Μαγνητικό tank bag - Μετατροπη ???

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Απάντηση
naish

Μαγνητικό tank bag - Μετατροπη ???

Δημοσίευση από naish »

Καλησπέρα από μένα.Θα ήθελα συμβουλή - εμπειρίες πάνω στο εξής θέμα.
Εχω tankbag ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ της Cameron και θέλω να βάλω bagster (δερμα) στο ντεποζιτο του Fazer. Δεν θα ήθελα όμως να αγοράσω καινούριο tankbag. Υπάρχει καμια μετατροπή - πατεντα, κτλ ώστε να "κάτσει" το μαγνητικό επάνω στο Bagster???


Ευχαριστώ
Παπαμακάριος Νίκος

VipeR
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2006, 09:36
Model: -
Τοποθεσία: Athina
Επικοινωνία:

Re: Μαγνητικό tank bag - Μετατροπη ???

Δημοσίευση από VipeR »

Φιλε Νικο εχω δει σε μοτοσυκλετες να εχουν bagster και να βαζουν απο πανω tankbag μαγνητικα , οι μαγνητες ειναι αρκετα δυνατοι ωστε να το κρατουν αν καποιος διαφωνει ας μας το πει. :)

zugswang

Δημοσίευση από zugswang »

κι αν δεν σου φτανουν οι μαγνητες (κι εγω εχω ακουσει οτι ειναι αρκετοι...)λογικα θα σου εδωσαν και καποιους ιμαντες(εμενα στην kappa μου εδωσαν)για καλυτερη στηριξη σε tanbag kai ντεποζιτο

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Στο Στρόμ που είχα δέρμα στο ντεπόζιτο, οι μαγνήτες πιάνανε μεν, άλλα όχι αρκετά καλά και ήταν επικίνδυνο στα πολλά χιλιόμετρα (πάνω από 120-130...). Χρειαζότανε απαραίτητα και δέσιμο με τους ιμάντες...ήταν και το σχήμα του ντεπόζιτου τέτοιο που δεν βοηθούσε, και έτσι δεν μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω... :cry:

Έκανα την μαμακία και το πούλησα (πιστεύοντας ότι θα μου είναι άχρηστο... :oops: ) και τώρα πρέπει να ξαναγοράσω άλλο... :?

Άβαταρ μέλους
killervolos
Δημοσιεύσεις: 488
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2005, 16:07
Model: FZ1
Τοποθεσία: Παντού
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από killervolos »

Σε 2 tank bags που εχω εχω κανει τις εξης πατεντες:

Στο 1ο: στα "αυτακια" με τα μαγνητακια που εχουν στην εμπρος πλευρα μερικα τανκ μπαγκ, εχω ανοιξει μια τρυπα στο καθενα και τα πιανω μεσα στα κλιπακια που εχει το μπαγκστερ μπροστα, και για μεγαλυτερη ασφαλεια οταν ταξιδευεις με πολλα δεσε τους ιμαντες στα πλαϊνα κλιπακια

Στο 2ο: Εχει μπροστα 2 πιαστρακια που δενει ενας ιμαντας για να την κουβαλας σαν τσαντα στον ωμο. Σ'αυτα τα πιαστρακια εχω βαλει 2 μικρα δεματικα ασφαλισμενα και τα πιανω στα εμπρος κλιπακια του μπαγκστερ.


Υπαρχουν απειρες λυσεις. Κοιτα να εκμεταλλευτεις τα εμπρος κλιπακια του μπαγκστερ που ασφαλιζουν κιολας.... και με ιμαντες τα πλαϊνα κλιπακια
Carpe Diem

Θα μείνω πάντα ιδανικός κ ανάξιος εραστής,
των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων...

naish

Δημοσίευση από naish »

Ευχαριστώ παιδία, είσαστε κατατοπιστικότατοι. Το αγοράζω και ο θεος βοηθός.

teacher

Δημοσίευση από teacher »

Μπορείς να βάλεις και κλιπσάκια να κουμπώνουν κανονικά στο bagster ¨οπως της μαμάς το tankbag. Αν είσαι Αθήνα Μοναστηράκι - Ψυρρή βρίσκεις με 1,5ευρώ τέτοια κλιπσάκια και τα προσαρμόζεις πολύ εύκολα στο μαγνητικό σου tank bag :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Αναβάτη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης