Περιεργος τζόγος στο ψαλιδι

Τα 1000cc με καρμπυρατέρ μέχρι το 2005
Απάντηση
ALEX_PAN
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 11:50
Model: FZS1000
Τοποθεσία: Thessaloniki
Επικοινωνία:

Περιεργος τζόγος στο ψαλιδι

Δημοσίευση από ALEX_PAN »

Χαιρετω ολα τα μελη. προσφατα ανακαλειψα κουνοντας τη πισω ροδα πως το ψαλιδι μου εχει εναν μικρο τζογο καπου στα ενα με δυο εκατοστα (προς καθετη κατευθινση). αναροτιεμαι απο τι μπορει να ειναι, ρουλεμαν, αναρτιση, η κατι αλλο, πραγματικα δεν εχω ιδεα, η μηπως ειναι φισιολογικο? αν γνωριζει καποιος ας βοηθισει!!!

Άβαταρ μέλους
Vassilis
Δημοσιεύσεις: 1128
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2007, 17:35
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Περιεργος τζόγος στο ψαλιδη

Δημοσίευση από Vassilis »

Εάν κατάλαβα καλά και ο τζόγος παρουσιάζεται στο σημείο που ενώνεται με το πλαίσιο, όχι δεν είναι σωστό +:Shame on you=+:[-X
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Περιεργος τζόγος στο ψαλιδη

Δημοσίευση από Theod »

Τζόγος στο κάθετο επίπεδο το πιθανότερο να είναι από το μοχλικό της ανάρτησης, παρά από την έδραση του ψαλιδιού. Σε ΚΑΘΕ περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό και πρέπει να το δεί μάστορας ΑΜΕΣΑ :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Περιεργος τζόγος στο ψαλιδη

Δημοσίευση από m-power »

αν το ψαλίδι πάει δεξιά αριστερά λογικά είναι τα ρουλεμάν στο ψαλίδι παντός πήγαινε το σε μηχανικό να σου πει τι είναι σίγουρα . αν είναι τα ρουλεμάν δεν είναι πολύ ακριβά άλλα θες και έναν άξονα που έχει 65 ευρώ. τα ρουλεμάν δεν έχουν εσωτερική πλευρά για αυτήν την δουλειά έχουν τον άξονα.

ο άξονας είναι το νούμερο 2 και τα ρουλεμάν το 3. η Yamaha δίνει τα ρουλεμάν 45 ευρό και έχω βρει τα ίδια ιαπονεζικα με 8. εγώ θα πάω την άλλη εβδομάδα τα τα περάσω περίμενε να δω οτι τα ρουλεμάν που έχω βρει είναι οκ για να γλιτώσεις το 40ευρο.



Εικόνα
Aprilia Caponord 1200 '15

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZS1000”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες