Πλαστικα,Τακακια και λοιπα αξεσουαρ

Τα 600cc με καρμπυρατέρ από το 1998 εως το 2003
Απάντηση
Salt Crew
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 05:36
Model: FZS600
Model year: 1998
Επικοινωνία:

Πλαστικα,Τακακια και λοιπα αξεσουαρ

Δημοσίευση από Salt Crew »

Φιλοι μηχανοβιοι σας χαιρετω!! Εχω ενα fzs600 του 98` και τα προβληματα μου ειναι τα εξης..Εχει σπασει η μασκα μπροστα,η βαση της (μεταλικο πλαισιο που στηριζει φαναρια κτλπ) ειναι στραβωμενη.Θα ηθελα να μαθω που θα μπορουσα να βρω καινουρια -αν υπαρχει- ή μεταχειρισμενη μασκα και βαση για αντικατασταση..Επισης τα πισω τακακια ειναι τοσο λιωμενα που πλεον φοβαμαι να παταω φρενο :)).Το μωρακι θα χρειαζοταν ενα βαψιμο αφου οπως καταλαβατε ηδη,την εφαγα τη σουπα μου .Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε προσπαθεια να με βοηθησετε!!Να ειστε παντα καλα!!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πλαστικα,Τακακια και λοιπα αξεσουαρ

Δημοσίευση από SoR_gr »

καλό είναι να μην αφήνεις τα τακάκια να τερματίζουν διότι θα χαλάσεις/φθείρεις την δισκόπλακα.
μετά το φρενάρισμα δεν θα έχει ίδια απόδοση , θα θες και αλλαγή δισκόπλακας.

για τα σπασμενα/γδαρμένα πλαστικά , αρχίζεις απο car.gr και μαγαζιά που βάφουν/κανουν φαναρτζοδουλεία και παίρνεις προσφορές.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Πλαστικα,Τακακια και λοιπα αξεσουαρ

Δημοσίευση από jskf16 »

1ον , μην ανοιγεις σε ενα θεμα ολα τα προβληματα σου , υπαρχουν αντιστοιχες ενοτητες!

2ον , εδω μεσα παγαποντιες με ασφαλειες απλα ΔΕΝ! Για αυτο και .... :/abwave::) :mrgreen:

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZS600”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης