Μετατροπή σε naked

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
Marketos
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 20:52
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από Marketos »

Καλησπέρα, έχω ένα Fazer S2 του ΄07 και θέλω να το μετατρέψω σε naked. Υπάρχει κάποιος στο club που το έχει κάνει;
Αν γνωρίζει κάποιος πως γίνεται θα ήθελα να μου δώσει μερικές συμβουλές.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από jskf16 »

:shock: ....συνηθως το αναποδο ζητανε :mrgreen: , εσυ πληρωσες την ακριβη εκδοση για να το κανεις γυμνο :?: Θεωρητικα ειναι ευκολοτερο απο το αναποδο και λιγοτερο ως εξοδο σχετικα παντα, αν επιτρεπεται ποιος ο λογος που θες να κανεις αυτη την αλλαγη ? :roll:

Υ.Γ. ή στο κανανε <<εν μερη >> γυμνο :? :(

Marketos
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 20:52
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από Marketos »

Μου το κάνανε γυμνό, γι΄αυτό ρωτάω αλλίως δεν το άλλαζα με τίποτα. Αλλά έχοντας μιλήσει με την αντιπροσωπεία για τα ανταλακτικά που θέλει για να γινει όπως ήταν αποφάσισα να το κάνω γυμνό.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από jskf16 »

Μαλιστα :evil: :( , δεν εχω να σου κατι....δυστυχως , αν βρεις τα βασικα (δε ξερω τι εχει απομεινει στη μηχανη):
φαναρι , οργανο , φλας , καθρεπτες , στο ebay ή στο car....σε συνεργασια με το συνεργειο οσο αναφορα εργασια/τι χρειαζεται να βρεις και λοιπα , νομιζω οτι θα κανεις δουλεια!!!

Marketos
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 20:52
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από Marketos »

Από μούτρα δεν έμεινε τίποτα ούτε κοντέρ. Έχω βρεί κάποια kit στο ebay αλλά δεν γνωρίζω αν βιδόνουν ώπος είναι ή θέλουν πατέντα. Επίσεις σκέφτομαι να βάλω το φώς από FZ1N που είναι πιο ωραίο αλλά έχω ενδιασμούς για το αν θα μπαίνει πάνω.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από jskf16 »

Κοιτα μη ξεφευγεις για να μην <<ανοιγεις >> δουλειες , βρες οτι ειναι του Ν και θα εισαι οκ , απο αυτα που ξερω. Δε ξερω αν σε βοηθαει το παρακατω δες το , και σου ξαναλεω μαζι με το συνεργειο θα τα πας μια χαρα!


Link



Link

:/abwave::)

Marketos
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 20:52
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από Marketos »

Για τα kit που ειπάρχουν στο ebay τι γνωρίζεται; Τα έχει χρησιμοπιείσει κάπιος άλλος στο club; Ξέρουμε αν αξίζουν;

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από jskf16 »

I bought this:For Yamaha FZ6N 2004-2006 2005 FZ6S Fazer Headlight Set Head Light Assembly New | eBay
After starting to put it all together I met a few bumps on the road, covers not fitting nicely, not nearly enough screws or anything to put it together or rubber possible to make use of: hard as ****. Worst part is the frame for the lamp doesn't even fit with the parts that followed.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από SoR_gr »

Κριμα ρε γμτ... Κατι τετοια βλεπω κ θα παω να χαλασω τις βιδες που κρατανε το μουτρο.


Ενας γνωστος επαθε το ιδιο κ του πηγε κανα 600αρι να το κανει γυμνο. Μονο ενα πλαστικο πηρε απο ebay που καπου/καπως παει στο κοντερ.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

insane
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ 03 Απρ 2017, 11:36
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked

Δημοσίευση από insane »

Καλησπέρα στην ομάδα, το γραφω εδω μιας και ειναι το πιο σχετικο αρθρο που βρηκα με μια πρόχειρη αναζήτηση, εχω ενα fz6n του 06 και το σκεφτομαι να το μετατρεψω σε full. Αν ενδιαφέρεται καποιος για το αντίστροφο ας μου στειλει pm. Ευχαριστώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες