Αγορά μηχανής

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Άβαταρ μέλους
Asakura
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 12:02
Model: -
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από Asakura »

Λοιπόν μετα απο έλεγχο στην yamaha η μηχανή είναι μια χαρα ακούγεται κομπλέ παει μια χαρα στο δρόμο... Το μονο που μου είπε... Επειδή η μηχανή κάθεται καιρό ακίνητη.. Μνα μπει καλή βενζίνη μέσα... Να την κάψει 2 3 φορές να καθαρίσει.. Και να γίνει αλλαγή λαδιού φίλτρων κτλπ. Απλα πρεπει να βρω τι θα κάνω... Λόγω καραντίνας και αν γίνεται η μετάβαση χωρίς πινακίδα...

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από Solomon »

Αν βαριέσαι το τρέξιμο πάνε σε ένα διεκπεραιωτη να ξεμπερδευεις(με το ανάλογο τίμημα φυσικά!)

Μεταβίβαση με καταθετημενες πινακίδες έχω ακούσει ότι γίνεται, αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.
Εσύ πρόκειται να την έχεις παροπλισμένη?
Αν όχι, βάλτον να πάει να πάρει τις πινακίδες να τελειώνεις.

Σερβισακι κ αλλαγή όλα τα υγρά κ τα φίλτρα κ δρόμοοοοοοοοοοοο

Άβαταρ μέλους
Asakura
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 12:02
Model: -
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από Asakura »

Η μηχανή θα γίνει καθημερινό όχημα.. Οπότε πρέπει να βγουν πινακίδες το πρόβλημα είναι ότι πολλοί μου λένε για να γίνει μεταβίβαση πρέπει να πάρεις πίσω την πινακίδα και για να πάρεις πίσω την πινακίδα πρέπει να βγει η ασφάλεια... Και στο όνομα του παλιού ιδιοκτήτη... Όχι στο δικό μου.. Καμία ιδέα κάποιος?

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από SoR_gr »

ναι, να βγαλει ασφαλεια για 15-30 ημέρες, να παρει πινακιδες και να κανετε τη μεταβιβαση...

δεν θα πάνε πάνω απο 100ε όλα αυτά... (55ε ειναι το σήμα της).

οι περισσότερες αγοραπωλησίες έτσι γίνονται.

μόλις την πάρεις, κάνε ασφάλεια στο όνομα σου. Μη μείνεις στο οτι ειναι ασφαλισμενη σε άλλου τα στοιχεία.
Μπορεί την επόμενη μέρα να στη τρακάρει κάποιος παρκαρισμένη, να βγει ολική και ο παλιός κάτοχος να πάρει τα λεφτά της αποζημίωσης (το καλύτερο σενάριο είναι αυτό....δεν σκέφτομαι το να προκαλέσεις κάποιο ατύχημα εσύ....)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Asakura
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 12:02
Model: -
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από Asakura »

Τελικά έτσι....έγινε έβγαλε μικρή ασφάλεια... Σύντομα θα πάρει τις πινακίδες και θα γίνει η μεταβίβαση... Μόλις την πάρω στα χέρια μου σίγουρα ασφάλεια κατευθείαν... Σας ευχαριστώ για για τον χρόνο και τις πληροφορίες που μου δώσατε [loveme]

Άβαταρ μέλους
Asakura
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 12:02
Model: -
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από Asakura »

Είπα να σας δώσω ένα μικρό update μετά από μια εβδομάδα που την έχω στα χέρια μου.. Η μηχανή είναι διαμάντι πήγε για σέρβις άλλαξαν λάδια ολα λειτουργούν τέλεια βγήκαν και κλειδιά γιατί είχα μόνο ενα κόκκινο στην γιαμαχα μου είπαν η μηχανή ολα εντάξει... Το σασμάν είναι λίγο θορυβώδες στην σε αλλαγή για πρώτη η δεύτερα αλλά όλα εντάξει σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας για ακόμα μια φορά

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από SoR_gr »

το σασμαν ειναι κλασσικο στα γιαμαχα...αντρικό!
με τα κλειδιά πες μας λίγο κόστος για να τα βγάλεις (κόψιμο κ προγραμματισμός).

το 2012 είχα πληρώσει κανα 40αρι αμα θυμαμαι καλα για 1 κλειδί

αντε καλοτάξιδη... "πλέον μπορείς να περάσεις" και στις υπόλοιπες ενότητες που θα λύνουν τις απορίες σου!!

+:Dancing=+:\:D/
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Asakura
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 12:02
Model: -
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Αγορά μηχανής

Δημοσίευση από Asakura »

Στην γιαμαχα στην Πάτρα 58 ευρώ μου χρέωσαν για το κλειδί... Για τον προγραμματισμό δεν μου χρέωσαν κάτι... Ε μετά ο κλειδαρας 5 ευρώ το κόψιμο του κλειδιού... Αυτα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες