Μετατροπή σε naked (z750 στυλ)

Απάντηση
noobaf
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2021, 19:15
Model: FZS600
Model year: 2002
Επικοινωνία:

Μετατροπή σε naked (z750 στυλ)

Δημοσίευση από noobaf »

Καλησπέρα και παλι, θελω με μονταρο fzs600 2003 μασκα φανους και ουρά ίσως και κόκαλα να σηκωθεί λίγο ο πισινός, τι μπορώ να βάλω και πως κραταω τα ιδια οργανα? Υπάρχει δυνατότητα χωρίς κοψε ραψε?

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked (z750 στυλ)

Δημοσίευση από SoR_gr »

θα βοηθούσε να έβαζες λίγες φωτογραφίες για να παίρναμε μια ιδεά.

Για μπροστά
αν βγάλεις το μπροστά φαίριγκ, τα όργανα ήδη κρατιούνται απο τον σταυρό αν δεν κάν ω λάθος. Οπότε θέλεις να προσαρμόσεις κάποια μάσκα εκεί, σωστά;
Υπάρχουν universal μάσκες με φανάρι σχετικά φθηνές κιόλας που θα μπορούσες να βάλεις. Εκτός αν έχεις κάνα φανάρι έτοιμο.
τώρα λίγο πάνω, λίγο κάτω, μπορείς να φτιάξεις λαμάκια που να πιάνουν στον σταυρό που υπάρχει και να πηγαίνεις τα όργανα πιο πάνω ή κάτω (ανάλογα που θες).

Για πίσω
μπορείς να κοιτάξεις εάν η ανάρτηση σου παίρνει αποστάστες, οπότε να σηκωθεί πιο ψηλά έτσι όπως είναι.

Σαν κόστος δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς. Καλύτερα τα ίδια λεφτά πέταξε τα σε καλή συντήρηση της μοτο ή αλλαγή αναλωσίμων (αναλογα με την κατάσταση της μοτό σου. πχ εγώ θα τα πέταγα σε αναρτήσεις)

προβληματισμοί δικοί μου:
-Έχεις δει κάτι σε φωτογραφία έτσι ώστε να προσπαθήσεις να το αντιγράψεις; Γιατί έτσι όπως το φαντάζομαι, δεν θα βγει ωραίο.
-Δεν ξέρω αν με αποστάτες στην πίσω ανάρτηση, επηρρεάσεις την γεωμετρία της μοτοσυκλέτας και στον δρόμο έχει διαφορετική συμπεριφορά... σκέψου οτι αν βάλεις αποστάτη 1cm στην ανάρτηση, πίσω η ουρά θα σηκωθεί 2-3 εκατοστά (κάααπως έτσι).

Εναλλακτικές, αν σου αρέσει το z750 γιατί δεν το ανταλλάζεις; Ωραία μηχανάκια και τα 2 και σχετικά αξιόπιστα... Το ατού του fzs είναι το φαίρινγκ....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

noobaf
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2021, 19:15
Model: FZS600
Model year: 2002
Επικοινωνία:

Re: Μετατροπή σε naked (z750 στυλ)

Δημοσίευση από noobaf »

Τελικά δεν θα ασχοληθώ με αλλαγές, μονο κρυσταλα ψαχνω να αλλαξω στα φαναρια γιατι το ενα εχει σπασει, και ειναι και βαμενα με σπρέι μαυρο απο τον προηγούμενο.
Ειμαι 1,75 135 κιλά φαντάζομαι πανω σε ζ750 θα γελάει ο κοσμος ασε που δεν θα βολεύει την γυναίκα το σελακι, αλυσίδα γρανάζια άλλαξα πρόσφατα σε jt ολα λαστιχα και καθαρισμός καρμπυρατέρ θελω και να δω τις βαλβίδες, αντε και λαδια φίλτρο κατα τα αλλα δεν ξερω τι μπορει να μου βγάλει, και λιγα μαζεματα εξωτερικα να βαψω κινητήρα και ταπα βενζίνης. Να δω και το ψαλίδι γιατι ειναι στραβό

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης