Fazer 600 Turbo.....

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από ilias »

Μαλιστα +:Think=+::-k +:Think=+::-k +:Think=+::-k

το fz1 Μου τσουτσουνιζει τους παντες ,, :mrgreen: ,,,,,αμα συνδεσετε τα ψιψιψινια με τα κοκοψοψαρα θα γινει τρελος συνδιασμος ,,,κ ανεβασμενη ταση ρευματος με αποτελεσμα να μην παραγει ρευμα το μοτερ να σταματησει να δουλευει κ να καει το κοντοσουβλι απ μια μερια ,,,κοινως .,.......μονοπατα ,,,,,, :{}\/

δεν αφηνετε να τουρμπα λεω εγω να βολταρετε λιγο ...να απολαυσετε τα ,μηχανακια σας :/abwave::) :/abwave::) :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από Vallinor »

Παιδια το τι ειναι ευκολο και τι οχι εχει να κανει με τις δυνατοτητες του καθενα..... και την οικονομικη του ανεση. Για παραδειγμα για εναν ασχετο απο υπολογιστες το να κανει φορματ ειναι αδιανοητα δυσκολο. Εγω εχω κανει απειρα φορματ και το θεωρω γελοιο. Εξισου ευκολο για να γινει το φορματ ειναι αν καποιος εχει φραγκα και τα ακουμπαει απο εδω και απο εκει για να του κανουν οτι εκεινος θελει. Οποτε για καποιον που γνωριζει μπορει να του φαινετε ευκολο ενω για καποιον που δεν το εχει ψαξει τοσο πολυ φαινεται δυσκολοτερο.........
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από dimitrisfz »

Συστησε μου ενα μηχανικο λοιπον εντος Ελλαδας που το αναλαμβανει ολο αυτο.

Με κοστος (τελικο και οχι στην πορεια "ξερεις θα χρειαστει τελικα και το ενα και το αλλο" με αποτελεσμα να φτασει 2 φορες πανω η μεταρτοπη),
Με χρονοδιαγραμμα (Ενα - Δυο μηνες),
Με εγγυηση καλης λειτουργιας και οτι θα βγαλει τα 140-200 αλογα που θελω.
Και παω πασο.

Βαζω στοιχημα οτι αν θεσεις τις παραπανω παραμετρους, δυσκολα θα βρεθει καποιος να το αναλαβει. :wink: :/abwave::) :/abwave::)
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
Alex
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιαν 2005, 19:36
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιουπολη-Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από Alex »

ελα μωρε πως κανετε ετσι απλα ειναι τα πραγματα..περνεις 5 μεταλα 10 σκρατς και 5 ταιαρ απ και ειναι ετοιμος με το τουγμπο!!!! μετα ποιος σε πιανει και αμα λαχει περνας και κανα 1000 στη βουτα! :lol: :lol:
Yamaha R1-Scott voltage-?

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από ilias »

alex to τουγμπο ειναι τουρμπο στα γαλλικα ???????????? :D :D :D :D :/abwave::) :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
themeg
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευ 17 Ιαν 2011, 15:25
Model: FZ6
Τοποθεσία: Περιστέρι
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από themeg »

Vallinor έγραψε:Παιδια το τι ειναι ευκολο και τι οχι εχει να κανει με τις δυνατοτητες του καθενα..... και την οικονομικη του ανεση. Για παραδειγμα για εναν ασχετο απο υπολογιστες το να κανει φορματ ειναι αδιανοητα δυσκολο. Εγω εχω κανει απειρα φορματ και το θεωρω γελοιο. Εξισου ευκολο για να γινει το φορματ ειναι αν καποιος εχει φραγκα και τα ακουμπαει απο εδω και απο εκει για να του κανουν οτι εκεινος θελει. Οποτε για καποιον που γνωριζει μπορει να του φαινετε ευκολο ενω για καποιον που δεν το εχει ψαξει τοσο πολυ φαινεται δυσκολοτερο.........
Συμφωνώ 100%, σαν να λέμε overclocking στα Pc, όποιος δεν ξέρει ανεβάζει τα volts και τα καίει όλα... όποιος όμως ξέρει το απογειώνει...
Παράδειγμα που το έχω δει... intel i7 860 από τα 2,8 GHz στα 3,5 GHz και παρέδωσε πνεύμα η κάρτα οθόνης και το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή, στο δικό μου που κατέχω λίγο το άθλημα με ίδιον επεξεργαστή το έχω δουλέψει στα 4,4 GHz (σχεδόν 90% πάνω) για πάρα πολλές ώρες σε σκληρό gaming και ακόμα λειτουργεί ρολόι με τα απαραίτητα ψυκτικά βέβαια....(αυτό όσον αφορά τις αντοχές υλικών).
απλώς ψάχνουμε τον σωστό overclocker.....!!!!!!!!
εξάλλου από ότι ξέρω η συμπίεση στα turbo αλλάζει κατά το δοκούν......

alkinoos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Κυρ 23 Νοέμ 2008, 12:50
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από alkinoos »

Giannis X έγραψε:alkinoos εχεις οδηγησει τπτ αλλο περαν του fazer?
Εχει σημασια τι μπορω να οδηγαω η τι μπορω να κανω σε οτι οδηγαω?
Εχω δηλωση δημοσια οτι δεν εχω χερια (πια) κ οτι φοβαμαι πλεον τις μηχανες, οτι εχω πεσει 13 φορες, κ οτι τα εχω σπασει ολα εκτος απο το αριστερο μου το ποδι σε διαφορα "ατυχηματα", τουμπες, κ πολλα αλλα που σου ευχομαι ποτε να μην παθεις.
Εχω τουλαχιστον 250 ραμματα σε ολο μου το κορμι, μου ειχε ξεκολησει το δεξι αυτι κ εκανα πλαστικη στο πρωσωπο αφου καταφερα κ το εκανα σα μπιφτεκι μετα απο πτωση.
Ολα τα παραπανω δεν ανερουν το παθος μου για τις μηχανες ουτε τις γνωσεις μου για αυτες κ ακομα συνεχιζω κ καβαλαω.
Αν εσυ μετα απο ολα αυτα συνεχισεις, οχι να οδηγεις, αλλα να πλησιαζεις μοτοσυκλετα στα 15 μετρα, ελα να μου την πεις.
Συνεπως τι μπορω να οδηγησω κ αν εχω οδηγησει τιποτα αλλο περα απο το fazer δε νομιζω οτι εχει σημασια.

alkinoos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Κυρ 23 Νοέμ 2008, 12:50
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από alkinoos »

antonis_FR έγραψε:Δε νομιζω οτι ειναι τοσο απλο οσο ακουγεταi.
Δεν ειναι περνω 4 κομματια μεταλο και τα κολλαω και φτιαχνω μια πολλαπλη εξαγωγης.Για να δουλεψει σωστα καποιος πρεπει να τη μελετησει, πρεπει να υπαρχει συγκεκριμενος ογκος καυσαεριων με συγκεκριμενη ταχυτητα.Που σημαινει οτι πρεπει η πολλαπλη να εχει συγκεκριμενο παχος με συγκεκριμενες κουρμπες και μηκη.Το αν αξιζει το οποιο κοστος, εξαρταται απο το χαμογελο του ιδιοκτητη.Και κατα ποσο αυτο θα μεινει διαχρονικο.. :mrgreen:
Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Δεν ειπα οτι ειναι ευκολο για ολους. Απλα οτι ειναι ευκολο.

alkinoos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Κυρ 23 Νοέμ 2008, 12:50
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από alkinoos »

dimitrisfz έγραψε:Συστησε μου ενα μηχανικο λοιπον εντος Ελλαδας που το αναλαμβανει ολο αυτο.

Με κοστος (τελικο και οχι στην πορεια "ξερεις θα χρειαστει τελικα και το ενα και το αλλο" με αποτελεσμα να φτασει 2 φορες πανω η μεταρτοπη),
Με χρονοδιαγραμμα (Ενα - Δυο μηνες),
Με εγγυηση καλης λειτουργιας και οτι θα βγαλει τα 140-200 αλογα που θελω.
Και παω πασο.

Βαζω στοιχημα οτι αν θεσεις τις παραπανω παραμετρους, δυσκολα θα βρεθει καποιος να το αναλαβει. :wink: :/abwave::) :/abwave::)
Αν ενδιαφερεσαι κ πληρωνεις ολα γινονται. Κ πιστεψε με υπαρχουν παααρα πολλα καλα μαστορια εδω στην ελλαδα για να κανουν αυτο που ζητας.
Η εποχη του σφυροκαλεμου εδω στο ελλαδα εχει περασει ανεπιστρεπτη κ καλος η κακος σε τετοια θεματα η ελληνικη σκηνη ειναι σε αρκετα υψιλο επιπεδο.

alkinoos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Κυρ 23 Νοέμ 2008, 12:50
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από alkinoos »

Κ επισης θελω να πω πως εγω δεν ξερω να κανω φορματ.

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από Vallinor »

Δεν πειραζει Αλκινοε ξερεις να κανεις αλλα πραγματα και τα κανεις και καλα...... οσο για το φορματ εμεις κλεφτες θα γινουμε +:Dancing=+:\:D/ :P
Live for nothing or die for something??


Άβαταρ μέλους
Giannis X
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Πέμ 09 Απρ 2009, 20:38
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από Giannis X »

@alkinoos

δλδ θες να σου πω μπραβο ?δεν εχει καμμια σχεση η ερωτηση που σου εκανα με αυτο που απαντησες....
αν ειχες κατσει σε κανενα καλυτερο μηχανακι θα εβλεπες απο μονος σου οτι το fazer γενικα ειναι ενα πολυ μετριο μηχανακι και δεν αξιζει να κανεις τετοιες μετατροπες...αντε μια εξατμιση και πολυ του!!
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ! <>
Εικόνα
ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

toufekas
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Παρ 23 Ιούλ 2010, 14:10
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από toufekas »

κατσε ρε giannis, γιατι το λες αυτο??? αντιλαμβανομαι οτι το fazer δεν ειναι καμια σουπερ ντουπερ μηχαναρα αλλα οχι και μετρια! μια χαρα ειναι! και λιγοι απο δω μπορουν να την φτασουν στα ορια της! αν ειναι ετσι λοιπον γιατι καποιος να ασχοληθει με την οποιαδηποτε βελτιωση σε tdm σε z750 σε gsr και λοιπες μηχανες που δεν βγαζουν 600 αλογα και 4 τονους ροπης????
βλεπεις οτι πολλοι ασχολουνται(εγω προσωπικα οχι τοσο) και τους καταλαβαινω. αν αγαπας το μηχανακι σου θα σε νοιαζει και θα ασχολεισαι....ακομα κ αν εχεις chally........
χαλαραααα.....

toufekas
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Παρ 23 Ιούλ 2010, 14:10
Επικοινωνία:

Re: Fazer 600 Turbo.....

Δημοσίευση από toufekas »

barimagas το ξερω αυτο που λες! του προτεινα fz1 για να πεσει κατηγορια!!!!χεχεχεχεχχε <>1
χαλαραααα.....

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες