Fz6 εξατμισεις

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
Kwstasfz6
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιούλ 2017, 10:34
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Fz6 εξατμισεις

Δημοσίευση από Kwstasfz6 »

Καλησπερα ομαδα!!! Ειμαι κατοχος fz6 04..παρατιρω πτι μετα άπο χρηση της μηχανης μυριζει η μπλουζα μου σα καυσαεριο να το πω..και στπ δικαβαλο επισης αλλα εκει το καταλαβαινω καθετε πισω κ ειναι κοντα στις εξατμισεις αλλα να πιανει κ μενα;; να επισημανω οτι εχω τελικα termignoni και λειπει κ ο καταλητης..συμβαινει και σε σας το ιδιο;;

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Fz6 εξατμισεις

Δημοσίευση από Solomon »

Oh yes! Απο το 2004 κ μετά που πολλά μοντέλα ανέβασαν τις εξατμίσεις τους ψηλά, όλοι έχουμε το ίδιο "πρόβλημα". Fazer600, suzuki gsr600, xtx,varadero κλπ τραβάνε τα καυσαέρια λόγω υποπιεσης που δημιουργεί είτε το φαιρινγκ (πιο έντονο το φαινόμενο) είτε ο όγκος του ίδιου του αναβάτη.
Δεν υπάρχει γιατρειά, το συνηθίζεις κ τελειώνει η υπόθεση

Kwstasfz6
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιούλ 2017, 10:34
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Fz6 εξατμισεις

Δημοσίευση από Kwstasfz6 »

Μωρε εγω να το συνηθισω απλα το παλικαρι που την ειχε πριν τη μηχανη δεν ειχε τετοιο θεμα.. νταξει ο πισω λογικο..ισως φταιει το οτι ειμαι 1,87..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jskf16 την Τετ 20 Σεπ 2017, 21:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Οχι στις αμεσες παραθεσεις!!!!! Διαβασε τους κανονισμους του φορουμ!

Άβαταρ μέλους
necromanthus
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2011, 14:48
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Fz6 εξατμισεις

Δημοσίευση από necromanthus »

Παιδιά, προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει ποτέ τέτοιο θέμα, ούτε μου έχει παραπονεθεί κανείς από τα διάφορα άτομα που έχουν καθίσει πίσω κατά καιρούς. Βέβαια είναι όλα εργοστασιακά στη μοτοσυκλέτα (εξατμίσεις, φίλτρο) και έχω μόνιμα τοποθετημένη την touring ζελατίνα της Yamaha καθώς ξεπερνάω το 1.95 :lol:

Kwstasfz6
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιούλ 2017, 10:34
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Fz6 εξατμισεις

Δημοσίευση από Kwstasfz6 »

1,95;κ εγω που ειμαι 1,87 νομιζα οτι ημουν ψηλος για αυτη τη μηχανη χαχα..ισως δεν εχεις τετοιο θεμα λογο μαμα εξατμισης..

insane
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ 03 Απρ 2017, 11:36
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Fz6 εξατμισεις

Δημοσίευση από insane »

Δεν ξέρω αν και κατά πόσο παίζει ρόλο η ζελατίνα σε αυτό το πρόβλημα. Πάντως και στο γυμνό δεν την γλιτώνεις, παρότι μαμά τελικά με καταλύτη κλπ μπουφάν-παντελόνι βρωμάνε από πάνω μέχρι κάτω. Μες στο Φθινόπωρο σκοπεύω να το πάω για καυσανάλυση και ρύθμιση μπας και βελτιωθεί λίγο η κατάσταση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες