Κλοπή μούτρου

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Kostaspilot28
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ 10 Δεκ 2015, 10:18
Model: FZ6 S2
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από Kostaspilot28 »

Πέτρο καλησπέρα... Ομοιοπαθης.. Αφού κ εμένα στις 9 Δεκεμβρίου 15 μου τα έκλεψαν..Βέβαια εγώ μένω στην κυκλική πλατεία στο μπουρναζι.. Ότι πρέπει για να μου πάρουν τα μούτρα... Παρα ταύτα.. Θέλω να σ ρωτήσω.. Όσο αφορά το κοντέρ σου.. Είναι με ABS..?? Και αν ναι μήπως σ δείχνει περισσότερα χιλιόμετρα απ όσα έχεις κανονικά... Γιατί εγώ έχω αυτό το πρόβλημα.. Έβαλα όργανα για s2 με ABS.. Ενώ έχω s2 χωρίς ABS.. Αν έχεις κάποιο μάστορα καλό να μου προτείνεις θα σ ήμουν ευγνώμων. . . [loveme]

petrosathens
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015, 22:29
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από petrosathens »

Σου εστειλα email.

ZionoiZ
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ 19 Μάιος 2016, 12:29
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από ZionoiZ »

Καλησπέρα κι από μένα ... Είμαι εδω και δυο μέρες κάτοχος ενός Fazer S2 του 08' που του έφαγαν όλη τη μούρη ένα βράδυ στο Ίλιον, από το φιλαράκι που το είχε ... Οποιαδήποτε συμβουλή ή κατεύθυνση από οποιοδήποτε ομοιοπαθή είναι παραπάνω απο καλοδεχούμενη .. Από το που να βρω τα πράγματα σε μεταχειρισμένα, καθώς το κόστος για καινούρια είναι απαγορευτικό, μέχρι και το κόστος στο περίπου συνολικά!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από SoR_gr »

Μαγκες θα ηθελα να ρωτησω τα εξης στους παθοντες. Επειδη σε γνωστο μου συνεβει το να του κλεψουν το μουτρο (φαιρινγκ κοντερ καθρεπτες) απο φζ6 σ1

Το μηχανακι του δν παιρνει μπροστα. Τσεκ κανει, η μιζα γυρναει, δν δινει ρευμα γ να παρει. Δλδ, παιρνει 1 στις 30 δοκιμες. Με ολα τα κλειδια δοκιμασαμε. Βαλαμε την φυσα κοντερ του δικου μου φζ6 σ2 κ πηρε 15 φορες στις 15 δοκιμες. Ελεγξαμε σφαλματα κ δν εδειξε κατι.
Αντιθετα το δικο μου παιρνει μπροστα 10 στις 10 χωρις κοντερ. Πηραν το μουτρο αλλα δν εκοψαν κανενα καλωδιο. Ο συναγερμος δν χτυπησε κ πλεον εχει αποσυνδεθει μεχρι να παιρνει κανονικα η μοτο.

Καμια ιδεα; Συναντησε κανεις το ιδιο προβλημα;
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από theovivad »

Καταλαβαινω τους παθοντες... (μου κλεψανε το αμαξι στην Θεσσαλονικη το 05) και με τοσα που διαβαζω εδω... αρχιζω και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για συναγερμο.
Αν και δεν νομιζω πως ειναι η σωτηρια αλλα καλιο γαιδουρεδενε παρα γαιδουρογυρευε... Στην Καβαλα μενω, επαρχια, αλλα εχω ακουσει και εδω αρκετα κρουσματα... με μοτο που καταληγουν στη γειτονα βορεια χωρα (BG)
Και μεχρι να βρεθει λιγο χωρος στην κλειστη αποθηκη ενος φιλου κοντα στο σπιτι μου... δωσε τωρα τα 80 (λεω +:Think=+::-k ) και ηλπιζε να μη στο βαλει στο ματι κανενας αιτονυχης...
Υπομονη παιδια και καλα ξετελα (που λενε και στη Κρητη)

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από Solomon »

Φίλε βρες μοντέλο με περιμετρικό αισθητήρα. Οι απλοί συναγερμοί δεν παίρνουν χαμπαρι αν δεν κουνήσεις την μοτοσυκλέτα, το οποίο σημαίνει ότι τη γδυνουν άνετα με τον συναγερμό οπλισμένο

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από theovivad »

Εχεις δικιο θα ψαχτω περισσοτερο.... (Τα πολλα ¨μπερδεματα¨ με τα ηλεκτολογικα σκεφτομαι μονο)
Ευχαριστω παντως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jo.Da. την Δευ 10 Οκτ 2016, 06:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Όχι στις άμεσες - άσκοπες παραθέσεις κειμένων, κάνουν τα νήματα δυσανάγνωστα!

Wertomiki
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 26 Οκτ 2016, 14:00
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Κλοπή μούτρου

Δημοσίευση από Wertomiki »

Φίλε μου λυπάμαι και για σένα και για τα υπόλοιπα παιδιά για ότι συνέβη.

Είμαι θύμα 2η φορά κλοπής μούτρου και μπορώ να καταλάβω πως αισθάνεσαι .
Την πρώτη φορά το έφτιαξα με καλά ανταλλακτικά (μεταχειρισμένα) . Μου στοίχισε 1000 ευρώ και 5 μήνες ψάξιμο.
(Ελλάδα και εξωτερικό)

Τώρα το καλοκαίρι χρειάστηκε τ μηχανάκι να μείνει 3 μέρες πάλι κ τσουπ , άφαντα! κυκλοφορώ 2 μήνες έτσι -χωρίς όργανο και φώτα μόνο μέρα. Είχα απογοητευτεί τόσο που αντί για στενοχώρια με έβγαλε σε αδιαφορία. Κάπου άρχισα να σκέφτομαι αν αξίζει το μόνιμο άγχος της και είχα σκεφτεί σοβαρά να τη πουλήσω. Προς το παρόν την έχω , και τώρα ψάχνω κάποια πατέντα να βάλω ένα φως να μπορώ να κινούμε με ασφάλεια εντός πόλεως κυρίως γιατί δεν δύναμαι να δώσω πάλι 800+ !

Όσον αφορά το παλικάρι που ρωτά γιατί δεν παίρνει μπροστά - και εμένα την πρώτη φορά δεν έπαιρνε ενώ τώρα λειτουργεί κανονικά!Έχει να κάνει φαντάζομαι με τον τρόπο κλοπής (βραχυκύκλωμα πλεξούδας)

Ελπίζω κάποια στιγμή να τους μαζέψουν γιατί εγώ έχω χάσει την ψυχική μου ηρεμία (χώρια το οικονομικό)

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες