Yamaha 900 Tracer!

TRACER 700 , TRACER 900
Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από douris7 »

εεεε εσεις η απο πανω χαλαρα θα σας βγαλω λαγο αντε μεχρι και την κυριακη 8) φιλος ειχε το tiger sport και τωρα εχει το tracer :!: οποτε ................ειδωμεν +:Think=+::-k

Άβαταρ μέλους
lari
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2009, 00:49
Model: FZ8
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από lari »

Tigrisss έγραψε:[...]αν μιλάμε για το tiger του 2013 όμως, sorry αδερφε αλλά είναι πολύ καλύτερο.
γιατι ειναι πολυ καλυτερο?
θα γινω μοτοσυκλετιστης..

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Frezas »

@lari

γιατι ειναι το μηχανακι του και εχει αποψη χωρις να εχει οδηγησει το Τracer.... +:Whistle=+::-
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Tigrisss »

λαθος

απλά δε θελω να χασουν αξια οι μετοχες μου :lol:

για τα υπολοιπα δε ξαναασχολουμαι, ότι νομιζετε :/abwave::)
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Frezas »

Τωρα πες αληθεια....χωρις να εχεις οδηγησει ουτε το ενα ουτε το αλλο, πως ξερεις πιο ειναι καλυτερο?
ασε το γεγονος οτι εχουν 2000ευρω διαφορα που παιζει και αυτο τεραστιο ρολο στη επιλογη....
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Tigrisss »

αυτο το πραγμα, να ξερεις τι εχω οδηγησει και τι οχι δε το καταλαβαινω...
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Frezas »

Οκ, ας θεωρησουμε οτι τα εχεις οδηγησει και τα δυο....για πες μας λιγο πιο συγκεκριμενα τα υπερ και τα κατα....που να δικαιολογουν και τα 2000ευρω..... +:Whistle=+::-
δυσκολος γριφος....το ξερω..... :{}\
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Tigrisss »

ειπα οτι δε θα συνεχισω τη συζητηση.
νομιζω το εχεις παρατραβηξει.
μας βλεπει και τοσος κοσμος εδω.

σε λιγο θα αρχισεις οτι ο μπαμπας σου ειναι πιο δυνατος απο τον μπαμπα μου και οτι μπορει να τον ριξει κατω με μια μπουνιά

φτανει.
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από Frezas »

καλα.....καλα....μην αρπαζεσαι....σιγα μη σκασω κιολας....χαβαλε κανουμε....τα υπολοιπα απο κοντα... :/abwave::)
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από douris7 »

λοιπον το τεσταρα το γιαμαχα και ειναι ενα καλο φτηνο μοτο αλλα μεχρι εκει τωρα εαν ειναι καλυτερο απο τον τιγρη του 13 εδω εχουν να κανουν πολλοι παραμετροι οποτε χαλαρα μαγκες :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
lari
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2009, 00:49
Model: FZ8
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από lari »

εγω περα απ την χαζομαρα που σας δερνει, ρωτησα σοβαρα..
θα γινω μοτοσυκλετιστης..

Άβαταρ μέλους
lari
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2009, 00:49
Model: FZ8
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από lari »

Καλησπερα σε ολους..

Αγορασα το μηχανακι τον....Φλεβαρη?? Ειμαι απο Θεσσαλονικη και μολις το πηρα, πηγαμε παρεα βολτα στο δευτερο ποδι χαλκιδικης..εχει σε καποια σημεια καλη ασφαλτο και μπορεις να πιεσεις αρκετα..

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που το πιεσα ενιωθα κατι περιεργο στην μπροστινη αναρτηση..ηταν οντως η μπροστινη αναρτηση? ηταν η πισω που εφερνε το προβλημα μπροστα..? δυστηχως το επιπεδο μου δεν ειναι τοσο υψηλο οδηγικα που να μπορω να διορθωσω τις αναρτησεις..(ισως επειδη το προηγουμενο μου μηχανακι το ειχε ρυθμισει ο Μπουστας σε ενα trackbike και το ειχα σαν μπουσουλα?..δε ξερω..ποτε δεν ξανασχοληθηκα..)

Στο γυρισμο που λετε απ τη βολτα, σε καθε λακουβα που επεφτα υπηρχε μια ταλαντωση να το πω..κουνημα να το πω..ετσι το ενιωθα..ειπα να το πατησω ο καημενος πανω απ τα 180 αλλα που???? με πηγε ΝΑ!!!!!! λεω τι γινεται εδω παναγιτσα μου??

Θα παω λεω στον επισημο αντιπροσωπο που αγορασα το μηχανακι να μου το φτιαξει!!! Το σκαλιζει που λετε ο μαστορας ΕΠΙΣΗΜΟΣ αντιπροσωπος, παω το παιρνω..ντυνομαι..παω βολτα..ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!! παω και σε κανα δυο αλανια και γνωστες εδω στη θεσσαλονικη, το βλεπουν το μηχανακι και ΝΑ!!!! φως-φαναρι γαμωτη μου!!! ποιος ασχετος στο ρυθμισε ετσι? μου ειπαν.. χεστο λεω..

Μπαινω εδω σ αυτο το φορουμ πριν απο λιγο καιρο και βλεπω γραφουν καποια παιδια για προβληματα ευσταθειας..ωπα λεω εδω ειμαστε..που ησασταν ρε παιδια ολο αυτο τον καιρο? νομιζα οτι ημουν Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ μ@κ@κ@ς..

Ακουω γνωμες διαφορες..δοκιμαζω..διαβαζω σε ξενα φορουμ για το wobbling(ουτε να το γραφω δε ξερω) και το ιδιο και σε κατι γκρουπακια στο φεισμπουκ..

Καμια λυση..?

Ρυθμιση αναρτησεων απο ΓΝΩΣΤΗ!!! αλλαγη τα ολοκαινουργια λαστιχα μου με dunlop sportsmart2..μονο 300ευρω..στ αρ****** μου..ειχα ηδη δωσει 10 στη γιαμαπα και δεν ειχα μηχανακι..εβγαλα τις κωλοχουφτες..ελεγξα ρουλεμαν..σκατακια..παπαρακια..δοκιμασα την ζελατινα..εκανα ολα αυτα και βουρ για τεστ.. βγαινω εγνατια..εχει αερα..το παταω..δε κουναει..αλλα εξαιτιας του αερα δεν ειμαι 100%σιγουρος..

Η αποφαση ειχε παρθει..μα τη παναγια..την τριτη σερρες πιστα..αν δεν ειναι ολα οπως ΠΡΕΠΕΙ να ειναι, εχει φυγει στο car την ιδια στιγμη!!! χωρις ιχνος ενδοιασμων!!!!

Προτου ομως σας πω τι εγινε σημερα το πρωι θελω να σας πω οτι απο τοτε που πηρα αυτο το μηχανακι καποιος με μουντζωσε πολυ ασχημα..και γιατι επεσα σταματημενος μεσα στο γκαραζ μου και ραγισα το ποδι μου, και γιατι παραλιγο να μην μπορω να γραψω αυτα που γραφω σημερα(στα σοβαρα..!!)..και γιατι λυθηκε ενα κορδονι απ το παππουτσι μου και κοντεψε να σφηνωσει μεσα στο μπροστινο γραναζι και γιατι το μηχανακι κουναει σαν πουτανα χωρις λογο..και γιατι εσκασα μια δεκαρα και πρεπει να βρω ΕΓΩ αυτο που εχει και οχι καποιος που θα επρεπε..και γιατι αυτο εχει αντικτυπο ΚΑΙ στην ψυχολογια μου ΚΑΙ στην τσεπη μου!!!

Κι εγω απορω πως ΟΛΟΙ αυτοι οι εγκριτοι δημοσιογραφοι που εκαναν τα τεστ..μινι τεστ..long term test κλπ κλπ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΛΕΟΝ wobbling που λενε και στο χωριο μου...?? Ισως οι κατοχοι ειμαστε λιγο για τον πεο..και οι Ελληνες και οι ξενοι..

Απορω επισης ΠΩΣ οι δημοσιογραφοι ειδικου τυπου, που πληρωνουμε γ@μώ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ γ@μώ για να διαβασουμε τη γνωμη τους οι οποιοι εχουν την TRACERARA ρε φιλε για τεστ καποιες μερες να ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ..(πραγματικα ειχα τραγικα συνομιλια..) Σιγουρα θα ξαναπληρωσω για να μου πουν αυτοι οι ειδικοι!! δημοσιογραφοι ειδικου τυπου την ΠΟΛΥ υπολογισιμη γνωμη τους..!!!!!

Βεβαια για να μη τα τσουβαλιαζω ολα, υπηρξε και ΕΝΑΣ μοναδικος ανθρωπος απο αθηνα ο οποιος επισημος αντιπροσωπος κι αυτος εφαγε λιγο χρονο απο το κυριακατικο απογευμα του για να με βοηθησει στο προβλημα μου.. Καποιοι θα πουν οτι ηταν το λιγοτερο που μπορουσε να κανει εφοσον πουλαει μια μ*λ*κια και μιση..εγω θα πω ομως ευχαριστω διοτι και προσπαθησε να με βοηθησει..και παραδεχτηκε το προβλημα..και με πληροφορησε οτι η μοτοδυναμικη εχει πληροφορηθει και οτι μαλλον θα γινει καποια ενεργεια..

Αθηναιος βλακας παιδι μου..εδω εμεις οι Θεσσαλονικεις οι ΜΑΓΚΕΣ δε παιζει να εχουμε κανει μ*λ*κια..ποσο μαλλον να την παραδεχτουμε κιολας..ΓΑΡΓΑΡΑ ρε...τρεισερ ρε!!! γαμαει!!!!στριβει καλυτερα απο multistrada, ταξιδευει καλυτερα απο gs, καιει λιγοτερο απο pcx και κανει και πολλα αλλα!!!!

Ας περασω ομως στα ευχαριστα..

Σημερα με 2 κολλητους,πηγαμε σερρες..

Οσοι ξερετε απο πιστα θελω να σας πω οτι το οδηγικο μου επιπεδο ειναι το εξης: ειχα ενα fz8 με αλλαγμενο κατριτζ μπροστινο και αμορτισερ wp πισω και γυρνουσα στο 1.34.. δεν ειμαι και ο βαλεντινο ροσσι αλλα νταξει ρε αδερφε..εχω μια γνωμη κι εγω..

λοιπον παιδια, το μηχανακι εχει πανω: ζελατινα Puig, ρυθμισμενες αναρτησεις σωστα για μενα, αλλαγμενα λαστιχα, βγαλμενες χουφτες..στην ευθεια κολλημενο το κοντερ πανω απ τα 200 και δεν κουνησε πουθενα!!!

Μεσα στην πιστα?
κουβαλησα χιλιομετρα μεσα στη στροφη..δε κουνησε..
επιτηδες φρεναρισα μεχρι βαθεια μεσα στη στροφη..δε κουνησε..
κρατησα σταθερο το γκαζι μεσα στη στροφη..δε κουνησε..
εκλεισα το γκαζι μεσα στη στροφη..δε κουνησε..
εκανα πολυ αποτομα το γυροσκοπικο..δε κουνησε..
περασα πανω απο κερμπ..δε κουνησε..
κουνηθηκα επιτηδες οταν ημουν υπο κλιση..δε κουνησε..
βγηκα τερμα γκαζι απο στροφη να αναψει το τραξιον..δε κουνησε..

Εν τελει νομιζω οτι εκανα οτι μπορει να ζητησει καποιος απο το μηχανακι στην πιστα και στο δρομο..

ΟΛΑ ΚΑΛΑ.. δε θα το πουλησω τελικα..!!


υγ. ελπιζω να βοηθησα καποιους να καταλαβουνε οτι το μηχανακι ειναι καλο..εμενα προσωπικα ειχε ΣΚΑΣΕΙ Η ΧΟΛΗ ΜΟΥ!!!!!ειχα στεναχωρεθει πολυ..

υγ.1 μην αρχισει κανενας παπαρας κυρηγμα για τα 200 στο δρομο, για τις δοκιμες στην πιστα κλπ..χορτασα απο τρομπες..

υγ.2 ολα οσα λεω, τα λεω με επιχειρηματα..οποιος ενδιαφερεται για ποιους μιλαω και εχει συγκεκριμενο λογο, ΟΧΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ, να του πω και ονοματα..
θα γινω μοτοσυκλετιστης..

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από ilias »

ωραιος μικρε ,,,

για πες και στο ζουμι η ασταθεια απο τι προερχοταν


λαστιχα΄??

χουφτες ?
αντιβαρα

καβαλετα?
ρουλεμαν

ρυθμισεις ?? και μονο αυτες


ή ολα μαζι ????

επισης ευχαριστουμε για την ενημερωση :/abwave::) :/abwave::) :/abwave::) :/abwave::)

υγ .1.μη ξεχνας οτι το 800ρακι ηταν εντελως διαφορετικο
2.το οδηγικο σου επιπεδο ειναι πολυ περισσοτερο απ αυτο που περιγραφεις ,,,,οποτε μην απορεις που το τρασερ σου φανηκε σουπα στην αρχη


γνωμη μου ειναι ν αξαναβαλεις και τις χουφτες να το τσεκαρεις να δουμε γιατι το ποιο πιθανο ειναι να σε ενοχλουσαν οι ρυθμισεις σου !!!!


για κανε το τεστ να δουμε μηπως χρειαστει να βοηθησουμε και κανενα αλλο εδω μεσα !!!!!!!
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
lari
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2009, 00:49
Model: FZ8
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από lari »

θα τεσταρω τωρα που εχω σωστες τις αναρτησεις και θα σας πω..
θα γινω μοτοσυκλετιστης..

Άβαταρ μέλους
zisisx
Δημοσιεύσεις: 965
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 17:49
Model: -
Τοποθεσία: Πρεβεζα-Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Yamaha Mt-09 Tracer!

Δημοσίευση από zisisx »

κ αν ολο αυτο ρε συ ηταν απο τα λαστιχα...?
λεω γω τωρα...


δηλαδη λαρι εχουμε να περιμενουμε την μοτοδυναμικη να δρασει για αλλαγη ρυθμισεων...?ελαστικων....?
μαλιστα...αντε να δουμε τι θα δουμε γιατι πολυ yamapa εχει γινει η φαση....

Απάντηση

Επιστροφή στο “TRACER”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες