Pedrosa και HRC μαζί μέχρι το 2012

για τους γρήγορους
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Pedrosa και HRC μαζί μέχρι το 2012

Δημοσίευση από tsaves »

Είμαστε σε καλό δρόμο αυτή την στιγμή και πρέπει να συνεχίσουμε με αυτό τον τρόπο.

H Honda Racing Corporation ανακοίνωσε πρόσφατα ότι ο Ισπανός Dani Pedrosa θα παραμείνει στην εργοστασιακή ομάδα της Honda για το 2011 και το 2012. Η νέα προέκταση του συμβολαίου του Pedrosa αυξάνει παράλληλα την μακροχρόνια σχέση που έχει ο Pedrosa με την Honda και που έχει αποφέρει τρεις Παγκόσμιους τίτλους, 35 νίκες στα Grand Prix, και 12 νίκες στα MotoGP. Τα πρόσφατα αποτελέσματα έχουν επιβεβαιώσει το εκρηκτικό δίδυμο Pedrosa-RC212V στα MotoGP και αναμένεται να γίνει ακόμη πιο ισχυρή αυτή η συνεργασία μέσα στα απόμενα δύο χρόνια.



Ο πρόεδρος του HRC Tetsuo Suzuki ανάφερε μεταξύ άλλων τα εξής “Είμαστε πολύ χαρούμενοι που ο Pedrosa ανανέωσε το συμβόλαιό του για να παραμείνει εργοστασιακός αναβάτης, και κατά συνέπεια να συνεχίσει την επιτυχημένη συνεργασία του με το HRC. Ο Dani βρίκσεται ξεκάθαρα στην κορυφή των επιδόσεών του και έχει "δέσει" με την Honda δημιουργώντας ένα εκπληκτικό συνδυασμό επιδόσεων. Πιστεύουμε ότι η σχέση του με την μοτοσυκλέτα και την ομάδα θα συνεχίσουν να αναπτύσσονται και θα βάλουν την βάση για μια ισχυρή παρουσία στην διεκδίκηση του τίτλου τα επόμενα δύο χρόνια.”



Με την σειρά του ο Dani Pedrosa δήλωσε “Είμαι πραγματικά χαρούμενος που υπέγραψα ξανά με την Honda. Ήταν ανέκαθεν η ομάδα των ονείρων μου από τότε που ήμουν παιδί και φέρω ακόμη την ίδια αίσθηση για αυτή. Είχαμε μία μακροχρόνια και επιτυχημένη συνεργασία μέχρι στιγμής και πιστεύουμε ότι μπορούμε να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον. Όλα αυτά τα χρόνια έχουμε καλλιεργήσει ένα ισχυρό δεσμό μεταξύ μας, έχουμε χαρεί τις επιτυχίες και έχουμε γευτεί μαζί τις δύσκολες στιγμές. Είμαστε σε καλό δρόμο αυτή την στιγμή και πρέπει να συνεχίσουμε με αυτό τον τρόπο. Στόχος μας είναι να μαχόμαστε για τις νίκες σε κάθε αγώνα και να κερδίσουμε τον Παγκόσμιο τίτλο. Πιστεύω ότι έχουμε ότι χρειάζεται για να πετύχουμε και τα δύο.”

πηγή: motograndprix.gr
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγωνιστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης