Leo Vince

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
DIMFZ6

Leo Vince

Δημοσίευση από DIMFZ6 »

ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΓΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΞΑΤΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ FZ6 ΜΟΥ..ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ LEOVINCE CARBON ΣΤΗΝ ΚΟΥΤΑ ΤΟΥΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΑ..ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ..ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΣΙΦΟΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ...ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΗΤΗ ΤΟΥΛΑΧΗΣΤΟΝ 10 ΕΚΑΤΟΣΤΑ..ΘΕΛΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞΑΤΜΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΞΑΤΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΖΕΡ?..ΑΜΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ??...

nfot
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2005, 23:06
Model: -
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nfot »

Και εγω αγορασα Leo Vince απο νετ (αλλα αλουμινιο) και τις τοποθετησα μονος μου. Δεν περισευει απολυτος τιποτα. Ο καταλυτης παει περιπατο και στη θεση του μπαινει ενα ευμεγεθες μπουρι, που συμπεριλαμβανεται στη συσκευασια.
Αν θες στειλε φωτο στο nfot@ekavi.agro.auth.gr με οτι αποριες εχεις.

Άβαταρ μέλους
daredevil
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 16:57
Model: Vstrom
Model year: 2011
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από daredevil »

Ποσο τις αγορασατε απο ιντερνετ και απο που?
life is a road.............. drive it

nfot
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2005, 23:06
Model: -
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nfot »

344 Ευρω, με τα μεταφορικα απο http://www.motorsystem.it/

DIMFZ6

Δημοσίευση από DIMFZ6 »

ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ http://stores.ebay.co.uk/Biker-Boyz-Shop 450 ΕΥΡΟ ΚΑΡΜΠΟΝ...ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ..ΟΙ ΕΞΑΤΜΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΡΑ??...ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΟΥΡΑΣ ΚΑΙ ΦΑΝΑΡΙΟΥ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΔΥΟ ΒΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΦΕΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ???..

nfot
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2005, 23:06
Model: -
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nfot »

Δεν εχει μεσα στη συσκευασια οδηγιες εγκαταστασης; Περιγραφει τα παντα.
Βγαινουν λιγο πιο εξω απο τις "μαμα". Δεν θυμαμαι να περισσευει κατι παντως.

Το μονο αρνητικο σχολιο που εχω για τις Leo Vince ειναι ο υπερβολικος θορυβος ακομη και με τους σιγαστηρες επανω. Προσωπικα θα φτιαξω και ενα σετακι πιο ησυχους για καθημερινη χρηση.

Η τιμη των 344 Ευρω αναφερεται σε αλουμινενιες και οχι σε carbon.

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaharakis »

nfot έγραψε:
Η τιμη των 344 Ευρω αναφερεται σε αλουμινενιες και οχι σε carbon.
οτι και να ειναι νικολα ειναι πολυ ομορφες με πολυ καλο θορυβο (κι ας γκρινιαζεις εσυ :lol: ,εμενα μου αρεσε)

και πανω απο ολα....ειναι παμθηνες!!!
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Άβαταρ μέλους
fazernick
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Δευ 13 Ιουν 2005, 13:58
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fazernick »

Οι Ακραπες μου παντες ειναι ισα ισα με το πλαστικο ομνο οι καννες ειναι λιγο πιο έξω..

ppierris

Leovince

Δημοσίευση από ppierris »

ενδιαφερομαι και γω να βαλω ενα σεται εξατμισεις και αποτι βλεπω οι leovince ειναι ομορφες και το πιο σημαντικο ειναι οικονομικες.
απλα θελω να ρωτησω εσας που εχετε ηδη βαλει,αξιζουν?
ειδατε διαφορα?ανεπνευσε καθολου το μηχανακι?
απο θορυβο απο οτι καταλαβα καλα πανε.
α και κατι ακομα,το σετ αυτο ειναι μονο τελικα ετσι ?οχι λαιμος..
χρειαζεται να αλλαξω απαραιτητα και τιποτα αλλο αν αλλαξω τελικα?(πχ. φιλτρο και να βαλω pawer commander) ή δν ειναι απαραιτητο?


κ συ φιλε που πηρες το σετ απο carbon(επειδη για αυτες ενδιαφερομαι) σε ποσο καιρο τις παρελαβες?
σες ευχαριστω κ σορυ που σας ζαλισα.....

DIMFZ6

Δημοσίευση από DIMFZ6 »

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ YAMAHA ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑΝ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΟ TPS 40 ΕΥΡΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ...ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ...ΤΗΣ ΠΗΡΑ http://stores.ebay.co.uk/Biker-Boyz-Shop ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΕΔΩ...ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ...ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΑΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΑΜΑ ΘΕΣ...ΠΑΝΤΟΣ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΤΙΣ LEOVINCE ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΦΑΖΕΡ..ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΝΟΥΝ 985 ΕΥΡΟ ΤΑ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑΤΑ...ΠOΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΗΒΕΣ ΑΠΟ AKRAPOVIC....

Polydeykis

Δημοσίευση από Polydeykis »

πω πω 450 είναι απίστευτη τιμή..

απλά φίλε μου το παρήγειλες με Paypal η τα στέλνουν αντικαταβολή?

ρωτάω γιατί δεν έχω τέτοια συστήματα ηλεκτρονικές κάρτες κτλ, αλλά η προσφορά αυτή είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει για εξατμίσεις τέτοιας ποιότητας!

Άβαταρ μέλους
Saridakis
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: Κυρ 27 Αύγ 2006, 18:39
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

OXXXXXXXXXXX

Δημοσίευση από Saridakis »

μαλλον δε θα επρεπε να μιλησω εγω που με 490 ευρωπουλα εβαλα LEOVINCE TITANIUM ε???


καλη τιμουλα παιδια....

αν θελετε ενημερωνω πιο πολλες λεπτομερειες....


πηρα επισης....


70 ευρο φιλτρο ΚΝ
κ σκεφτομαι για .....
πληρως ρυθμιζομενο ΟHLINS πισω κ ελατηρια μπροστα με 690-700 ευρα.....

αλλα το μηχανακι δε το εχω φτασει στα ακρα του....σα μαμακας παω...οποτε μαλλον αδικα θα τις εβαζα ε?
αλλοι μου λενε βαλε τις αναρτησεις για να μπαινεις καλυτερα....τωρα τι θα κανω δε ξερω,,,,,

Polydeykis

Re: OXXXXXXXXXXX

Δημοσίευση από Polydeykis »

Saridakis έγραψε:μαλλον δε θα επρεπε να μιλησω εγω που με 490 ευρωπουλα εβαλα LEOVINCE TITANIUM ε???


καλη τιμουλα παιδια....

αν θελετε ενημερωνω πιο πολλες λεπτομερειες....


πηρα επισης....


70 ευρο φιλτρο ΚΝ
κ σκεφτομαι για .....
πληρως ρυθμιζομενο ΟHLINS πισω κ ελατηρια μπροστα με 690-700 ευρα.....


Αδερφέ άποψή μου είναι να μη δώσεις τόσα λεφτά στο μηχανάκι αν θες να το πουλήσεις γύρω στα 40.000 που το δίνουν οι πιο πολλοί..

ένα ζευγάρι εξατμίσεις, καμμιά ζελατίνα, κάνα φίλτρο και είμαστε μια χαρά

και από μπαγκαζιέρες βαλίτσες κτλ, ότι και αν πάρεις θα σου μείνουν, οπότε πάρε κάνα σαμάρι να κάνεις κάνα ταξιδάκι, κάνα και κάν σέρβις τα αμορτισέρ με ρύθμιση, και είσαι αρχηγός


αλλα το μηχανακι δε το εχω φτασει στα ακρα του....σα μαμακας παω...οποτε μαλλον αδικα θα τις εβαζα ε?
αλλοι μου λενε βαλε τις αναρτησεις για να μπαινεις καλυτερα....τωρα τι θα κανω δε ξερω,,,,,

nolas

Re: OXXXXXXXXXXX

Δημοσίευση από nolas »

Saridakis έγραψε:μαλλον δε θα επρεπε να μιλησω εγω που με 490 ευρωπουλα εβαλα LEOVINCE TITANIUM ε???


καλη τιμουλα παιδια....

αν θελετε ενημερωνω πιο πολλες λεπτομερειες....


πηρα επισης....


70 ευρο φιλτρο ΚΝ
κ σκεφτομαι για .....
πληρως ρυθμιζομενο ΟHLINS πισω κ ελατηρια μπροστα με 690-700 ευρα.....

αλλα το μηχανακι δε το εχω φτασει στα ακρα του....σα μαμακας παω...οποτε μαλλον αδικα θα τις εβαζα ε?
αλλοι μου λενε βαλε τις αναρτησεις για να μπαινεις καλυτερα....τωρα τι θα κανω δε ξερω,,,,,
καλημέρες.

πριν τις διακοπες το σκεφτόμουν όλο το πακέτο . power commander, εξατμίσεις και φιλτράκι...μετά από παρότρυνση του μηχανικού δεν προχώρησα στην αγορά και πήγα διακοπές.....τώρα η τιμή αυτή των LeoVInce μου βαλε γκάζια πάλι....μια είναι η ερώτηση...δίνει ή είναι ψυχολογικό το θέμα και ιστορία αισθητικής? το φιλτράκι Κ&Ν κάνει απόσβεση πες, μια η άλλη ας πούμε και καλύτερα στο θέμα αέρα..η εξάτμιση δίνει τίποτα που να καταλαβαίνεις ή απλά χάνεσαι στο θόρυβο που σε ταξίδι μετά από μια ώρα σου παίρνει το κεφάλι....????????

βασικό ..κραδασμοι..? τι παίζει εκέι... ανάψαν τα άιματα πάλι για έξοδα ....πάλι.... πάλι...

vaspiou
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ 22 Ιουν 2009, 10:38
Επικοινωνία:

Re: ΕΞΑΤΜΗΣΕΙΣ LEOVINCE

Δημοσίευση από vaspiou »

καλησπερα, ξανα φερνω το ποστ στην επιφανεια...

και εγω σκεφτομαι για εξατμισεις σε FZ6N 2005.
αυτο που θελω να μαθω ειναι οτι εκτος απο το φιλτρο αερα που θελει πρεπει σωνει και καλα να πειραξω το μειγμα με power commander? αν οχι πως αλλιως..

επισης ΠΡΕΠΕΙ να βγει ο καταλυτης? σε ολες? τι επιφέρει αυτο??

ευχαριστω


vas

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 5 επισκέπτες