Δερμάτινα

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Απάντηση
bak76
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:05
Model: FZ1
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Δερμάτινα

Δημοσίευση από bak76 »

Γειά σε όλους. Τώρα στα γεράματα αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο με δερμάτινο εξοπλισμό. Ξέθαψα ένα πολύ ωραίο και βαρύ μπουφάν uvex που έχω από το 2004(το μοναδικό που είχα βρει να μου χωράει κάπως) πήρα 1 ζευγάρι μπότες sidi και τώρα σκέφτομαι να βρω κι ένα δερμάτινο παντελόνι. Επειδή κάποια στιγμή σκέφτομαι να μπω στην πίστα θέλω να μπορώ να συνδέσω το παντελόνι με το υπάρχον μπουφάν (έχει ένα μικρό φερμουάρ στο πίσω μέρος μόνο). Ξέρει κανείς πώς δουλεύει το πράμα με τους κανονισμούς της πίστας; γίνεται να συνδέσω οποιαδήποτε 2 κομμάτια ή πρέπει να είναι συμβατά από την κατασκευή τους;
Ευχαριστώ.

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από Solomon »

Δεν υπάρχει θέμα, τα πας σε μια μοδίστρα που ασχολείται, αν θες σου συστήνω κιόλας, σου βάζει φερμουάρ κ στο παντελόνι κ οπότε θες τα κουμπώνεις

bak76
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:05
Model: FZ1
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από bak76 »

Μήπως ξέρεις αν πρέπει το φερμουάρ να πιάνει γύρω γύρω (360 μοίρες);

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από SoR_gr »

Για πίστα λογικά θα σου ζητήσουν δερμάτινα. Τώρα ενώνονται ή οχι μεταξύ τους, δεν ξέρω.

Προσωπικά, πήγα σε αυτόν που λέει ο Σολομόντας και μου εκανε διαιρούμενη την ολόσωμη στολή.
Το φερμούαρ δεν πιάνει 360, είναι στα 2/3 της περιφέρειας. Δηλαδή πιάνει σχεδόν απο αριστερή τσέπη-πίσω-δεξια τσέπη (ελπίζω να κατάλαβες)


Νομίζω θα σε βολέψει αν πας και του εξηγήσεις τι θέλεις.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από jskf16 »

H πιστα θελει ολοσωμη ή διαιρουμενη που να δενουν τα κομματια μεταξυ τους ανεξαρτητου συμβατοτητας εταιριων αρκει να δενουν.

bak76
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:05
Model: FZ1
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από bak76 »

Ρε παιδιά επειδή ψάχνω μπας και βρω κάνα οικονομικό δερμάτινο παντελόνι αλλά εδώ Λάρισα μαγαζιά με τέτοια δεν υπάρχουν μήπως υπάρχει κάποιος στις διαστάσεις μου να με συμβουλέψει; ύψος 190 112 κιλά και μέση 102 εκ. Σκέφτομαι να παραγγείλω από έξω αλλά δεν ξέρω πως κάθονται τα δερμάτινα.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από SoR_gr »

Σε διαστασεις ειμαστε κοντα. 1,85 115κιλα.

Εγω ειχα παρει μια ολοσωμη στολη σε προσφορα 200€ και με 80ε την εκανα διαιρουμενη

Υπαρχουν καποιες probiker που παιζουν σε δελεαστικη τιμη κανα 200-300αρι ολοσωμη διαιρουμενη.

Εμενα η στολη ειναι 58 νουμερο. Ιντερνετικα θα βρεις τα μεγεθολογια τους.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

bak76
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:05
Model: FZ1
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από bak76 »

Αυτά τα Utika τα ξέρει κανείς; βλέπω ενα παντελόνι με ξύστρες σε καλή τιμή. Πήρα τηλέφωνο στο Νομικό αλλά μου λέει ότι δε μπορεί να μετρήσει μέση και μάκρος αλλά να μου στείλει το νούμερο κατά προσέγγιση ανάλογα με κιλά ύψος κλπ. Φοβάμαι να παραγγείλω χωρίς να ξέρω τις μετρήσεις.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από SoR_gr »

για καινούριο στα 80ε μην περιμένεις και πολλά. Τα υπόλοιπα ξεκινάνε στα 150+. δλδ και μούφα ναναι....

τα χαρακτηριστικά του δεν είναι άσχημα (πάχος 1,2-1,4) .
Αν δεν βρίσκεις κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα, δεν έχεις να κάνεις κάτι άλλο, παρα να το ρισκάρεις.
Να συμφωνήσεις οτι αμα δεν σου κάνει να δεχτεί την αλλαγή (σε εύλογο χρονικό διάστημα πχ 2-3 ημέρες απο την παραλαβή του).

προστασίες έχει στα γόνατα. Δεν ξέρω αμα έχει στο πλάι του ποδιού (κοντά στο ισχύο) οπου εκεί έχουν τα άλλα παντελόνια.
Στην περιγραφή αναφέρει "στα απαραίτητα σημεία"
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Κάτι πήρε το μάτι μου για προσφορές του fcmoto.de σε δερμάτινες φόρμες της Bogotto.
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Δερμάτινα

Δημοσίευση από SoR_gr »

"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Αναβάτη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες