Λαδια για fazer 600

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
comeback13
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 13:09
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Λαδια για fazer 600

Δημοσίευση από comeback13 »

παιδια γραφω για να βοηθεισω και εσας και τα μωρα σας.πηρα ενα fz6 του 2005.ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε βαλει λαδια yamalube.Αλλαζα ταχυτητες και βαρουσε το σαζμαν και μου την εδωσε στα νευρα.εχω δοκιμασει σε αλλα μου μηχανακια(husaberg fe600e.yz125.rm 125.atv sym600.crypton x.yamaha chappy.honda chally.daytona dv 50) motul.bellray.castrol. και τελικα κατεληξα στα ipone 15.50 τα δουλευω τουλαχιστον 7 χρονια σε καθε μοτο μου χωρις το παραμικρο προβλημα.στο θεμα μας τωρα πηρα να βαλω στο fz6 τα ipone 15.50 μολλις τα αλλαξα πραγματικα ειναι σαν να εβαλα αλλο σαζμαν +:Dancing=+:\:D/ .δουλευει πιο στρωτα αλλαζω ταχυτητες και δεν κανει ουτε τον παραμικρο θορυβο μπαινουν χωρις την παραμικρη αντισταση.μαλακωσε ο συμπλεκης σε μεγαλο βαθμο.εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.εκανα το θεμα για να βοηθεισω τους κατοχους να απολαυσουν στο μεγιστο τα εργαλεια τους.. δοκιμαστε τα και θα με θυμηθείτε ,τιμη που τα πηρα 45ευρο τα 4κιλα.καλο θα ηταν αν καποιος τα εχει δοκιμασει η τα δοκιμασει τωρα να σχολειασει αν εμεινε ευχαριστημενος.ευχαριστω :D :D :D

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λαδια για fazer 600

Δημοσίευση από SoR_gr »

Οταν κανεις καθε αλλαγη, στην αρχη ετσι ειναι.... Η πορεια θα δειξει. Ακομα κ να το ξανακανει, φυσιολογικο θαναι!!

Εγω το παρατηρω οταν κανω αλλαγη λαδιων κ οταν πχ. Παω κανα10ημερο διακοπες (αυγουστου) τοτε η μοτο δεν σβηνει, κανω 2-3.000 χλμ τοτε....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες