χειμερινό παντελόνι

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

μήπως ξέρετε κάποιο φτηνό παντελόνι αδιάβροχο και ζεστό για καθημερινή χρήση για χειμώνα παιδιά??ψάχνω ιντερνετ αλλα δεν βγάζω άκρη έχετε να προτείνετε κατι αξιόπιστο και φτηνό σχετικα??
η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από jskf16 »

Κανενα απο τα 2 :mrgreen: ειδικα το 2ο μονο για καθημερινο δεν ειναι :lol: και στο 1ο θα μπαινουν νερα στο πουλι σου :lol: απο το φερμουαρ , να ξερεις οτι αμα δεν εχει antifreeze (δυσκολο) πανω ξεχνατο.Να ξερεις οτι πολυ πιθανο ειναι να βαλεις ενα ισοθερμικο anti-freeze κατω απο ενα παντελονι μηχανης , επειδη μιλας για καθημερινη χρηση θες να ειναι χωρις προστασιες ??

fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

ναι δεν εχω πρόβλημα απλά θέλω να μην βρέχομαι και να είναι ζεστό αρκετά λόγο πολύ κρύου εδω που μένω..
η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

Άβαταρ μέλους
jordanbikes84
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Δευ 08 Μαρ 2010, 13:39
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από jordanbikes84 »

Εγώ έχω αυτό http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... prod/33161 εδώ και πολλά χρόνια. Το είχα πάρει απο τη yamaha και ομολογώ οτι δε με έχει απογοητεύσει. Νομίζω οτι κοστίζει γύρω στα 100 ευρώ.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από jskf16 »

Ειναι σε προσφορα αυτες τις μερες καποια της dainese , P.New Galvestone Gore-Tex , και ειναι απο τα κορυφαια :!:

fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

jordanbikes84 έγραψε:Εγώ έχω αυτό http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... prod/33161 εδώ και πολλά χρόνια. Το είχα πάρει απο τη yamaha και ομολογώ οτι δε με έχει απογοητεύσει. Νομίζω οτι κοστίζει γύρω στα 100 ευρώ.
φαίνεται πολύ καλό..αγορά απο πού όμως??σε κρατάει ζεστο και στεγνο??
η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

fastgeorgeboy έγραψε:
jordanbikes84 έγραψε:Εγώ έχω αυτό http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... prod/33161 εδώ και πολλά χρόνια. Το είχα πάρει απο τη yamaha και ομολογώ οτι δε με έχει απογοητεύσει. Νομίζω οτι κοστίζει γύρω στα 100 ευρώ.
φαίνεται πολύ καλό..αγορά απο πού όμως??σε κρατάει ζεστο και στεγνο??
αυτο λεει ειναι καλοκαιρινό!!!!
η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από jskf16 »

Το gore-tex ειναι το κορυφαιο υλικο απο θεμα αδιαβραχοποιησης (+αντιανεμικο) , ειναι απο τα ανθεκτικοτερα και ακριβοτερα υλικα σε σχεση με οποιο αλλο ομοιο παντελονι το συγκρινεις στην ιδια κατηγορια.

Το θεμα εσωτερ.επενδυση-ζεστη , επειδη το εχω σου λεω ειναι πολυ καλο...σιγουρα στη Κρητη δεν εχει το κρυο που εχει η Ορεστιαδα , αλλα οπου εχω κινηθει με αυτο και εκτος Κρητης ειναι αξιοπρεπέστατο.Σημερα κατι που κανει 250ευρω και το βρισκεις 150 αν μπορεις το χτυπας , θα το εχεις σε βαθος χρονου και θα βγαλει τα λεφτα του με το παραπανω!!

Να θυμασαι οτι ισως χρειαστεις και ενα ισοθερμικο anti-freeze με wind-stopper στους μηρους...επιμενω σε αυτο γιατι επιμενεις :mrgreen: με το κρυο , και δε ξερω σε τι ακριβως αναφερεσαι σε θεμα κρυο - χρονο -αποσταση.
:/abwave::)

fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

ευχαριστω φιλε μου αλλα φεύγει λιγο στην τιμη για μένα τα βγάζει σίγουρα τα λεφτά του αλλα λιγο απαγορευτικό για την τσέπη μου.
η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

Άβαταρ μέλους
jordanbikes84
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Δευ 08 Μαρ 2010, 13:39
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από jordanbikes84 »

Φίλε μου τώρα το πρόσεξα και 'γω οτι γράφει καλοκαιρινό, τί να σου πω, εγω για χειμώνα το αγόρασα και χειμώνα (κυρίως) το χρησιμοποιούσα. Έχει και μια μπόλικη επένδυση μέσα, και τον χειμώνα έκανε διαφορά. Το σάιτ είναι ενδεικτικό (οτι μου έβγαλε ο γούγλης...), δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αυτό το μοντέλο. Όσο για το που μπορείς να βρεις richa, τα εισάγει η yamaha. Στην τιμή που ψάχνεις μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στα revit που έχει η kawasaki, νομίζω είναι αξιόλογη εταιρεία.

Άβαταρ μέλους
zisisx
Δημοσιεύσεις: 965
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 17:49
Model: -
Τοποθεσία: Πρεβεζα-Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από zisisx »

ενα "καλο" παντελονι μοτοσυκλετιστη κ φτηνο δεν υπαρχει.....
οχι οτι δεν θα σε καλυψει ενα της ταξεως τον 100 ευρω αλλα σαν το gore-tex δεν εχει....
αυτο που σου προτεινει ο κοκκινος ειναι σε καταπληκτικη τιμη ....
εαν σκεφτεις οτι εγω εχω αυτο http://www.xmoto.gr/gr/ProductView.aspx ... 119&cat=32 κ εχουν 10 ευρω διαφορα...
βεβαια εγω απο το δικο μου δεν εχω κανενα μα κανενα παραπονο...καθε μερα πολη με το παπι κ ταξιδι οποτε κατσει με τον ερωτα κ δεν εχει κανει κιχ....



κ μια μεγαλη αληθεια.....στο ΠΟΛΥ κρυο δεν σε σωζει τιποτα.......
Χαμογελατε......κανει τους αλλους να ανησυχουν.....!!!!!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από koulis »

εγω θα σου πω χτυπα ενα της richa....εχω αυτο που ποσταρε κ καποιος πριν το everest της richa....
τα βρισκεις σε αντιπροσωπειες yamaha....τιμη γυρω στα 120€ αν θυμαμαι καλα κ με λιγο παζαρι το παιρνεις 100€.....
βροχες?τονους.....κρυο?να δαγκωνεις το κ*υλι σου.....με αυτο το παντελονι δεν καταλαβα τπτ.....
καποιες φορες που ενιωσα κρυο ηταν σε κρυο κατω του 0 κ με υγρασια στο 150%......σε τετοιες ακραιες περιπτωσεις βαζεις κ ενα ισοθερμικο frank thomas anti freeze κ πας μεχρι την νορβηγια....επισης ενα μυστικο ειναι να ξερεις κ πως να βαλεις τα ρουχα/μποτες/γαντια/μπαλακλαβα....γιατι αλλιως τα φορας για βροχη αλλιως για κρυο.....
απο κει κ περα για μενα δεν τα 200+ για παντελονι δεν τα δινω.....οσο καλο κ αν ειναι....εκτος κ αν ψηνει κ προβατινα....

:)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

The Great
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Τετ 04 Οκτ 2006, 14:48
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Aθηνα-Αιγαλεω
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από The Great »

jskf16 έγραψε:Ειναι σε προσφορα αυτες τις μερες καποια της dainese , P.New Galvestone Gore-Tex , και ειναι απο τα κορυφαια :!:
Το 'χτυπισα' πριν μια εβδομαδα.... :D
Οντως πολυ καλο.. και επειδη δοκιμασα κ καποια αλα, οπως Richa.. καμια σχεση η εφαρμογη κ η ποιοτητα του dainese...
Επισης εχει προστασιες σε γονατα,καλαμια και στο πλαι-ψηλα.
Aλέξανδρος.

fastgeorgeboy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:38
Επικοινωνία:

Re: χειμερινό παντελόνι

Δημοσίευση από fastgeorgeboy »

:arrow: koulis

νομίζω μέσα στο όριο που ψάχνω σε λεφτά και δοκιμασμένο όσο λες άρα αξίζει..το μονο πρόβλημα τώρα είναι οτι είμαι σε νησί και δεν μπορώ να βρώ κάποιο τηλ για να παραγγείλω απο εδώ ούτε internet αν μ έλεγες κάποια πληροφορία που θα με βοηθούσε ενα τηλ κατι που να βρω κάποιον για αυτο??
α κατι ακόμα αυτα εννοείς ισοθερμικά οτι είναι καλά?? http://viewitem.eim.ebay.gr/Frank-Thoma ... 49544/item
η ζωή είναι ένας μεγάλος δρόμος..αν είσαι μάγκας περνα τον με σόυζα!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Αναβάτη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης