Γνώμες για εξάτμιση..

Απάντηση
lampros_fazer

Γνώμες για εξάτμιση..

Δημοσίευση από lampros_fazer »

Remus ή Akrapovic..;; Διάβασα το τόπικ Akrapovic vs Remus αλλά αναφέρεται κυρίως στο FZ6


Τιτάνιο ή carbon..;;

Μιλάμε πάντα για Fazer 600 '03..

Είμαι μεταξύ τιτάνιο Remus ή carbon Akrapovic..Δεν ξέρω αν το κάρμπον θα δείχνει ωραίο στο μηχανάκι μου..

Για πείτε και βοηθείστε..

(και μια ερώτηση,η street legal της Akrapovic έχει προσθαφαιρούμενο σιγαστήρα έτσι..; )



Εικόνα

lazy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 08:20
Model: -
Επικοινωνία:

λοιπον

Δημοσίευση από lazy »

οσο αφορα την Remus Grand prix Carbon όποτε θες απο την επόμενη τετάρτη να βρεθουμε να την ακουσεις.Τέλεια εφαρμογή χωρίς να ταλαιπωρήσει.
Μπάσος ηχος που ψιλα τρελαίνει.........

Ρίξε καμμιά ματια στο ebay.163 ευρώ με τα μεταφορικά.......


Ενα πράγμα για το τιτάνιο που ακουσα ειναι οτι δεν θέλει άνοιγμα (σε αντίθεση με το κάρμπον) για αντικατάσταση μονωτικού.Αν δεν αλλαχτεί (στο κάρμπον) σιγα σιγα θα καταστρέψει το τελικό.....

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

!

Δημοσίευση από m-power »

Είχα στο fazer 600 ’03 μια Remus titanium Grand Prix είχε πολύ καλό ήχο.
Είχα ακούσει και τις Akrapovic αλλά πολύ “γάβγισμα” σαν ΚΤΜ εκανε!!
Έλα αύριο στο club θα έρθω με το fazer 1000 που έβαλα την εξάτμιση οποίο έχει τον ίδιο ήχο .

lampros_fazer

Δημοσίευση από lampros_fazer »

Ευχαριστώ και τους δυο σας,αλλά βρίσκομαι Πάτρα και δεν μπορώ να τις δω και να τις ακούσω..

Και η αλήθεια είναι οτι ψιλοβιάζομαι να την παραγγείλω γιατί είχα ένα ατυχηματακι (μπορείτε να δείτε εδώ,θα μου καλύψει την εξάτμιση η ασφάλεια) και πρέπει να πραγγείλω τα ανταλλακτικά..

Αν είναι εύκολο (και αν έχετε) μπορείτε να ποστάρετε καμιά φωτό..;;

Thanx..!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lampros_fazer την Τρί 31 Οκτ 2006, 12:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

lazy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 08:20
Model: -
Επικοινωνία:

οκ

Δημοσίευση από lazy »

Το απογευμα θα την έχεις.....

lazy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 08:20
Model: -
Επικοινωνία:

Λοιπον

Δημοσίευση από lazy »

Εικόνα

Εικόνα

Παρε και μια τιτανίου από το νησί.....


Εικόνα


Ένα πράγμα που παρατηρησα τελευταία ψάχνοντας στο site της Remus ότι η δική μου (Grand Prix) δεν προβλέπεται να φορεθεί σε FZS600.Εχω στείλει mail στην κατασκευάστρια αλλά δεν νοίζω πως θα μου απαντήσουν.Παρατηρώ όμως τώρα στις φωτογραφίες πως έχουν διαφορα μήκους.Αυτό δεν ξέρω αν οφείλεται στο υλικό (αν και πολύ αμφιβάλω).Παντως αυτός που μου την πουλησε μου έστειλε φωτογραφία που την είχε σε FZS .Στο δικό μου δεν ξέρω αν του έχει δώσει τίποτε σε ισχυ αλλά δεν εχει χασει κίολας...

Δές και http://www.foc-u.co.uk/reviews/exhausts.htm

lampros_fazer

Δημοσίευση από lampros_fazer »

Thanx lazy.. :wink:

Τελικά παράγγειλα Remus Revolution τιτανίου..Θα ποστάρω φωτό όταν τη βάλω..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες