Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Δεν ξέρω αν εδώ πρεπει να μπει αυτό το θέμα.Αν δεν ειναι για εδώ ας το μεταφέρουν οι διαχειρηστες.
Εχω μια απορία.Θέλω να βάλω εξατμισεις στο fazer μου.Είναι 600 S2 και έχω βαλιτσα με βάση της givi εκεινη που πιανει με κατι δαχτυλιδια γυρω απο τις εξατμήσεις.Επίσης δεν θέλω να καταργησω το φτερο της πινακιδας.Μπορει να μου πει καποις αν ξέρει αν γινεται αυτό και αν ναι με ποιές εξατμίσεις δίνεται βάση μαζι για να μπουν και αυτα.

Άβαταρ μέλους
Arhs
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ 2010, 01:57
Model: FZ6 S2
Model year: 2009
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από Arhs »

Η Akrapes ειναι σιγουρα συμβατες με αυτα που εχεις πανω δεν γνωριζω για αλλες εξατμισεις που να μπορεις να εχεις και βαλιτσα και μαμα λασπωτηρα... :/abwave::)
Four wheels moves the body...two wheels moves the soul !

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από manos_mas »

εγω εχω LeoVince και εχω και την βαλιτσα GIVI πανω . Η βαση της βαλιτσας δενει ασχετα με τις εξατμισεις.

δες

Link

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Εγω παλι για mivv suono ψηνομαι αλλα αυτη η βαση που εχεις στο video, την ιδια εχω και εγω τα δαχτυλιδια δενουν απο την πανω μερια πανω στη βαση της μανησιας εξατμισης.αν καταργηθει που θα πιασει?Αλλα για να στα βαλανε αυτο σημαινει οτι μπαινει.

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από manos_mas »

τις εξατμισεις τις εχω βαλει εγω μονος μου . Η βαση της βαλιτσας (τα δαχτυλιδια που λες ) δεν βιδωνει πουθενα πανω στις εξατμισεις αλλα μονο στο τελος της ουρας του υποπλαισιου και απο κατω στο υποπλαιδιο. περνανε γυρω απο την εξατμιση αλλα δεν την ακουμπανε.

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Απο κάτω βιδώνουν εκει που είναι βιδωμενο και το φτερό.Απο πάνω όμως είσαι σιγουρος οτι δεν βιδωνουν στην μανησια την εξατμιση?Εχεις μηπως καμια φωτο να μου δειξεις?

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από manos_mas »

Εικόνα
δες αυτη η βιδα που βλεπεις στο πλαι βιδωνει τις μπαρες της σχαρας πανω στα δαχτυλιδια και δεν περνατι στην εξατμιση . το δαχτυλιδι βιδωνει οπως σου ειπα πανω απο τις εξατμισεις και κατω απο τις εξατμισεις

βρηκα και μια με οδηγιες τοποθετησης

Εικόνα

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Να κανω ρε παιδια και μια ακομα ερωτηση.Επειδη βρήκα κατι εξατμησεις two brothers μεταχειρισμενες σε καλη τιμη.Ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει αν τις βαλω αν μετά θα μπορώ να βάλω αυτη τη βαση για το βαλιτσακι?Αν τα δαχτυλιδια δηλαδη χωρανε γυρω απο τις εξατμησεις.Γιατι οι two brothers ειναι λιγο πιο χοντρες.Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Arhs
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ 2010, 01:57
Model: FZ6 S2
Model year: 2009
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από Arhs »

Στο λεω εγω απο πρωτο χερι γιατι ειχα 2 brothers οτι σε 2 brothers ΔΕΝ μπαινει η βαση της GIVI ασε που με 2 brothers δεν μπαινει ο μαμα λασπωτηρας γτ εχουν δικο τους που δενει με κολαρα τα τελικα :/abwave::)
Four wheels moves the body...two wheels moves the soul !

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι δεν μπαινουν.Αλλα δες λιγο αυτες τις φωτο που βρηκα.
600riders.com

Εικόνα

Στο πρωτο λινκ που ειναι απο forum δειχνει οτι μπαινουν κ απλα απο κατω επειδη δεν εχει που να πιασει εχει κανει πατεντα κ εχει βαλει μια ντιζα με παξιμαδια.Αλλα αυτο θα αντεχει βαρος?Επισης για το φτερο δεν με πειραζει αν δεν μπει γιατι ετσι κ αλλιως με τη βαση που δινουν κ φλασακια μπαινουν κ πινακιδα οποτε δεν με χαλαει.

Άβαταρ μέλους
Arhs
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ 2010, 01:57
Model: FZ6 S2
Model year: 2009
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από Arhs »

Φιλε εγω δεν ειμαι υπερ της πατεντας....το θεμα ειναι απλο η βασεις της GIVI δεν μπαινουν με τα 2 αδερφια τωρα αμα θες να κανεις αλχημειες για να τα ταιριαξεις ειναι δικια σου αποφαση με οτι αυτο συνεπαγεται...φταιξεις καινουριο Τ με πιο μικρη αποσταση να κοψεις να ραψεις και και και..........και δεν ξερω και γω ποιος θα κατσει να ασχοληθει για αυτα τεσπα γνωμη μου ειναι περα απο τις εξατμες και την βαλιτσα ειναι να μην βγαλεις τον μαμα λασπωτηρα γιατι και η καλυψη απο τα νερα και της λασπες δεν ειναι ιδια με κανενα αφτερμαρκετ....το ιδιο και τα φλας αφτερμαρκετ,προσωπικα εκτος του οτι δεν φαινονται/φωτιζουν το ιδιο με τα μαμα μου φαινονται σαν μια φτηνη κακογουστη/καγκουρικη λυση...φιλικα παντα :/abwave::)
Four wheels moves the body...two wheels moves the soul !

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από SoR_gr »

Manos_mas, τα δαχτυλιδια που "αγκαλιάζουν" τις εξατμίσεις, πιστευεις οτι δίνουν περιθώριο για πιο "πλατιες" εξατμίσεις;

στο δικό μου φοράω τις mivv oval
είναι ίδιες με αυτές :
https://i.ytimg.com/vi/TiEHv9yySgQ/maxresdefault.jpg

το πρόβλημα που έχω με σχαρα μπαγκαζιερας ειναι οτι μάλλον δεν χωράει να μπουν τα καγκελα της givi γιατι στο μάτι φαίνεται οτι οι εξατμισεις μου ειναι πιο πλατιες. προσωρινα εχω μια αλλη σχαρα οπου περσυ το καλοκαιρι που το φορτωσα με αρκετο βάρος και σε ταξιδι 500χλμ κανιβαλλιστικης οδηγης μου εσπασε ενα λαμακι που την κραταγγε και δεν κρατιόταν καλα. σκεφτομαι μηπως παρω τα μπρατσα της givi να τελειωνω αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα θελει πατεντα για να μπουν
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Εγω φίλε μου τελικά εβάλα τις mivv suono και εχω κανονικά τα δαχτυλίδια με τη σχαρα για πισω βαλίτσα όπως επίσης εχω άνει και πολλες φορες ταξίδι με πλαινές βαλίτσες και δεν καταλαβαινει τίποτα.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από SoR_gr »

οταν τις τοποθετησες, ειδες μηπως εχει περιθώρια για αποστατες σε περίπτωση που οι εξατμες ειναι πιο πλατιές;
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση και βαλιτσάκι και φτερο πινακίδας.

Δημοσίευση από christos_____ »

Δεν μπορω να καταλαβω τι αποστατες εννοεις

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες