Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Άβαταρ μέλους
Monstar
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2018, 14:47
Model: FZ6
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από Monstar »

negoras έγραψε:
Κυρ 26 Σεπ 2021, 00:42
Ερώτηση:Στον λαιμό από το s2 που έβγαλα αμέσω μετά τους καταλύτες των λαιμών είχε 1 ¨πλεξούδα¨με 4 καλώδια 1 ασπρο 1 μπλε και 2 μαύρα που φαντάζομαι και ελπίζω ότι ήταν του καταλύτη.Τα έκοψα,τα μόνοσα και τα τύλιξα πίσω από τα μασπίε του οδηγού.Ευτυχώς ούτε λαμπάκι άναψε ούτε μου κάνει κάποια δυσλειτουργία,αν κάποιος γνωρίζε κάτι,τα φώτα του!Σύντομα το μηχανάκι θα πάει για πρόγραμμα σε καμιά βδομάδα,φαίνεται να λειτουργεί ρολόι και δεν κάνει σκασίματα μπερδέματα και τέτοιες ιστορίες.
Αν δεν διάβασα λάθος, έχεις S2. Στο S2 υπάρχει αισθητήρας οξυγόνου λ σε αντίθεση με το S1 που δεν έχει. Λογικά αυτό έκοψες. Ανάλογα με το αν έχει θετικό ή αρνητικό σήμα, δίνεις μια μόνιμη τιμή low ή high και η ECU τροποποιεί το καύσιμο. Υπάρχουν ειδικά εξαρτήματα που μπορείς να ξεγελάσεις τον αισθητήρα με μια συγκεκριμένη τιμή, αλλιώς πρέπει να βρεις ηλεκτρολογικό σχέδιο και τι αντίσταση θες για να κάνεις πατέντα μόνος σου ώστε να δίνεις τη σταθερή τιμή που σε βολεύει.
Στο ταξίδι δεν έχει σημασία ο προορισμός, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε.

Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από negoras »

Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο,δεν θα ασχοληθώ όμως γιατί η μηχανή από βδομάδα θα πάει για προγραμματισμό που εκεί θα ρυθμιστεί και αυτό.

Στον Samio θα πάω που είπε κάποιος σύντροχος από εδώ.Κοίταξα την ιστοσελίδα του,μου άρεσε που είδα χαμήλωμα του κόφτη 13.600 γιατί μαμά δεν χρειαζόταν πάνω από 12.000(τώρα με την εξάτμιση και χωρίς καταλύτες πάει καλύτερα πάνω απο τις 12.000 στροφές σε σχέση με πριν)και φαντάζομαι μετά το πρόγραμμα κάπως έτσι θα ξαναγίνει.Μου άρεσε που είδα χαμήλωμα βεντιλατέρ γιατί καθόλου δεν μου άρεσε που πιάνει στους 100 και γενικά από όσο έψαξα είδα καλά σχόλια.Ελπίζω να γίνει καλή δουλειά,αν έχεις κάτι καλύτερο να προτείνεις...

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από SoR_gr »

απο προσωπική εμπειρία,

μόλις έβαλα τελικά και κράτησα καταλύτες το μηχανάκι στα ψηλά είχε ψοφήσει. Χωρίς καταλύτη ακόμα χειρότερα.

είσαι σίγουρος οτι πάει καλύτερα στα ψηλά;


όπως και να έχει, αναμένουμε το αποτέλεσμα!
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Monstar
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2018, 14:47
Model: FZ6
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από Monstar »

Η προσωπική μου εμπειρία λέει πως χρειάζεται συνολικό πακέτο για να μαζέψεις κάθε φορά αυτό που χάνεις, πολλές δοκιμές και πολλές ώρες στο δυναμόμετρο. Όλα αυτά αν κυνηγάς το όριο. Όταν το θες για """απλή""" χρήση τότε κοινώς χωνεύεις πως κάπου χάνει και το δέχεσαι χωρίς να μπορείς να κάνεις τίποτα.
Συνήθως για να το πειράξεις κάτι σε χαλάει. Άρα εστιάζεις στο να κερδίσεις αυτό που σου λείπει και να καταλήξεις αν μπορείς να συνεχίσεις με αυτό/αυτά που θα χάσεις.
Το μόνο που έχω να σου πω είναι πριν παραδόσεις τη μηχανή, να έχεις καταλήξει 100000000% τι θες να κερδίσεις και πόσο. Μετά να έχεις ένα budget στην άκρη και να κοιτάξεις να μην ξεφύγεις. Αυτά τα 2 θα πρέπει να έχεις δώσει στον βελτιωτή σου για να ξέρει τι μπορεί να κάνει.
Στο ταξίδι δεν έχει σημασία ο προορισμός, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε.

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από AndStuff »

Βαλε μας και καμπυλες πριν και μετα να δουμε και μεις!

Άβαταρ μέλους
Monstar
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2018, 14:47
Model: FZ6
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από Monstar »

Και λεπτομέρειες για να καταλάβουμε τη συμπεριφορά της καμπύλης.
Στο ταξίδι δεν έχει σημασία ο προορισμός, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε.

Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από negoras »

Εννοείται ομάδα,όταν πάω στον Σαμιό(τέλη της βδομάδας που μας έρχεται)θα ανεβάσω τα αποτελέσματα στο χαρτί και μετά απο καμιά βδομάδα αφού το δω και στον δρόμο,καταναλώσεις κτλπ.
Για εσένα που γράφεις ότι χρειάζεται πακέτο,συμφωνώ απόλυτα και όπως παρατηρείται βιάζομαι,η εξάτμιση μπήκε το Σάββατο και με πολύ βαριά καρδιά θα περιμένω 1 βδομάδα να ρυθμιστεί σωστά.Δεν την κυνηγάω την μηχανή τώρα που δεν είναι settαρισμένη,έχω κάνει 5-6 δοκιμαστικά ανοίγματα(όταν άλλαξα την εξάτμιση,άλλαξα και τα λάδια τους κλασσικά στις 3.500χλμ).Ναι έτσι μου φάνηκε ότι πάνω από τις 12 τραβάει καλύτερα και ότι μίκρυνε η ψαλίδα κατανάλωσης στα όποια ανοίγματα.Δεν με απασχολεί που τραβάει περισσότερο εκειπάνω γιατί έτσι και αλλιώς στις 12 την βγάζει την δύναμη,συγκριτηκά μιλώντας...
Να μπει και φίλτρο με το πρόγραμμα και τότε θα δούμε τι κάναμε...Μέχρι τότε απολαμβάνω τον ήχο...Είχα και το προηγούμενο fazer,sv 650,zxr 400,μηχανές με ωραίο ήχο...Αυτό το ¨πράμα¨όμως δεν το πλησιάζει τίποτα,έχω σοκαριστεί είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από SoR_gr »

κουβέντα να γίνεται,

όταν έβαλα τα τελικά και φίλτρο k&n είχε κρεμάσει πολύ. δλδ μαμά φζ6 στις 12.000 έως τον κόφτη μου έφευγε σα να έτρωγε κλωτσιά.

μετά ρύθμιζα μίγματα και ξανά δοκιμές, τα αύξησα σταδιακά 2-3 φορές, τώρα είμαι σχεδόν φουλ αυξημένα. Μετά δοκίμασα με μαμά φίλτρο ή το k&n και κατέληξα οτι:
με τους σιγαστήρες πάνω πάει καλύτερα απο το μαμά αλλά είναι αρκετά αθόρυβο.
πλέον έχω τον 1 σιγαστήρα επάνω και πάει λίιιιιγο καλύτερα απο το μαμα και στα χαμηλά και στα ψηλά. Βέβαιας ένας οδηγός που μπορεί ναναι 60 κιλά μπορεί να πηγαίνει καλύτερα αλλά λέμε τώρα...
Σε κατανάλωση έχω παρατηρήσει ελάχιστη μείωση σε ταξίδι.
-τον καταλύτη τον έχω κανονικά επάνω

απλα τα αναφέρω μήπως παρατηρήσεις κάτι στις ρυθμίσεις που θα κάνεις ή αν σε βοηθήσουν κάπου.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από negoras »

Και πολύ καλά κάνεις!Σιγαστήρες δεν μπορώ να βάλω πάνω γιατί ειναι τελείως ελεύθερες,θα περάσω μια βόλτα πάντως από παπαγιάννη μπας και μπορέσουμε να βάλουμε γιατί δεν κυκλοφορώ πλέον ανέμελος από πλευρά αστυνομίας.Ίσως φταίει που εγώ φοράω ακόμα το μαμά φίλτρο αέρα,θα μπει το DNA από βδομάδα μαζί με το πρόγραμμα.Θα το είχα πάρει πιο νωρίς αλλά επειδή δουλεύει αρκέτα καλά για αρύθμιστο μηχανάκι λέω να μην το επιβαρύνω και με εισαγωγή πριν το πρόγραμμα.Σίγουρα έχω κερδίσει έτσι ροπή 4-6 και έχω χάσει την ελαστικότητα κάτω από τις 2.000 στροφές και θέλει καλύτερο ζέσταμα το πρωί για να λειτουργήσει σωστά.Για κατανάλωση σε 1-2 μέρες θα πάω να φουλάρω και θα σας πω.Αυτό με τον 1 σιγαστήρα από πλευράς θορύβου είναι σίγουρα η χρυσή τομή,από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για τον κινητήρα,οι 2 κύλινδροι να έχουν μικρότερη εξαγωγή από τους άλλους 2..Για τον καταλύτη έχω να πω ότι χάρηκα πααααρα πολύ που τον έβγαλα,ειδικά το καλοκαίρι η μηχανή δεν κρύωνε με τίποτα.Έκανα 1 βόλτα,έλεγα ας την αφήσω να κρυώσει να την πλύνω,κατέβαινα μετά από 1.5-2 ώρες και ακόμα ήταν αρκετά ζεστή.Τώρα σε μισή ωρίτσα είναι δροσερή.Σίγουρα υπάρχει 1 μυρωδία καυσίμου που πριν δεν υπήρχε,αλλά προτιμώ να μην καίγομαι(να σημειωθεί για τις οικολογικές ανησυχίες ότι είμαι γεωπόνος,καθημερινά φυτεύω και βοηθάω στην ανάπτυξη και θεραπία πολλών φυτών και είμαι φυσιολάτρης.Σίγουρα αν όλα τα οχήματα που κυκλοφορούν δεν φορούσαν καταλύτες θα υπήρχε οικολογική καταστροφή και σίγουρα η εφαρμογή τους έχει βοηθίσει πολύ στην μείωση τον εκπομπών καυσαερίου.Πιστεύω ότι με 5-6 τρελούς που τους βγάζουν και οι περισσότεροι από αυτούς δεν γράφουν και πολλά χιλιόμετρα,δεν επιβαρύνεται το περιβάλλον και ειδικά σε σχέση με όσα συμβαίνουν σε οικολογικό επίπεδο.)

Ελπίζω με το πρόγραμμα και τους περιορισμούς που θα του βγάλει,να γίνει όπως φαντάζομαι ότι θα γίνει +:Dancing=+:\:D/

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από Solomon »

Αυτό με τον 1 σιγαστήρα από πλευράς θορύβου είναι σίγουρα η χρυσή τομή,από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για τον κινητήρα,οι 2 κύλινδροι να έχουν μικρότερη εξαγωγή από τους άλλους 2.
Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Η εξαγωγή της μηχανής είναι 4 σε 1, το ότι έχει δύο τελικά (είτε μαμά είτε aftermarket) είναι απλά αισθητικό , ουδεμία σχέση έχει με τις εξαγωγές των κυλίνδρων. Δεν είναι δηλαδή δύο κύλινδροι ένα τελικό κι άλλοι δύο άλλο. Είναι κ οι τέσσερις μαζί σε μια σωλήνα, απλά η σωλήνα αυτή χωρίζεται στο τέλος σε δύο κομμάτια. Δεν επηρεάζει περίεργα τον τρόπο λειτουργίας του μοτέρ εάν το ένα τελικό έχει σιγαστήρα επάνω

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από AndStuff »

Εξτρα σημειωση, ειδικα αν λεμε για το μαμα τελικο του 600, δεν ειναι καν δυο, απλα εχει δυο τρυπες σε ενα καζανακι +:Whistle=+::-

Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από negoras »

Solomon έγραψε:
Σάβ 02 Οκτ 2021, 12:32
Αυτό με τον 1 σιγαστήρα από πλευράς θορύβου είναι σίγουρα η χρυσή τομή,από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για τον κινητήρα,οι 2 κύλινδροι να έχουν μικρότερη εξαγωγή από τους άλλους 2.
Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Η εξαγωγή της μηχανής είναι 4 σε 1, το ότι έχει δύο τελικά (είτε μαμά είτε aftermarket) είναι απλά αισθητικό , ουδεμία σχέση έχει με τις εξαγωγές των κυλίνδρων. Δεν είναι δηλαδή δύο κύλινδροι ένα τελικό κι άλλοι δύο άλλο. Είναι κ οι τέσσερις μαζί σε μια σωλήνα, απλά η σωλήνα αυτή χωρίζεται στο τέλος σε δύο κομμάτια. Δεν επηρεάζει περίεργα τον τρόπο λειτουργίας του μοτέρ εάν το ένα τελικό έχει σιγαστήρα επάνω
Σωστός!

Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από negoras »

Καλησπέρα και πάλι.Δεν είχα γράψει νέα διότι μου καθυστέρησαν την πληρωμή και είχε αναβληθεί ο προγραμματισμός.Στο εν το μεταξύ έβαλα πάνω το φίλτρο αέρα dna,οπότε η μηχανή βρίσκεται στο στάδιο βγαλμένοι καταλύτες από μπρος μέχρι πίσω,φίλτρο και περιμένω το πρόγραμμα.
Είχα καταλήξει από προτροπές και καλές κριτηκές σχετικά με τον samios tuning.Είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικώς του είχα πει ακριβώς τι έχει γίνει στο μηχανάκι και το ραντεβού για να αφήσω την μηχανή ήταν σήμερα το απόγευμα.Έκλεινε 6,σχόλαγα 5 οπότε ζήτησα χάρη από το αφεντικό να φύγω μισή ώρα πιο νωρίς και έφυγα σφαίρα σπίτι-σαμιό που δεν είναι κοντά(κορυδαλλός-ζωγράφου).Πάω από εκεί περιμένω να τελειώσουν αυτά που κάνανε και έρχεται ο τύπος..Κοιτάει την μηχανή,του επαναλαμβάνω αυτά που του είχα πει στο τηλέφωνο και μου λέει ώπα,δηλαδή δεν έχεις αισθητήρα οξυγόνου?Όχι του λέω,έβαλα λαιμούς απο s1 και σου είχα πει ότι έβγαλα το αισθητήρα και συγκεκριμένα είπα ότι έχω μαζέψει τα καλώδια και τα έχω βάλει πίσω από τα μασπιέ του οδηγού.Δεν γίνεται μου λέει να πάρουμε μετρήσεις έτσι,αρχίζει ανεβάζει φωνή και εγώ προσπαθώ να μείνω ήρεμος να δω τι θα κάνουμε.Συνεχίζει το παραλήρημα,φίλε του λέω ηρέμησε,αν κάποιος έπρεπε να έχει νεύρα είμαι εγώ που τραβήχτηκα μέχρι εδώ τσάμπα όπως φαίνεται και προσπαθώ να είμαι ήρεμος.Και έφυγε μέσα μουρμουρίζοντας.Να δεχτώ ότι όταν μιλάγαμε στο τηλέφωνο με έγραφε στα @@ρια του,να δεχθώ ότι δεν ζήτησε συγνώμη για την ταλαιπωρία μου και τις βενζίνες μου,αλλά να μου βάλει και χέρι και φωνούλες όχι....Τουλάχιστον αντιεπαγγελματικό και αρνούμαι να συνεργαστώ και να δώσω λεφτά σε 1 τέτοιο τύπο.

Οπότε σίγουρα άκυρο ο samios για την χείριστη συμπερηφορά του,κανέναν άλλον έχουμε?ψάχνω και εγώ εννοείται αλλά αν έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι και έμεινε ευχαριστημένος....

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από SoR_gr »

Συμφωνω στο να μη δώσεις τα λεφτά σου κάπου που δεν νιώθεις καλά.

Αν το δεις απο την πλευρά του Σαμίου, φαντάσου πόσοι τον παίρνουν τηλ και λένε/ζητάνε παπάδες και στο τέλος ούτε εμφανίζονται ούτε είναι τα πράγματα έτσι όπως περιγράφονται. Τηλεδιάγνωση και τηλέπρογραμματισμός δεν γίνονται. Το πιο σωστό ήταν που πήγες απο εκεί. Οι αλλαγές που έχεις κάνει για κάποιο λόγο δυσκόλεψαν το Project. Τώρα ζωχάδιασε επειδή άλλαξες τα δεδομένα (της δουλειάς του); επειδή έκανες κάτι για βελτίωση που απλά άκουσες να γράφει κάποιος; όπως και να έχει με ηρεμία έπρεπε να λυθεί.
Προσωπικά καταλαβαίνω και τις 2 πλευρές, χωρίς να θέλω να εννοήσω κάτι αρνητικό για εσένα (κάθε άλλο ήρεμος φάνηκες και ήθελες να συνεργαστείς για να προχωρήσεις το project σου κλπ). Ποιος ξέρει, μπορεί να πήγες με την πανσέληνο και να επηρρέαζε τους πάντες!

Οπότε είσαι στην αναζήτησεις για επόμενες επιλογές!!!
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
negoras
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 19:31
Model: FZS600
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Τα φώτα σας όσοι έχετε τις ¨άκρες¨!

Δημοσίευση από negoras »

Θα τα πιάσω 1-1...Τηλεπρογραμματισμός-τηλεδιάγνωση σίγουρα δεν γίνονται και αν γίνονται..τίποτα σωστά δεν γίνεται.Το πρόβλημα είναι ότι ήταν πολύ μακρυά μου και δεν γινόταν να πάω μέχρι εκεί απλά για να τον δω,οπότε τηλεφώνησα και του είπα ΑΚΡΙΒΩΣ τι έχω κάνει στην μηχανή,μάλλον είχε αλλού το μυαλό του την ώρα που μιλάγαμε.Σίγουρα θα παίρνουν τηλ διάφοροι και θα ζητάνε για παράδειγμα +10 άλογα με 50e αλλά εγώ δεν είμαι σε αυτήν την κατηγορία.Έψαξα τον θεωρητικά καλύτερο,πήγα με τις καλύτερες διαθέσεις και δεν έκανα κανένα παζάρι.Για το ότι ζωχάδιασε όπως λες το είδα και το κατάλαβα,αλλά σίγουρα δεν έφταιγα σε κάτι.Τώρα για το αν είναι λάθος αυτό που έκανα με τον αισθητήρα,εννοείται είμαι ανοικτός σε συζήτηση και θα πήγαινα να το ξαναέβαζα(θα έβγαζα τον αισθητήρα από τους παλιούς λαιμούς και θα τον έβαζα στον καινούριο)αν δεν είχε αυτήν την συμπεριφορά.Εγώ ήμουν απόλυτα ήρεμος,ούτε τόνο ύψωσα,ούτε κουβέντα είπα.Εννοείται ότι προσπαθώ να το δω από την πλευρά του,από την στιγμή όμως που εκείνος δεν προσπαθεί καθόλου σταματάω και εγώ την όποια προσπάθεια.
Συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο σου γενικά,έχεις απόλυτο δίκιο απλά η πίκρα μου δεν φεύγει για τους λόγους που γράφω από πάνω.


Στα δικά μας τώρα,μίλησα με 1 άλλο οίκο που διάβασα κάπου στο site του facebook της σελίδας-zen1one- και η πρώτη μας επικοινωνία ήταν καλή.Για την ιστορία μου είπε ότι δεν τον απασχολεί ο αισθητήρας οξυγόνου που λείπει

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες