προβλημα με fazer 1000

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Άβαταρ μέλους
mike_1981
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ 17 Νοέμ 2011, 15:30
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από mike_1981 »

HARIS S2 έγραψε:μετρα την μπαταρια ποσα Volt βγαζει οταν δουλευει το μοτερ, συνηθος βγαζει κατι ληγοτερο απο 14 volt αν θημαμε καλα, αν σου βγαζει 12 volt και κατω τοτε εχεις προβλημα.

tip...... οταν βαλεις το πολημετρο επανο και το μετρισεις ανεβαζοντας στροφες στον κινητηρα ανεβενουν και τα volt λιγο οποτε τα πηνεια οκ.
λοιπον το μετρησα το μηχανακι βγαζει 12+ με κλειστω διακοπτη 13 70 στο ρελαντι κ 14 + ανοιγοντας γκαζι τωρα παμε σε κατι αλλο η ασφαλεια που ειναι πανω απο την μπαταρια ειναι 40αρα νομιζω οτι εκει εχει 50αρα μπορει καποιος να κοιταξει στο μηχανακι του τι ακριβως ειναι η γνησια ?

+
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από jskf16 »

Tελεια :mrgreen: +:Brick wall=+:](*,) , σε παρακαλω βγαλτα εντελως και κανε ενα check ειδικα απο τη δεξια ειναι ο εγκεφαλος , απο αριστερα αν εχεις abs ειναι ο ανορθωτης.Mιλαω για το φερινγκατο.Μπας και βγαλουμε καμια ακρη σιγα σιγα....

Μπαχαλο τα εχετε κανει , ποιος σκαλιζει εκει :(

Κοιταξε αυτο ΚΑΙ αυτο.

Άβαταρ μέλους
FZ8MAN
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Παρ 29 Οκτ 2010, 22:36
Model: R1
Model year: 2014
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από FZ8MAN »

τσεκαρε και τον κεντρικο διακοπτη καθως ειναι εντελως μαπα στα fz1-fz8
TDR250 '87 R1 '14 YAMAHA FOR EVER KAI AΣ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΒΟΛΑΝ!!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από jskf16 »

Εχεις δικιο το επομενο θα ηταν αυτο.....
:/abwave::) :wink:

Άβαταρ μέλους
eddiekayak
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιαν 2011, 17:01
Model: FZ8
Τοποθεσία: Κάπου στην Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από eddiekayak »

Να κάνω μία ερώτηση μιας και δεν το έχω αρκετά σε μερικά θέματα...? :D :D +:Brick wall=+:](*,)
Ποιός είναι ο κεντρικός διακόπτης που είναι μάπα στα fz1 και fz8 ?

Thanx...
FZ8S
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από Vallinor »

Εννοουν τον διακοπτη οπου βαζεις το κλειδι (αν καταλαβα καλα) και οντως εχουν θεμα με αυτον ολα τα φαιζερ νομιζω. Παντως και τα 600 εχουν θεμα
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από jskf16 »

Ναι για αυτον μιλαμε , προσωπικα ο δικος μου ειναι κυριλλε 8) . ΑΛΛΑ :mrgreen: εχω δει πολλους να κανουν οι ιδιοι ζημια στο διακοπτη βαζωντας το κλειδι οπως να ναι (βιασυνη) με αποτελεσμα να κανουν ζημια και εσωτερικα και στο κλειδι.Εχω δει αλλους για καποιο λογο σε καποια λυσε/δεσε ή καποια τοποθετηση να τσακιζουν απο κατω τη κεντρικη καλωδιωση της κλειδαριας με αποτελεσμα να χανεται η σωστη επαφη των καλωδιων.Αλλος απο τα πολλα γρασα που χωνει μεσα επισης να τη χαλαει και αλλα πολλα..... :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από ghost »

mike_1981 έγραψε:ilias , αν ηταν πηνια θα εμενε κ απο καντραν?
ναι ναι θα εμενε ετσι την πατησα οταν το πηρα και εψαχνα οργανα και που εκανε σαν τρακτερ δεν το ακουγα ο βλακας :twisted:
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

Άβαταρ μέλους
mike_1981
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ 17 Νοέμ 2011, 15:30
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από mike_1981 »

ghost έγραψε:
mike_1981 έγραψε:ilias , αν ηταν πηνια θα εμενε κ απο καντραν?
ναι ναι θα εμενε ετσι την πατησα οταν το πηρα και εψαχνα οργανα και που εκανε σαν τρακτερ δεν το ακουγα ο βλακας :twisted:
εμενα δεν κανει κανενα περιεργο θορυβο αρχικα περιμενω την 50αρα ασφαλεια μιλισαμε μεσο ενος φιλου μιχανικου με ενα μηχανικο απο yamaha spiliotis κ ειπε οτι ειναι απο την ασφαλεια που ειναι 40αρα το ειχαν αντιμετοπιση κ στο παρελθον
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…

Άβαταρ μέλους
mike_1981
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ 17 Νοέμ 2011, 15:30
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από mike_1981 »

FZ8MAN έγραψε:τσεκαρε και τον κεντρικο διακοπτη καθως ειναι εντελως μαπα στα fz1-fz8
ειναι κομπλε ηταν απο τα πρωτα που τσεκαρα
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…

Άβαταρ μέλους
Chrisks
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ 19 Απρ 2006, 12:03
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από Chrisks »

mike_1981 έγραψε:να μην ξεχασω να αναφερω το μηχανακη φοραει φιλτρο κ εξατμιση κ κανει αρκετα σκασιματα στα suzukia κλιναμε μια εισαγωγη που εριχνε αερα στην εξαγωγη κ σταματουσαν τα σκασιματα εδω γινεται κατι αναλογο?
Πρέπει να βουλώσεις την τρύπα και το σωληνάκι που θα ξεκουμπώσεις από το φιλτροκούτι.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Chris

Άβαταρ μέλους
mike_1981
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ 17 Νοέμ 2011, 15:30
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από mike_1981 »

ευχαριστω πολυ παιδια θα ενειμερωσο μολις αλλαξω ασφαλεια για το αν θα σταματήσει
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…

Άβαταρ μέλους
mike_1981
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Πέμ 17 Νοέμ 2011, 15:30
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από mike_1981 »

παιδια να ενημερωσω για να ξερουμε αν συμβει κ σε καποιο αλλο παλικαρι στο μελλον το μηχανακι εκανε διακοπες απο το κλειδη αλλαξα το κλειδι δυο εβδομαδες δεν ειχε κανει κιχ κ εχθες τυχαια πηρα παλι το παλιο κλειδι κ εκανε παλι διακοπη εβαλα ξανα το 2 μαυρο που εχω εκανα καπου στα 100 χιλ κ δεν εκανε τιποτα ξανα εβαλα το κλειδι το χαλασμενο κ παλι ξανα στα πρωτα 2 χιλ διακοπη εχω λοιπον ενα αχρηστο κλειδι :D
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από jskf16 »

...σωστος , δε το σκεφτηκαμε αυτο +:Brick wall=+:](*,) , ειναι και αυτο φαινομενο που συμβαινει! Χωρις να σημαινει οτι οοοολα τα παραπανω που ανεφερες οτι δε πρεπει να τα διορθωσεις :wink:

ευχαριστουμε!

Άβαταρ μέλους
-figalos+
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ 2009, 11:31
Model: -
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με fazer 1000

Δημοσίευση από -figalos+ »

τωρα που ειπες για το κλειδι
οσες μηχανες εχουν κλειδια με immobilizer
θα πρεπει να χρησιμοποιουμε και τα δυο κλειδια τουλαχιστον μια φορα το χρονο.
καθε 6μηνες βαζεις το αλλο και δεν εχεις ποτε προβλημμα
καποιο αναγκαστηκαν να αλλαξουν κλειδαριες και δεν ειναι και λιγο το κοστος
δεν ξερω με τι εχει να κανει...
μπορει καποιος αλλος να με διορθωσει η να το εξηγησει καλυτερα...
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες