Αγορά Fazer...

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από SoR_gr »

εσύ Βλάσση είσαι τέντυ μπόις και πάς πάνω απο 30 που είναι το επιτρεπόμενο όριο στα στενά +:Dancing=+:\:D/ :mrgreen:
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από pilotos7 »

Χαλαρωστε αλανια μου..αν μιλαγαμε για σοβαρο αβσ 10 θα ηθελα να εχω οχι 1..τωρα για το αβς του φαζερ ειναι αστειο να μιλαμε με τοσα προβληματα που βγαζει στο 95% των φαζερ.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από jskf16 »

95% :?: +:Brick wall=+:](*,) δε προκυπτει απο πουθενα αυτο , ακομα και η οποια πιθανη βλαβη να του συμβαινει (....δεν ειναι συχνη , νομιζω) δε σημαινει οτι η λυση σε αυτο ειναι το αλλο ακρο , δηλαδη η μη επιλογη του! Τςπ....οτι νομιζει κανεις... :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από theovivad »

Οπως ανεφερα και παραπανω... δεν εχω abs... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ. Πιθανόν ο pilotos7 αναφέρεται σε κάποια "προβληματα" που εχει παρουσιασει το abs. Δεν νομιζω ομως οτι το 95% ειναι πραγματικο... το θεωρώ υπερβολικό καπως ως και σε σημειο ανάκλησης αν τυχον συνεβαινε.
Συμφωνω οτι οι αρχικες εκδοσεις των abs ολων το μοτ/των ηταν πιο περιπλοκες και δυσκολες αλλα αυτο δεν δικαιολογεί την μη σωστη συντηρηση του.
Τωρα εν ετη 2016 με διαγνωστικα κεντρα, με πιο απλες σε κατασκευη αλλα πιο σύγχρονες εκδοσεις antilock πεδησης δεν νομιζω οτι δεν μπορουμε να εντοπίσουμε την οποια βλαβη και να την διορθώσουμε. Ειναι ξεκαθαρο... το abs εχει σωσει ζωες!

Άβαταρ μέλους
Vlasis
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2009, 16:13
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από Vlasis »

SoR_gr έγραψε:εσύ Βλάσση είσαι τέντυ μπόις και πάς πάνω απο 30 που είναι το επιτρεπόμενο όριο στα στενά +:Dancing=+:\:D/ :mrgreen:
Τι να κανω ειμαι γκαζιαρης!!!!!!!!!!!!!!!!!! [loveme] :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από InversionOfControl »

jskf16 έγραψε: Υποχρεωτικό το ABS
Από την 1η Ιανουαρίου 2016, όλες οι μοτοσυκλέτες με κινητήρα 125 κυβικών και πάνω, είτε πωλούνται είτε απλά βγάζουν πινακίδα στην Ευρώπη, υποχρεούνται να φέρουν ABS.


ετσι οπως το γραφει, εννοει και μεταχειρισμενες.
η πηγη ποια ειναι;
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από jskf16 »

Toσα αρθρα εχω βαλει ξεχασα να βαλω τη πηγη +:Brick wall=+:](*,)
Ασχετο , ακομα και φορτηγα μετα το 1999 εκαναν τοποθετηση ABS , και απο το 15 και μετα ελεγχονται στα ΚΤΕΟ , χαλαμε το θεμα ......sorry... :?

Άβαταρ μέλους
Panos_84
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 25 Σεπ 2016, 22:28
Model: Other
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από Panos_84 »

Μη μιλήσουμε για φρένα γιατί θα πεταχτώ εγώ που έχω και abs και σέρβο και είναι και συνδυασμένα 120 € η αλλαγή υγρών φρένων σε δοχεία και σε μονάδα abs... Εκεί να δείτε τι έχει ειπωθεί ανά τα φόρουμ :)

Ως φρένα όμως... δεν θα τα άλλαζα με τίποτα! Η αλλαγή κατηγορίας είναι που με σπρώχνει σε κάτι διαφορετικό...

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από theovivad »

Πάνο, αν μου επιτρεπεις φίλε, πιστεύω οτι θα πρέπει να το ψάξεις αρκετά καλά. Ισως ακομή και να σκεφτείς να κρατήσεις τη "μπεμπα" σου και να μην βιαστείς για μια "αλλαγη κατηγορίας" Μπορει και να την ψιλοβαρεθηκες... :lol: ... Εχω βρεθει στη θεση σου και εκανα και το ατοπημα... (ξερεις αυθορμητη αγορα) και φυσικα μετα το αλλαξα... (δεν μετανιωνω ποτε για καμια μοτο που εχω παρει) αλλα εχασα χρηματα... Απο την αλλη, fazer τετρακυλινδρο... ζουζουνιαρικο... +:Dancing=+:\:D/

Άβαταρ μέλους
Panos_84
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 25 Σεπ 2016, 22:28
Model: Other
Model year: 2003
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από Panos_84 »

Δεν έχεις άδικο... είναι αποκλειστικά και μόνο η αλλαγή κατηγορίας όμως. Βαρέθηκα να πηγαίνω στην Ε.Ο. με 130 max γιατί ο αέρας μετά θα με δέρνει. Το οτι μου το ανταποδίδει σε κλειστά κομμάτια κάπως εξισορροπείται αλλά ξαναλέω αυτά τα δύο: α) δεν έχω χωμάτινες ανησυχίες και β) το μεγάλο ταξίδι που θα τύχει να κάνω είναι ένα τον χρόνο. Τα υπόλοιπα είναι βόλτες (κοντινές ή μακρινές) και μετακινήσεις για δουλίτσες εντός ΑΘήνας! Χαραμίζεται το GS στα χέρια μου... Καλύτερα να την πάρει κάποιος με άλλες ανάγκες... Οι δικές μου ανάγκες δείχνουν fazer, bandit, tdm (ίσως λόγω καψούρας πιο παλιά)... ΑΣΦΑΛΤΟ!!! και λίγο σκύψιμο...
Αν με ρωτήσει κάποιος αυτή τη στιγμή αν αξίζει να πάρει ένα GS θα του πω με κλειστά μάτια "ναι". Αρκεί να έχει υπομονή, να συμβιβαστεί πως είναι diva, και πως οι χαρές που θα πάρει θα είναι ατελείωτες, αρκεί να είναι στις ανάγκες του και ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ. Οι δικές μου ανάγκες πλέον είναι διαφορετικές και μπορώ να τις κάνω με άλλου είδους μοτ/τες...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jskf16 την Πέμ 20 Οκτ 2016, 21:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Οχι στις αμεσες παραθεσεις! Τα επομενα θα διαγραφονται!

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά Fazer...

Δημοσίευση από theovivad »

Πανο ok... μαζί σου. "Ψημένος" μου ακουγεσαι... απόλαυσε λοιπον την "περιοδο αναζητησης" της νεα σου μοτο... και αναμενουμε το ανακοινωθέν σου!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες