Αλλαγή γραναζώματος

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Αλλαγή γραναζώματος

Δημοσίευση από negoras »

Καλησπέρα στην ομάδα.Έχω το fazerάκι(fz6 fazer) μέσα από τον Οκτώμβριο και ετοιμάζομαι να την βγάλω τώρα.Η αλήθεια είναι,κοιτάζοντας και στο car βλέπω ότι έχουν ανέβει οι τιμές τους και μπήκα στον πειρασμό να το βάλω καμία αγγελία,αλλά μετά έρχεται το άλλο ερώτημα,τι να πάρω μετά οπότε...ας μην μπαίνω σε περιπέτειες και έξοδα με αμφίβολλα αποτελέσματα.Αυτό που με έβαλε στο δίλλημα να τη δώσω είναι ότι θέλω κάτι πιο νευρικό..Εθνική δεν πατάω σχεδόν καθόλου.
Και μετά από τον βαρετό πρόλογο πάμε στο πολύ συγκεκριμένο ερώτημα.Αξίζει να κάνω αλλαγή γραμαζώματος με -1 γρανάζι μπροστά(15)?Γράψτε σας παρακαλώ όσοι το έχετε δοκιμασει στο παρελθόν.Θέλω να νευρώσει λίγο στις μεσσαίες,θα έχω αποτελέσματα?Παρακαλώ γράψτε μόνο όσοι το έχετε δοκιμάσει,ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ΥΓ.Το είχα κάνει στο προηγούμενο fazer(καρμπυλατεράτο),είχε αλλάξει όλη η μηχανή προς το καλύτερο και είχε ανέβει μέχρι και η τελική(μετριμένο με gps) επειδή η 6η κατέβασε 1200 στροφές περισσότερες απότι πριν.Εννοείται δεν έχω φιλοδοξία για κάτι τέτοιο στη συγκεκριμένη περίπτωση,απλά το αναφέρω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες