ενδοεπικοινωνία και όχι μόνο

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Απάντηση
Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

ενδοεπικοινωνία και όχι μόνο

Δημοσίευση από Astropareas »

http://www.starcom1.com/starcom1.htm#Bike%20to%20Bike:

Για ρίχτε μια ματιά.Αξίζει?
Αργύρη...το λάστιχο

Άβαταρ μέλους
hobo
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Δευ 01 Αύγ 2005, 12:55
Model: -
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hobo »

Τα συγκεκριμένα δεν τα ξέρω αλλά έχω τα ασύρματα ALAN 516 που μέχρι 120-140 ακούς... μετά .. δύσκολα.

Επίσης αν τα βάλεις μόνιμα στο κράνος πρέπει να κόψεις επένδυση κλπ. αν είναι έξτρα πρέπει να βρεις τι ακριβώς πάει στο κράνος γιατί θα σου πιέζει τα αυτιά σε σημείο να σε πονάνε. Αν τελικά μπει μόνιμα άλλαξε και βάλε μεγαλύτερα σε ισχύ ακουστικά,
ότι πεις ... θα το πληρώσεις

makis_000

Δημοσίευση από makis_000 »

Χμμ......
Χωρίς να είμαι κι απόλυτος, ως τώρα έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές ενδοεπικοινωνίες φίλων και τις απέρριψα σαν ιδέα. Ίσως κάποιες ακριβότερες να είναι λίγο καλύτερες,αλλά νομίζω πως με καμία ενδοεπικοινωνία δεν θ' ακούς με περισσότερα από 120klm/h
Kαι δεν ξέρω για σένα, αλλά εμένα μου φαίνεται άχρηστη μία ενδοεπικοινωνία για μέσα στην Αθήνα μόνο, εκτός αν είσαι διατεθειμένος σε κάθε ταξίδι/βόλτα σου, να ρίχνεις ταχύτητα κάθε φορα που θες να πείς μια κουβέντα...

Νομίζω δεν αξίζει.

Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Astropareas »

Βασικα μου αρεσε πολυ η ιδεα οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις και κινητο τηλεφωνο και καποιο MP3 Player και την ενδοεπικοινωνια παραλληλα.
Αργύρη...το λάστιχο

teacher

Δημοσίευση από teacher »

Χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρόνια ενδοσυννενόηση της "Albrecht" (νομίζω έτσι γράφεται.. είναι γερμανική) και έχω να πω τα εξής.
Μετά τα 120-140 δεν μιλάς και σίγουρα παίζει ρόλο το κράνος. Οπότε για εθνική δεν λέει πολλά, αλλά για το υπόλοιπο επαρχιακό δίκτυο είναι μια χαρά!!! Δεν νομίζω ότι η μέση ταχύτητα σε επαρχιακό ξεπρνα τα 100km/h.

Αυτό που σίγουρα βολεύει και μου αρέσει είναι ότι τη χρησιμοποιώ για να ακούω ραδιόφωνο και mp3. Το οποίο και λειτουργεί ικανοποιητικά μέχρι και 200km/h. Αυτό είναι που μου αρέσει πάρα πολύ!! Όταν ταξιδεύω δικάβαλος έχω πάντα και μουσική :lol:

UJimbo

Δημοσίευση από UJimbo »

Φαινόταν καλό μέχρι που είδα το boom μικρόφωνο και οτι είναι bluetooth. Το κακό με τα bluetooth είναι η περιρισμένη απόσταση λήψης. Με μέγιστο τα 150 μ. είναι μάλλον λίγο για μηχανές.

Άβαταρ μέλους
psaxioti
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ 05 Ιούλ 2006, 14:23
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από psaxioti »

Τί σε ενδιαφέρει, οδηγός-συνοδηγός ή μεταξύ μηχανών. Το link που έδωσες είναι μόνο για οδηγό-συνοδηγό, με δυνατότητα να συνδέσεις εξωτερικά ασύρματο για να επικοινωνείς με άλλες μηχανές.

Μια από τις λύσεις που μου φαίνονται πολύ καλή είναι το Alan 456R το οποίο προσφέρει επικοινωνία οδηγού-συνοδηγού καθώς και μεταξύ μηχανών.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Αναβάτη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης