Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Άβαταρ μέλους
Ex oriente lux
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιουν 2023, 13:20
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από Ex oriente lux »

Με την λογική ότι πρέπει να έχει κάποιος, πάντα δύο μαύρα κλειδιά, ας πούμε ότι χάνεις το ένα μαύρο από τα δύο, αναγκαστικά η θα μείνεις πάλι με ένα κλειδί, η θα προγραματήσεις πάλι δύο μαύρα γιατί τα καινούργια θα διαγράψουν το παλιό και θα είναι χρήσιμο μόνο για να ανοίγεις το ντεπόζιτο η να κλειδώνεις το τιμόνη, άρα δώρον άδωρον.

Άβαταρ μέλους
Ex oriente lux
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιουν 2023, 13:20
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από Ex oriente lux »

Υπάρχει και άλλη λύση, αγοράζεις για τρίτο κλειδί ένα χωρίς τσιπάκι, το οποίο θα αναλάβει να ξεκλειδώνη το ντεπόζιτο και το τιμόνι, ώστε να μην επιφορτίζεται το μαύρο :wink:

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από AndStuff »

Μαλλον κατι εχεις χασει απο το πως δουλευει η διαδικασια.
Οποιο υπαρχων μαυρο εχεις, μπορει να ξαναπεραστει κατα τη διαδικασια. Δε χρειαζεσαι καθε φορα δυο καινουρια κλειδια. Καταλαβαινεις οτι αυτο θα ηταν ανοητο...
Εγω καταλαβαινω οτι εσυ ειχες μεινει με το κοκκινο μονο, αρα και προσθετεις ενα μαυρο αυτη τη στιγμη. Εμεις σου λεμε απλα να εχεις στο νου σου να παρεις και δευτερο μαυρο, ωστε και να χαθει/σπασει/χαλασει το πρωτο, εχεις ετοιμο backup, για να μη χρησιμοποιεις το κοκκινο, και να μη περιμενεις να ξαναρθει το καινουριο μαυρο.

Μη ξεχνας οτι σε πιθανη πωληση/αγορα της μοτοσυκλετας, ο περισσοτερος κοσμος θελει να εχει και τα τρια λειτουργικα κλειδια, αλλιως ειτε την απορριπτει, ειτε ριχνει την τιμη, και μου φαινεται απολυτα λογικο.

Άβαταρ μέλους
Ex oriente lux
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιουν 2023, 13:20
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από Ex oriente lux »

Συμφωνό σε όλα, απλά τώρα θα φτιάξω ένα μαύρο, και στο μέλλον θα φτιάξω και ένα δεύτερο μαύρο, ευχαριστώ για της απαντήσεις :)

Άβαταρ μέλους
Ex oriente lux
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιουν 2023, 13:20
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από Ex oriente lux »

Σήμερα παρέλαβα το μαύρο κλειδί, κόπηκε σε φίλο κλειδαρά χωρίς να με χρεώσει (σε 30 δευτ. το είχε κόψει), έπειτα το προγραμμάτισα μόνος μου, για όποιον ενδιαφέρετε τα βήματα εδώ :arrow: https://www.600riders.com/threads/how-t ... ems.32406/ :)

Άβαταρ μέλους
Ex oriente lux
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιουν 2023, 13:20
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από Ex oriente lux »

Καλημέρα, βρέθηκε και το πρώτο μαύρο κλειδί που είχα χάσει, παρεμπιπτόντως κατάλαβα ότι έκανα ανάρτηση στην ενότητα για fz1, ενώ εγώ έχω fz6, βέβαια η διαδικασία μπορεί να είναι η ίδια +:Boo hoo!=+::-({|=

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από SoR_gr »

</->/ss4
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Ex oriente lux
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιουν 2023, 13:20
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Τρίτο κόκκινο κλειδί για fz1

Δημοσίευση από Ex oriente lux »

Kαλημέρα γιαμαχέοι εκ της φυλής fz6, η κωδικοποίηση έγινε εξ αρχής, και στα δύο μαύρα κλειδιά :-D

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης