Re: Παντα με προστασια.....

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από pilotos7 »

Κρανος και μπουφαν εχεις ή θα παρεις τωρα;

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re:Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

τι μπουφαν εννωεις αν εννωεις μηχανης δεν μου αρεσουν καθολου η στολες και τα μπουφαν μηχανης δεν ηθελα ποτε να παρω, κρανος εχω και καλο 100 ευρω το πηρα

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από pilotos7 »

Με 100 ευρω καλο κρανος δεν υπαρχει.
Με 400 κατι κανεις

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από theovivad »

leuteris1990 έγραψε:τι μπουφαν εννωεις αν εννωεις μηχανης δεν μου αρεσουν καθολου η στολες και τα μπουφαν μηχανης δεν ηθελα ποτε να παρω, κρανος εχω και καλο 100 ευρω το πηρα
Φίλε Λευτέρη... εδώ σ αυτό που λες έχεις μέγα λάθος... το μπουφάν και γενικά ο εξοπλισμός αναβάτη μοτοσικλέτας δεν έχει να κάνει με την αισθητική (μ αρέσει, δεν μ αρέσει)... είναι θέμα ασφάλειας δικής σου. Είναι σοβαρό το θέμα!
Διάβασε το σχετικό θέμα περι εξοπλισμού αναβάτη...

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

φιλε και να το διαβασω που δεν θα το διαβασω αληθεια τι να το κανω αφου δεν θα παρω, δεν μπορω να οδηγαω με στολη ειμαι σε καποια θεματα αντιθετος με εσας θα το εχετε καταλαβει και εσεις απλα δεν με ενδιαφερει να παρω. πολλες φορες εδω στο κιλκις βλεπω παιδια με μεγαλες μηχανες ο αλλος εχει R6 και δεν φοραει στολη ποτε ενας χωριανος μου τον βλεπω συνεχεια χωρις στολη σαν και αυτον απλα θελω να οδηγαω την μηχανη με οτι ρουχα μου αρεσουν, το παραδεχομαι ειμαι λαθος σεβαστο απλα δεν το θελω, ειμαι περιεργος τυπος παιδια το ξερω εχω τα καλα και τα κακα μου οπως ο καθενας μην με παρεξηγητε απλα ειμαι αληθινος τυπος οτι ειμαι το δειχνω και αν θελω /μου αρεσει κατι αλλο απλα δεν αλλαζω και ας κανω λαθος απλα το κανω γιατι μου αρεσει,θελω να γνωριστο με πολλους απο εδω μεσα φειζεροβιους απλα ναι τωρα ειναι χειμονας ποιος να βγει με την μηχανη με τοσο κρυο λογικο :(

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

να δωσο 400 ευρω για ενα κρανος τωρα ειδα το μηνυμα δεν το ειχα δει, για ενα πραμα μικρο φιλε δεν δεινω με τιποτα με τιποτα εκτος του οτι ειναι κοροιδεια η τιμη αυτου του κρανους, δεν μπορει να ξεπερναει τα 100 ευρω απο τι ειναι απο χρυσαφι ουτε εγω ξερω, με τιποτα παντα στην ζωη μου το κοροιδευα αυτο να δωσο δηλαδη 400 ευρω για ενα κρανος και 3000 ευρω να ειχα δεν θα επερνα ειλικρινα, δεν ξερω γιατι αλλα σε ολλα ειμαστε αντιθετη δεν το θελω και εγω αυτο ρε γαμωτο με κανει να φενομαι αντιπαθητικος και αρνητικος αλλα δεν ειμαι, απλα ολλα τα θεματα τα βλεπουμε αλλιως ειναι για την ζωη μας το ξερω δεν μπορουμε να παιζουμε με αυτα, οπως μου λεγατε το καινουργειο φειζερ και ελεγα δεν μου αρεσει το καινουργειο και σιγουρα ολλοι τριβαν τα ματια τους οταν τα διαβαζαν αλλα τα πιστευα και το πιστευω ακομα, οπως οτι μου λετε στολη και λεω δεν θα βαλω με τιποτα οπως οτι λετε κρανος ακριβο τρελλης τιμης και δεν αγοραζω τοσο ακριβο με τιποτα, αλλα σε αυτο που συμφωνο 100% μαζι σας ειναι στο οταν παρω την μηχανη πριν, να ελεγξω τα παντα ρουλεμαν τιμονιου τσιμουχες ρυθμισμα βαλβιδων σερβις ναι φυσικα σε ολλα αυτα συμφωνο 100% η μηχανη να δουλευει ρολοι ρολοι τελεια και θα το κανω δεν θα λυπηθω ουτε λιγο τα λεφτα εκει, θα ειναι η πρωτη δουλεια αφου την παρω να τα κανω ολλα αυτα.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από jskf16 »

Οταν ΕΣΥ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗ ΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ :!: Ολα αυτο το κατεβατο που εχετε κανει τη τριχα τριχια ελεος δηλαδη..... που ασχολουνται οι περισσοτεροι μαζι σου (....ενω εσυ δε θες να διαβασεις αυτο που σου προτεινουν) θα ειναι εντελως αχρηστο! Δικο σου το κεφαλι , δικια σου και η τσεπη!Εισαι μονο 26 χρονων , νεος ανθρωπος και σκεφτεσαι δε ξερω πως....κριμα....εσυ κανε τη διαφορα και ασε τη κανουν οι αλλοι.Δε θα μας τρελανεις μια κρυο μια ζεστη.Δεν υπαρχει 1 στο εκατομμυριο να μενουν τετοια κειμενα και αντιληψεις ετσι προς τα εξω!!!! Και ειδικα οταν μας διαβαζουν και νεοι αναβατες.Δε παν ασε το καλυτερο παιδι της Ελλαδας , ολα που λες ειναι εντελως ακυρα.

Η ΣΤΡΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΛΟΣ.......Η ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΜΕ!!!!!!!!!

Εμεις ειμαστε πραγματικα και περιεργοι τυποι και αληθινοι (τα εχουμε φαει στη μαπα ευτυχως ή δυστυχως), και προσωπικα σου ευχομαι ποτε να μη βρεθει πετραδακι στο δρομο σου!

Επισης σας ενημερωνω οτι επειδη το θεμα εχει αναλυθει και απαντηθει στα παντα του , αν συνεχιστει στο ιδιο υφος βλεπω... <>63

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

και εγω νεος αναβατης ειμαι πριν 2 μηνες εβγαλα απεριοριστα κυβικα μηχανης, σε ολλα που λες εχεις δικιο δεν εχω να συμπληρωσο κατι σε ολλα εχεις δικιο δεν το λεω κοροιδευτικα απλα ναι εχεις δικιο οντως σε ολλα, να σου πω τι γινεται μονο σε ενα πραμα η ριμαδα μην πω τιποτα ποιο βαρη εκμεταλευσει διαβασα πριν καμια ωρα σε ενα σιτε, σωστο που λεει τις αληθειες οτι αυτη που πουλανε τα κρανι τα πουλαν 4 φορες παραπανω απο οτι στοιχιζουν πραγματικα γιατι λεει ειμαστε προβατα και θα δωσουμε οσα λεφτα ζηταν για τον κρανος δηλαδη με λιγα λογια αυτη το ξερουν οτι θα δωσουμε οσα οσα λεφτα και αν το πουλαν γιατι απλα θελουμε τι ζωη μας πανω απο ολλα και πατανε πανω σε αυτη την αδυναμια τετοια συχαμαρα με προκαλει αυτο παιδια πραγματικα σε ολλα φιλε μου εχεις δικιο και αν αυτος που διαχειριζεται αυτα βλεπει τι λεω αν θελει ας τα σβησει οτι ειπα δεν θα με πειραξει απλα εξεφρασα την γνωμη μου απο εκει και περα δεν με πειραζει αν θα μεινη το post η οχι :)

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re:Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

μπορεις να τα σβησεις μολις τωρα εψαξα να βρω τους διαχειριστες και μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι εισαι εσει, σε παρακαλω σου το ζηταω σβηστα νταξει ας κρατησω τις γνωμες για τον εαυτο μου δεν ειναι αναγκη να τα γραφω εδω και να επιρεαζω και αλλους και συγνωμη σε ολλους οσους τσατισα σε παρακαλω σβηστα ολλα αν μπορεις το θελω να σβηστουν

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από jskf16 »

Δε χρειαζεται να σβηστει τιποτα , δε τσατιστηκε κανεις , απεναντιας λυπη και αγανακτηση εχουν τα ποστ περι ασφαλειας-κρανους .Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο!Δε χρειαζεται να κρατησεις καμια γωμη για σενα απεναντιας , απο την ωρα που ρωτας και γινεται κουβεντα να εισαι και ανοικτος και δεκτικος στο να ακουσεις- μαθεις μια και νεος.Ζυγιζεις μεσα σου καλα αυτα που διαβαζεις και ρωτας/βλεπεις.Αυτα.... :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

οκ σε ευχαριστο φιλε μου παντος να πουλανε 4 φορες παραπανω το κρανος εκμεταλευσει ρε φιλε το κακο ειναι οτι τιποτα δεν μπορεις να κανεις απλα αν θες το περνεις αν δεν θες δεν το περνεις, παντος ευχαριστο ολλους που σηζητησαν σε αυτο το ποστ με βοηθεισε στο να δω καποια πραματα διαφορετικα απο οτι τα εβλεπα, δεν θελω να πω τιποτα αλλο να ειμαστε ολλοι καλα μονο αυτο πανω απο ολλα υγεια παιδια ολλοι εδωμεσα ειστε φοβερα ατομα, και βοηθατε πολυ περισοτερο απο οσο νομιζετε ειμαι λιγο εως πολυ αγυριστο κεφαλη οχι πισματαρις ισχυρογνωμον θα το ελεγα καλυτερα, οπως λενε και τα ζωδια υδροχοος ισχυρογνωμον εγω εχω υδροχοο ζωδιο και υδροχοο ωροσκοπο γιυα το ισως ειμαι και ετσι χαχα τα τελευταια ηταν λιγο ακυρα αλλα μιας που τελειωνο εδω το post ειπα να τα πω μακαρι το καλοκαιρακι να γνωριστο με καποια παιδια απο εδωμεσα αν θελουν να με γνωρισουν γιατι εχω δειξη κακη γνωμη ξερω :o

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re:Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από dimitrisfz »

Λευτέρη τελείως φιλικά, ούτε εμένα μου αρέσει φίλε το βαρύ μπουφαν με τα προστατευτικα, ούτε οι μπότες γάντια κτλ....

Πριν 2 χρόνια όμως παραβιάσε ομως μέρα μεσημέρι το κόκκινο φανάρι ένα αμάξι και έπεσα πάνω του. Ευτυχώς φορούσα κράνος γάντια κ μπότες. Το αποτέλεσμα.... πηγα νοσοκομείο για εξετάσεις γιατί ποναγα στην κοιλιά αλλά ήμουν καλά γιατί είχαν σπάσει από το χτύπημα τα προστατευτικα από τα γάντια, από το μπουφάν και είχε χτυπηθεί και το κράνος δεξιά στο πηγουνι. Αν δεν τα φόραγα όλα αυτά θα είχαν σπάσει τα δάχτυλα μου, το δεξί μου χέρι και δεν ξέρω πως θα ήταν το πρόσωπο μου. Ταλαιπωρηθηκα μερικές ώρες ενώ θα μπορούσε να ε7χα μείνει στο νοσοκομείο μήνες.

Για αυτό προσωπικά σου λεω να διαθέσεις ένα χ πόσο και να πάρεις κράνος γάντια μπουφάν παντελόνι και μπότες στα επίπεδα που θεωρείς λογικά (υπάρχουν και Internet sites - είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό με πολύ καλύτερες τιμες) από το να κυκλοφορείς χύμα χωρίς τίποτα. και πίστεψε με όταν θα γίνει η άτυχη στιγμή θα πρέπει να είσαι όσο καλύτερα προστατευμενος μπορείς , αν όχι για εσένα για τους ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε νοιάζονται. Γιατί να ξέρεις οι μοτοσυκλετιστές χωρίζονται σε 2 κατηγορίες: σε αυτούς που έπεσαν και σε αυτούς που θα πεσουν...... Ελπίζω το ποστ μου να σε βοηθήσει να καταλάβεις τη σημασία του να είσαι σωστά εξοπλισμένος όταν θα συμβεί η άτυχη στιγμή και να μην χρειαστεί να το καταλάβεις αργότερα όντως παθών.
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

σε εχει χτυπησει αυτοκινητο και πηγες νοσοκομειο πωω ρε φιλε επειδη παραβιασε αυτος το κοκκινο ο τυπας τι εγινε αφαιρεθηκε το διπλωμα του? δηλαδη αληθεια ξεκαθαρα η στολη και τα γαντια σε σωσαν απο μεγαλυτερο προβλημα, και η 2 διαχειριστες με στειλατε μονο και μονο για το καλο μου με συγκινητε αληθεια καποιη ειστε τοσο καλα ατομα εδωμεσα θα το φορεσω δημητρη ο ξαδερφος μου στο κιλκις εχει στολη θα του πω να οδηγησω το suzuki burgman 650, με την στολη να δω πως ειναι, ναι αυτο που ειχες πει ειναι βαρια ειναι αβολα θελω να παω για καφε τι θα παω με αυτα, αλλο ενα ειναι οτι το καλοκαιρι θα σκας με τετοιο εξοπλισμο πανω σου.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από SoR_gr »

το σύρσιμο στην άσφαλτο είναι ακόμα πιο "ζεστό" απο το να φοράς ένα καλοκαιρινό μπουφάν....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
leuteris1990
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2016, 15:21
Model: FZ6
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re:Παντα με προστασια.....

Δημοσίευση από leuteris1990 »

απο την αλλοι αν ειναι να σκεφτομαι οτι θα πεσω και να σκεφτομαι αρνητικα ας μην οδηγησω ποτε μου, θα μου πειτε για την προστασια μου ειναι ξερω το λεω και ας ειναι λαθος, πολλες φορες δεν θα βαλω τι στολη ολλω αυτο το συστημα πανω μου, ακομα δεν την εχω βασικα αλλα μετα απο αυτα που με ειπε ο φιλος δημητρης θα αγορασω το υποσχομαι αυτο, γιατι πολυ απλα εδω στο χωριο θα βγαινω για κανα μισαωρο το πολυ μια βολτα και θα γυρναω σπτι ειμαστε μικρο χωριουδακι 1000 κατοικων διπλα απο το κιλκις 15 λεπτα αποσταση, λεω οτι σκεφτομαι απλα καλιστα θα μπορουσα να ελεγα ναι παιδια θα φοραω την στολη και το μπουφαν ολλα αυτα οπου και αν παω, και το κρανος παντου ολλα και για τα 5 λεπτα αποσταση ακομα, αλλα θα ελεγα ψεμματα κατι που μισω και με αιδιαζει εννοω να λεω ψεμματα, νταξει αν παω στο χοραφι που ειναι 3 λεπτα αποσταση δεν θα το βαλω γιατι για να παω εκει δεν περναω απο δρομους καθολου χωματοδρομη ειναι, αλλα γενικα θα τα φοραω το κρανος πανω μου κατα 90% τον φορων σιγουρα τωρα τι στολη στο χωριο δεν θα την φοραω αν παω κιλκις η σε κανα αλλο χωριο εδω γυρω ναι θα τα φοραω παντα και τα δυο,

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Αναβάτη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης