Τριξιμο

Τα 1000cc με καρμπυρατέρ μέχρι το 2005
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lelebw2
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:21
Model: -
Τοποθεσία: Ροδος
Επικοινωνία:

Τριξιμο

Δημοσίευση από lelebw2 »

javascript:emoticon(':D')
Very Happy
Καλημερα σε ενα απο τα πιο ομορφα site. Ειμαι και εγω κατοχος ενος 1000 '04 το οποιο το πειρα μεταχειρισμενο απο ενα ψειρα μπαρμπα. Η προηγουμενες εμπειρίες ηταν με δικυλινδρα (TDM, ΚLΕ) και μονοκυλινδρα. Το μηχανακι ειναι αψογο και εχω αρχισει και το γουσταρω τρελλα.
Το μονο ρε παιδες που μου κανει ειναι τριξιμο μεταλικο (νι νι) το οποιο μου φαινεται οτι το ακουω απο πισω. javascript:emoticon(':twisted:')
Twisted Evilτον οποιο τον ακουω οταν κατεβαζω ταχυτητες, και μονο εν κινησει. Δεν τον κανει παντα αλλα μονο οταν κατεβαζω εν κινησει ταχυτητες και τα κατεβασματα γινονται περιπου στις 3000 στροφες. Εχω δοκιμασει να πιεσω την αναρτηση, να αλλαξω ταχυτητες με σταματημενο το μηχανακι τιποτα
Μηπως το εχει αντιμετωπισει κανενας??????Ριξτε καμια ιδεα ρε παιδεια γιατι με πεθαινει Ηελπ </->/ss1 [/img]

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lyon »

Αν και ειναι λιγο αοριστη η περιγραφη σου (μαλλον προφανως επειδη και εσυ δεν γνωριζεις απο που προερχεται ο θορυβος) δεν μπορω να σε βοηθησω, δεν εχω ακουσει απο το δικο μου κατι αντιστοιχο.
Κατεβα μια τεταρτη απο τη λεσχη να το κανουμε μια βολτα μηπως και αντιληφθουμε κατι, ή δωσε το στο μηχανικο σου να το τσεκαρει.
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Frezas »

Φιλαρακι καλως ορισες στο φορουμ!!

lyon έγραψε: Κατεβα μια τεταρτη απο τη λεσχη να το κανουμε μια βολτα μηπως και αντιληφθουμε κατι, ή δωσε το στο μηχανικο σου να το τσεκαρει.
Χρηστο μαλλον ειναι απο Ροδο το παλικαρι και δε θα μπορει..... :roll:
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
savvas
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Σάβ 08 Απρ 2006, 20:12
Model: FZ1
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Re: Τριξιμο

Δημοσίευση από savvas »

lelebw2 έγραψε: Καλημερα σε ενα απο τα πιο ομορφα site.... Ειμαι και εγω κατοχος ενος 1000 '04 το οποιο το πειρα μεταχειρισμενο απο ενα ψειρα μπαρμπα....
Μηπως το εχει αντιμετωπισει κανενας??????Ριξτε καμια ιδεα ρε παιδεια γιατι με πεθαινει
Καλός τον,

Το πράμα μιλάει μόνο του!

Ψείρας δεν είπες?
Από το πολύ πλύσιμο έχουν ξεραθεί τα σινεμπλόκ της ανάρτησης!!!!!

Βάλε κάποιο λιπαντικό σπρέι, π.χ. σιλικόνης.

Το έχω ξανασυναντήσει και σε άλλες μοτό, που τις πλένουν «κάθε μέρα»!

Άβαταρ μέλους
lelebw2
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:21
Model: -
Τοποθεσία: Ροδος
Επικοινωνία:

ΤΕλος στο τριξιμο

Δημοσίευση από lelebw2 »

Καλημερα παιδες :goodmorning:
καταρχην ευχαριστω για τις απντησεις και το ενδιαφερον. Αφου τα ειχα δει ολα οσα μου ειπατε και δεν ειχε γινει τιποτα </->/s2
Εφαρμοσα την παντα αλανθαστη μεθοδο ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΑ και εκανα μια βολτα (μεγαλη περιπου 200 και km) με αρκετα στροφιλικια τελικες κτλ κτλ (ομοια με αυτη που εχει ανεβασει ο savvas στο rapishare) και ως δια μαγειας το τριξιμο εξαφανιστηκε </->/p6
Μου θυμισε λιγο παλιες εποχες, αλλα το τελικο αθορυβο αποτελεσμα με ικανοποιησε </->/p5
Ευχαριστω ξανα :oeoeoe:

Capitain
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 18 Αύγ 2006, 14:37
Model: -
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Τριξιμο

Δημοσίευση από Capitain »

Φίλε το τρίξιμο που λες το έχω κι εγώ αλλά έχω ανακαλύψει από που είναι..'Εχει φαγωθεί ένα καρβουνάκι που έχει στο EXUP (είναι κατι σαν τριβέας και είναι καρβουνάκι λόγω θερμοκρασιών που επικρατούν στην εξάτμιση). Το κόστος είναι μικρό για την αλλαγή του απ'ότι μου είπαν.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
Δε φοβούμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι λέφτερος..

Άβαταρ μέλους
lelebw2
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 06 Σεπ 2007, 13:21
Model: -
Τοποθεσία: Ροδος
Επικοινωνία:

Re: Τριξιμο

Δημοσίευση από lelebw2 »

Φιλε μου σε ευχαριστω θα το δω και αυτο

VipeR
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2006, 09:36
Model: -
Τοποθεσία: Athina
Επικοινωνία:

Re: Τριξιμο

Δημοσίευση από VipeR »

Ρίξε μια ματιά μήπως τρίζει ο αριθμός κυκλοφορίας (λέω εγώ τώρα)

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZS1000”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες