Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Καθημερινές συζητήσεις
Απάντηση
Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

Καλησπερα παιδια ειμαι απο πατρα και εχω ενα χρονο σχεδον στην αθηνα..(κ πατησια)
Ψαχνω εναν μαστορα οποιος να εχει γνωση απο fz1..συνεργαζεται το κλαμπ με καποιον ;; Ειναι αναγκη..
Ευχαριστω εκ των προτερων. :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από SoR_gr »

"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από HEO »

O Σταματης που σου γραφει ο SoR_gr ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη απο τα καλυτερα συνεργεια.
Tο κλαμπ συνεργαζεται μαζι του σχεδον 15 χρονια.

Απο την Νοταρα που βρισκεται το συνεργειο σε βολευει ο ηλεκτρικος μιας που μενεις στα κ. Πατησια.
Οταν αφησεις το μηχανακι ο σταθμος του ηλεκτρικου ειναι μια περπατισια δρομος.

Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

Καλησπερα στη ομαδα!! πηγα εκει που με στειλατε ειπα το προβλημα που ειχα στον μαστορα,μου λεει οτι δεν δεν μπορω τωρα αλλα σε 2 εβδομαδες..περνανε οι 2 εβδομαδες του το αφηνω 4 μερες και δεν ειχε ασχοληθει καν.....!
Αφου ασχοληθηκε την 5η μερα μου ειπε οτι ειναι βουλωμενο το ψυγειο..το παιρνω (το ψυγειο μονο!)και του το φερνω ετοιμο να το δοκιμασει και τελος ολα καλα...αλλα με εγδυσε..(180 ευρω ηθελε για να βρει τι εχει ,να αλλαξει παραφλου και να το παει 2-3 βολτες για να δει αν ειναι ενταξει..
Ο μονος λογος που το λεω ειναι απλα προς ενημερωση και τιποτα αλλο.. :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από jskf16 »

:shock:
Ειναι πολυ απλο! Δε ξαναπας .....αν ειναι οπως τα λες 180 ειναι παρα πολλα!

Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

Εννοειται οτι δεν ξαναπαω..ο μονος λογος ποθ το συζητησα με το φορουμ ειναι γιατι δςν ειμαι απο αθηνα και δεν εχω καποιον να εμπιστευτω να μου συντηρει το fazer..απλα επειδη το κλαμπ μου τον συστησε φανταστηκα οτι μιλαμε για καποιον εμπιστο και φιλοτιμο μαστορα..οχι καποιον που γδερνει επειδη ειναι συμβεβλημενος με τη yamaha..δεν ξερω στους υπολοιπους αν εχει συμβει κατι παρομοιο απο τον ιδιο..εγω απλα απογοητευτηκα...
Τελος το αστειο ειναι οτι μου ειπε "και καλα ειναι τα 180.." επειδη του ειπα οτι ζηταει πολλα..

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από jskf16 »

Να επισημανω οτι οταν δεν εχουμε εκατερωθεν ενημερωση γινεται μια δυσφημιση οποια δεν ειναι και σωστα να συμβαινει απο ενα σημειο και περα , απο την αλλη δικαστηριο δεν ειμαστε , το λεω σε περιπτωση που το νημα εδω για χ ψ λογους ξεφυγει.Ως ενημερωση και μονο οκ.

Το λαθος σου (δε ρωτησες), αν μπορεις να το πεις ή εστω να σε ειχε ενημερωσει οτι το κοστος αυτης τη βλαβης ειναι τοσο να το φτιαξω? Να ρωτησει πρωτα..... :roll: Καταλαβαινω πως αισθανεσαι , εστω ομως του ειπες οτι ειναι πολλα , τουλαχιστον το ειπες.

Παραπονα οπως και ευχαριστημενοι πελατες παντα θα υπαρχουν , προσωπικα γνωριζω ατομα και απο τις δυο πλευρες.

Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

Συμφωνω το οτι μπορει να ακουγεται σαν δυσφημιση..αλλα μπορει να επιβεβαιωθει και απο τον ιδιο..οσο αναφορα το οικονομικο κομματι ρωτησα αλλα απο τη στιγμη που δεν ξερει τι εχει δεν μπορει και να υπολογισει καποια τιμη..ειναι κλασσικη απαντηση μαστορα και την δικαιολογω μεχρι ενα σημειο..ωστοσο να επισημανω τη βλαβη ,το ψυγειο δηλαδη δεν το ξεβουλωσε αυτος..πηγα το ψυγειο σε εναν που φτιαχνει μονο ψυγεια..

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από SoR_gr »

η αλήθεια είναι οτι γενικά ειναι καλός μάστορας και εξυπηρετικός..

Επίσης η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρουμε ούτε την μεταξύ σας στιχομυθία ούτε ακριβώς τα γεγονότα.
Κρίμα που είχες ζημιά και κρίμα που πλήρωσες τόσα (χωρίς να ξέρω τι εφταιγε κλπ).

ελπίζω πάντως να λύθηκε το πρόβλημα σου και να χαρείς το μηχανάκι. Θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε και απο κοντά στη λέσχη αν θέλεις και να τα συζητήσουμε απο κοντά.

Το καλό με τα φόρουμ είναι οτι πριν προχωρήσεις σε κάτι, μπορεις να ρωτήσεις ή να βρεις την λύση στο πρόβλημα σου, έτσι ωστε να ακουσεις γνώμες κλπ. Στην προκειμένη περίπτωση ρώτησες (απεγνωσμένα) για κάποιον καλό μηχανικό... δεν λέω οτι φταις καπου.
Ίσως (και μελλοντικά) θα ήταν προτιμώτερο να ανέλυες πρώτα το πρόβλημα σου πριν επιλέξεις να πας κατευθείαν σε κάποιον..
τώρα δεν ξέρω κατα πόσο ήταν επείγουσα η περίπτωση σου.

μακαρι να μην ξαναταλαιπωρηθείς
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

Η αληθεια ειναι φιλε SOR οτι εχω ξανασυζητησει το θεμα και μου εχεις απαντησει κιολας!
viewtopic.php?f=77&t=24619
Ευχαριστω παντως που μπαινεις στον κοπο και ανταποκρινεσαι..
Παντως θα περασω απο τη λεσχη (ειναι λιγο θεμα η ωρα αλλα κατι θα κανω..) να σας γνωρισω και να τα πουμε πιο αναλυτικα.. :/abwave::)

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Solomon »

Τώρα εγώ θα κάνω το συνήγορο του διαβόλου...
Αφου ασχοληθηκε την 5η μερα μου ειπε οτι ειναι βουλωμενο το ψυγειο..το παιρνω (το ψυγειο μονο!)και του το φερνω ετοιμο να το δοκιμασει και τελος ολα καλα...αλλα με εγδυσε..(180 ευρω ηθελε για να βρει τι εχει ,να αλλαξει παραφλου και να το παει 2-3 βολτες για να δει αν ειναι ενταξει..
Ο μονος λογος που το λεω ειναι απλα προς ενημερωση και τιποτα αλλο.. :/abwave::)
Μηχανικός, γνώστης του μοντέλου,εξουσιοδοτημενος αφου σου βρήκε το πρόβλημα σου είπε ελα πάρτο, πήγαινε φτιάξτο κ φέρε το ξανά???
Μου κάνει παρά πολυ παράξενο το γεγονός...

Παρεπιπτόντως με τι χρήματα θα ήσουν ικανοποίημενος να πλήρωνες?
Δε λεω, πολλα τα 180€ για έτσι όπως τα περιγράφεις. Απλά έχω μια υποψία οτι ειναι μονο η μια πλευρά.

Στον μανωλη προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ, αλλά ξέρω πολλους από την λεσχη που όχι μόνο πάνε, αλλά δεν τον αλλάζουν κιόλας, παρολο που οι τιμές του είναι αλμυρές.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από SoR_gr »

Δεν θυμάμαι την περίπτωση που ναι είχα απαντήση όπως και είδα. (σχωράτε με δεν δίνω βάση στο ΠΟΙΟΣ γραφεί τι, κοιτάω να δω αν μπορώ να βοηθήσω).

και εσύ βρε χριστιανέ, πόσταρε οτι τελικά θα το πας στον μάστορα στο ίδιο ποστ (πχ viewtopic.php?f=77&t=24619 ) να έχουμε όλοι την εικόνα
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

Solomon έγραψε:
Πέμ 26 Σεπ 2019, 14:38
Τώρα εγώ θα κάνω το συνήγορο του διαβόλου...
Αφου ασχοληθηκε την 5η μερα μου ειπε οτι ειναι βουλωμενο το ψυγειο..το παιρνω (το ψυγειο μονο!)και του το φερνω ετοιμο να το δοκιμασει και τελος ολα καλα...αλλα με εγδυσε..(180 ευρω ηθελε για να βρει τι εχει ,να αλλαξει παραφλου και να το παει 2-3 βολτες για να δει αν ειναι ενταξει..
Ο μονος λογος που το λεω ειναι απλα προς ενημερωση και τιποτα αλλο.. :/abwave::)
Μηχανικός, γνώστης του μοντέλου,εξουσιοδοτημενος αφου σου βρήκε το πρόβλημα σου είπε ελα πάρτο, πήγαινε φτιάξτο κ φέρε το ξανά???
Μου κάνει παρά πολυ παράξενο το γεγονός...

Παρεπιπτόντως με τι χρήματα θα ήσουν ικανοποίημενος να πλήρωνες?
Δε λεω, πολλα τα 180€ για έτσι όπως τα περιγράφεις. Απλά έχω μια υποψία οτι ειναι μονο η μια πλευρά.

Στον μανωλη προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ, αλλά ξέρω πολλους από την λεσχη που όχι μόνο πάνε, αλλά δεν τον αλλάζουν κιόλας, παρολο που οι τιμές του είναι αλμυρές.
Οχι φιλε.μου δεν μου ειπε ελα παρτο...μου λεει ειναι βουλωμενο..και με ρωτησε τι θες να κανουμε;;; καινουριο,μεταχειρισμενο η να το παει ο ιδιος σε καποιον να το ξεβουλωσει...και του ειπα θα το παω εγω καπου για ξεβουλωμα και βλεπουμε....και αυτο εκανα..
Οσο για τα 180 που λες περιμενα κανα 100αρικο αντε 120..η δικαιολογια του ηταν οτι ασχοληθηκαν αρκετες ωρες..

Amethyst
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2018, 22:26
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από Amethyst »

SoR_gr έγραψε:
Πέμ 26 Σεπ 2019, 17:19
Δεν θυμάμαι την περίπτωση που ναι είχα απαντήση όπως και είδα. (σχωράτε με δεν δίνω βάση στο ΠΟΙΟΣ γραφεί τι, κοιτάω να δω αν μπορώ να βοηθήσω).

και εσύ βρε χριστιανέ, πόσταρε οτι τελικά θα το πας στον μάστορα στο ίδιο ποστ (πχ viewtopic.php?f=77&t=24619 ) να έχουμε όλοι την εικόνα
Θεωρησα καλυτερο να κανω αλλο post απο τη στιγμη που ειναι διαφορετικο το θεμα συζητησης...

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζητειται μαστορας στην αθηνα..!

Δημοσίευση από SoR_gr »

δεν πειράζει (για ποστ απαντήσεις).
ίσως θα μπορούσες να εγραφες οτι η κατάληξη του ποστ : viewtopic.php?f=77&t=24619
είναι οτι έμεινες δυσαρεστημένος και κωλοπιασμένος....

το σημαντικότερο ειναι να ξεμπέρδεψες και να χαρείς την μοτόσυκλέτα σου. Όπως γράφονται τα θετικά ετσι γράφονται και τα αρνητικά. Ο καθένας μπορεί να κρίνει και να είναιο προετοιμασμένος για την δική του περίπτωση.

Σε περίμένουμε στη λέσχη για να τα πούμε και απο κοντά!! :/abwave::)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές - Καθημερινές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες