FZS 600 '03 Stage 1 ?

Τα 600cc με καρμπυρατέρ από το 1998 εως το 2003
Απάντηση
lazy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 08:20
Model: -
Επικοινωνία:

FZS 600 '03 Stage 1 ?

Δημοσίευση από lazy »

Λοιπόν, πριν από καιρό άλλαξα τελικό (FZS600 ’03 έχω) και έβαλα ένα Remus . Επίσης έβαλα και ένα φίλτρο DNA. Η μοτο τώρα δουλεύει πολύ καλύτερα γενικά , «στροφάρει» το μοτέρ ποιο άνετα. Τελική δεν είδα παραπάνω (όχι το πάλεψα η το απαιτούσα).
Η ερώτηση είναι : στην περιοχή των 3-5 krpm όταν βρεθεί με κλειστό το γκάζι κάνει – πώς να το πω- σκασιματάκια χωρίς το «τσαφ» , μπερδέματα να το πω . Το φαινόμενο είναι πολύ ήπιο μην νομίζεται ότι βάζω φωτιά στους πίσω μου.Να σημειωθεί ότι δεν έχω αλλάξει ρυθμίσεις στα καρμπυρατέρ…Αυτό που διάβασα στο foc-u.co.uk είναι ότι το FZs δουλεύει πιο πλούσιο όποτε δεν χρειάζεται rejeting ..….

Καμία άποψη ?

Άβαταρ μέλους
vaskar
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 12:54
Model: -
Τοποθεσία: ΠΥΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: FZS 600 '03 Stage 1 ?

Δημοσίευση από vaskar »

Και γώ θέλω .......
(Αχ μου λείπουν τα σκασίματα του husky... :cry: )
Η απουσία αισθητή.

lazy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 08:20
Model: -
Επικοινωνία:

true

Δημοσίευση από lazy »

Δεν με χαλάει , η αλήθεια ειναι οτι με φτιάχνει ειδικά αν κόψω καμία πρώτη απο ψηλά .
Απλά δεν ξέρω αν είναι σωστό..........

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: true

Δημοσίευση από zaharakis »

τα σκασιματα lazy ειναι συνηθως πλουσιο μιγμα. (κατι που δεν χρειαζεται!!!στοιχιζει πλεον αρκετα η βενζινη!! :wink: )

η οτι απο καπου χανει η εξατμιση με αποτελεσμα να σκαει ετσι.

συμβαινει εξατμισεις να μην σφραγιζουν καλα στις ενωσεις τους με αποτελεσμα τετοια σκασιματα

παντως αν ειχες ρυθμισει απο πριν το μηχανακι σου (καρμπυρατερ) και μετα απο λιγο καιρο αλλαξες εξατμιση δεν παθαινει τπτ μην φοβασαι.

αν ομως δεν εχεις σεταρει-ρυθμισει τα καρμπυρατερ ποτε πριν καλα θα ειναι να το κανεις καποια στιγμη. ακομα και για την παραπανω βενζινη που πιθανως να καις αξιζει ο κοπος να το κανεις :wink: :wink:
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZS600”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες