Επιγονατίδες - Επικαλαμίδες

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Επιγωνατιδες

Δημοσίευση από dudukas »

επειδη εχω επιγονατιδες δεν βολευουν σε καθημερινη χρηση απο καποια στιγμη κ μετα θα βαρεθεις το λυσε δεσε κ δεν θα τις φορας εγω παντως θα παρω τζιν με ενισχυσεις βγαζει ενα η icon κ στην Πατρα μου ειχαν πει περιπου 80 ευρω.
http://www.rideicon.com/product_details ... 0&id=11967
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Επιγωνατιδες

Δημοσίευση από jskf16 »

Aυτο δεν εχει kevlar αλλα Aramid , ετσι ? Καμια σχεση....για αυτο ειναι φτηνο + οτι δεν εχει τη σκληρη προστασια στα γονατα.

Spidi , clover ,frank thomas , alpine και η πολυ γνωστη στο εξωτερικο draggin ειναι εταιριες που μπορεις να κοιταξεις .Επισης απο αυτες που εχω δει μεχρι σημερα η προστασια στα γονατα ειναι extra , εχουν προσθηκες εσωτερικες.

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από ilias »

Εικόνα

μεγαλη προστασια στη κνημη κ μεσα απο ρουχο κ εξω κ πανω απο cordura 3 σημεια δεσιματος κ αρθρωση με μηχανισμο για ευκολια στη κινηση .



:/abwave::) :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
xalias
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 03 Νοέμ 2010, 16:24
Model: FZ6
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από xalias »

Το τζην δεν είναι λύση γιατι θα πρέπει να πάρεις 5-6 να έχεις να αλλάζεις. Άρα 5*100=500€. Επίσης εάν στην δουλειά δεν πας με τζήν δεν θα έχεις και προστασίες γι'αυτό και θέλω ξεχωριστές. Τώρα κατά πόσο θα βαρεθείς το βάλε βγάλε είναι πιστεύω κατά πόσο σκέφτεσε την ασφάλεια σου.

Άβαταρ μέλους
dim850
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 19:37
Model: -
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από dim850 »

@ilias
Αυτες φοραω στο βουνο,και τις δοκιμαζω πιστεψε με καθε φορα που παω :mrgreen:
και ειναι μια χαρα για τα λεφτα τους.

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από dudukas »

εαν η καθημερινη σου μετακινηση σημενει σπιτι δουλεια κ πισω τοτε οκ αλλα αν εισαι ολο στη γυρα δεν θα σε βολεψουν :wink: αν τρεχεις εφορια τραπεζα κτλ συνεχεια κ εισαι ανεβα κατεβα δεν εξηπηρετουν.... αλλιως παρτες ειναι πολυ καλη λυση εγω ειχα βρει κατι ελαφρος μεταχειρισμενες με 3 υμαντες κ μηχανισμο τις ειχα παρει 30 ευρω κ ειχαν μονο μια μικρη γραμμμη απο κλαρι...
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Άβαταρ μέλους
xalias
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 03 Νοέμ 2010, 16:24
Model: FZ6
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από xalias »

Για αυτό τις θέλω σπίτι δουλειά άντε και καμια βόλτα κανα ΣΚ.

Άβαταρ μέλους
GIORGINO
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 22:48
Model: -
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από GIORGINO »

εγω πηρα ενα της held. πολυ καλο ολο το χειμωνα με αυτο τη βγαζω ειναι και χοντρο τζιν δεν περναει ουτε το κρυο βεβαια δεν ειχε επιγoνατιδες τις εβαλα εγω. στο τρακαρισμα που ειχα περiσυ δεν επαθε ουτε γρατζουνια.
...eatin'tar and gasoline
every light i see is green...

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από jskf16 »

xalias έγραψε: Το τζην δεν είναι λύση γιατι θα πρέπει να πάρεις 5-6 να έχεις να αλλάζεις. Άρα 5*100=500€. Επίσης εάν στην δουλειά δεν πας με τζήν δεν θα έχεις και προστασίες γι'αυτό και θέλω ξεχωριστές.
Ολα να τα εχεις δε μπορεις , εχεις μπερδεψει +:Think=+::-k το casual με τη μοτο ενδυση , αν και εκει (casual) η μοτο ενδυση αναπτυσσεται συνεχώς.Δε χρειαζεσαι 5 τζην :shock: με ενα κανεις τη δουλεια σου ,αντε 2 το πολυ....αλλα αυτο το τσεκαρεις εν καιρο....
xalias έγραψε:Τώρα κατά πόσο θα βαρεθείς το βάλε βγάλε είναι πιστεύω κατά πόσο σκέφτεσε την ασφάλεια σου.
Δηλαδη αμα φορας κουστουμι ή εστω απλο τζην και επιγονατιδες....η ασφαλεια που υπαρχει???? Ρωταω επειδη κατι παρομοια μου ελεγε ενας τις προαλλες και ειδε τα κωλομ :mrgreen: ρια του να τον περνανε σε τεύχη.... :lol:
Και επειδη ειπες βολτα ΣΚ , για εναν νεο ως ξεκινημα με τους 2 τροχους καλες ειναι αλλα για εμενα ειναι ημιμετρα ... :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
xalias
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 03 Νοέμ 2010, 16:24
Model: FZ6
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από xalias »

Δηλαδή μου λές ότι δεν προσφέρουν προστασία; Πόσοι και πόσοι δεν έχουν φάει πόρτα στο γόνατο και έχουν πάθει τρελή ζημιά. Εάν φορούσαν επιγονατίδες δεν θα είχαν μεγάλη ζημιά. Είμαι της άποψης ότι ότι μπορείς να φορέσεις για να προστατευθείς είναι κάλο. Τώρα έτσι όπως το λές εσύ είναι ή φοράμε την αγωνιστική φόρμα να πάμε στη δουλειά ή αλλιώς τα άλλα δεν προσφέρουν προστασία. Φιλικά :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
Jericho
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Δευ 27 Ιουν 2011, 20:39
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Chania - Crete - Greece
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από Jericho »

Δεν εννοεί αυτό ο jskf16. Απλά ο συνδυασμός jeans με επιγονατίδα, προστατεύει μόνο το γόνατο, γι' αυτό και είναι ημίμετρο. Άμα πέσεις και συρθείς στην άσφαλτο, το τζινάκι δε θα σε προστατεύσει και θα γεμίσεις καψίματα στην καλύτερη περίπτωση.

Απ' το να φοράς βέβαια παντόφλα, γυαλί και ζελέ στο μαλλί, καλύτερο είναι...
Εικόνα

Το να πονείς και να το λες,
αυτός δεν είναι πόνος,
μα να χαλά το ABS
και να στενεύει ο δρόμος...

Άβαταρ μέλους
xalias
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 03 Νοέμ 2010, 16:24
Model: FZ6
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από xalias »

Για το σύρσιμο εννοείτε ότι δεν πρόκειτε να κάνουν κάτι. Εγω τις θέλω για κάποιο πέσιμο που δεν θα συρθείς (που νομίζω είναι πιο πιθανο να συμβεί μέσα στην πόλη) και για την περίπτωση που φας καμιά πορτα. + ότι γλιτώνει και την καταπονηση του γονάτου λόγω κρύου.

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από ilias »

παρτες κ φορα τες κ θα χεις προστασια :/abwave::) :/abwave::) :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Εγώ πήρα αυτές που ουσιαστικά είναι ίδιες μ' αυτές που έχει ποστάρει ο Ηλίας μερικές δημοσιεύσεις πρίν...
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
bill_ex
Moderator
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Παρ 25 Ιουν 2010, 19:34
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Επιγoνατιδες

Δημοσίευση από bill_ex »

εγω έχω βρει αυτες μόλις στα 25€ . Απο την mbw στην Μεταμόρφωση. δεν τις έχω δει απο κοντά ακομα για να δω ποιοτητα.

Εικόνα
Ο φλώρος (Carduelis Chloris) είναι ένα μεγαλόσωμο με αγέρωχο παράστημα στρουθιόμορφο πουλί που ανήκει στην οικογένεια των σπιζών. Είναι ένα ιδιαίτερα αγαπητό πουλί λόγω του εύηχου και γεμάτου τρίλιες κελαηδήματός του.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Αναβάτη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης