη ακούγονται οι πεταλούδες και η αντλία βενζίνης νομίζω δηλαδή! στου φίλου μου τώρα σταματάνε οι πεταλούδες αλλά συνεχίζει να ακούγεται μαλον η αντλία βενζίνης, και όταν την σβησεις πάλι ακούγεται ένας θόρυβος σαν να δουλεύει κάποιο μοτερακι! Ξέρει κανείς να μου πει τι φταιει;

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από koulis »

εμενα παντως,fz1 με abs του 2007 οταν ανοιγω διακοπτη με το κλειδι ακουγονται οι πεταλουδες μαζι με την αντλια βενζινης......οταν σβηνω την μηχανη με το κλειδι δεν ακουγεται τπτ απολυτως........
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από skevakis »

Όταν ανοίξεις το κλειδί και δεν βάλεις μπροστά τη μηχανή δεν σταματάει η αντλία βενζίνης να δουλεύει μετά από λίγο; του φίλου μου δεν σταματάει καθόλου!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από koulis »

α οχι εμενα σταματαει κανονικα........ +:Think=+::-k
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από skevakis »

Και σε μενα σταματάει, γι"αυτό μου έκανε εντύπωση στον φίλο μου δεν σταματάει καθόλου ουτε οταν την σβήσει απο το κουμπί!σταματάει μονο οταν κλείσει τι κλειδί!

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από dudukas »

δεν ειναι απο αντλια ειναι απο τον ρελε που την κουρδιζει κ δεν τη σταματαει δηλαδη δουλευει συνεχεια οσο ειναι ο διακοπτης στο on απλα το καυσιμο κανει γυρους μεσα στο κυκλομα καλο ειναι να την δει ενας ηλεκτρολογος γιατι δεν παθενει τιποτα το μηχανακι αλλα το κακο ειναι οτι σε μια κακη στιγμη(μακρια απο εμας) μπορει να μην σταματησει κ να στελνει συνεχεια......
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Άβαταρ μέλους
HARIS S2
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 17:05
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από HARIS S2 »

εκτος απο αυτο που λεει ο απο πανω μου, θα καει και πιο γρηγορα η αντλια, αλλα μπορει να μην ειναι το ρελε αλλα μια βαλβιδα προφανως, αν δεν κανω λαθος, που οταν σηκωνει πιεση το κυκλωμα του καυσιμου σταματαει.

το σιγουρο παντως ειναι οτι θελει να το δει μαστορας.
http://www.youtube.com/watch?v=97DZe27_wTA
καποια κοματια οταν τα ακους, σου ανοιγουν το μυαλο και περναει η ζωη απο μπροστα σου, σε απιστευτες εικονες.............................. και σαν μοτοσυκλετιστης εχω πολλες με καλους ΦΙΛΟΥΣ

Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από skevakis »

και εγώ σκέφτηκα ότι κάποια βαλβίδα θα έχει κολλήσει!

Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Re: αντλια βενζινης μαλον

Δημοσίευση από skevakis »

Το ειπα στον φίλο μου και θα το πάει άμεσα σε συνεργείο να δει τι είναι, μόλις μάθω θα το ανακοινώσω για να υπάρχει αν καποιός παθει το ίδιο να ξερει!

Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Re: Αντλία βενζίνης μάλλον

Δημοσίευση από skevakis »

λοιπόν τελικά δεν είναι αντλία βενζίνης αλλά είναι το μοτέρ που πάνε τα συρματόσχοινα της εξατμίσεις έχουν αφαιρεθεί επιδει φοράει μια ρεμους και αυτό δουλεύει συνέχεια το αποσυνδέσαμε αλλά έβγαλε σφάλμα στο κοτερ! τι μπορούμε να του κάνουμε να σταματήσει;

Άβαταρ μέλους
FotisFz1
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 12:41
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Αντλία βενζίνης μάλλον

Δημοσίευση από FotisFz1 »

εγω δεν ακουω κανενα ηχο απο το exup
αστο οπως ειναι να γυρναει
δεν επηρεαζει σε κατι
αλλιως βαλε αυτο
http://www.gravesport.com/Graves-Motors ... nator.html

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Αντλία βενζίνης μάλλον

Δημοσίευση από jskf16 »

Αυτο συμβαινει οταν εχουμε ενα προβλημα και δε δινουμε οοοοολη τη πληροφορια , περι σφαλματων ειδικα!
Το exup εχει σερβομηχανισμο και δουλευει συνεχεια , αλλα δε θυμαμαι και ποτε να τον ακουσα +:Think=+::-k , οταν ειναι αποσυνδεμενο και βγαζει error (σωστα) το γεφυρωνεις , με το παραπανω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες