two brothers sound gatoulis

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
chris
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Κυρ 25 Νοέμ 2007, 19:15
Model: -
Τοποθεσία: Κρητη/Ηρακλειο
Επικοινωνία:

two brothers

Δημοσίευση από chris »

Ενδιαφερομαι να τις αγορασω γιατι νομιζω ειναι οτι πιο ομορφο σε εξατμισεις για fz6(προσωπικη αποψη).. Πειτε μου την γνωμη σας οσοι τις εχετε αγορασει (κ οσοι εχετε να προτεινεται οτιδηποτε φυσικα) κ τις εντυπωσεις σας..Επισης κ απο που τις πηρατε κ ποσο.. Τελος ηθελα να ρωτησω τ γινεται με τις carbon οσο αναφορα την περιπτωση να καουν!! ετσι γραφουν στο site της εταιρειας σχετικα με την συντηρηση, πιο συγκεκριμενα γραφει να ελεγχεται ο πετροβαμβακας για να αποφευχθει αυτη η περιπτωση..μηπως να τις αποφυγω κ να βαλω τιτανιο?? κ κατι ακομα οι σιγαστηρες/ταπες ειναι εξτρα??
Υ.Γ. Συγνωμη αν εγινα κουραστικος..

Άβαταρ μέλους
Sennsa
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τρί 24 Μαρ 2009, 09:56
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από Sennsa »

Λενε οτι ειναι οι καλυτερες.
Να καει το carbon? Δεν νομιζω
Ναι οι σιγαστηρες ειναι εξτρα.(*** γιατι χωρις αυτους κανουν πολυ θορυβο και μπορει να κουραστεις.
Αυριο περναω mivv. Θα γραψω και σχολια
freedom is invisible..........

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από jskf16 »

chris έγραψε:Ενδιαφερομαι να τις αγορασω γιατι νομιζω ειναι οτι πιο ομορφο σε εξατμισεις για fz6(προσωπικη αποψη).. Πειτε μου την γνωμη σας οσοι τις εχετε αγορασει (κ οσοι εχετε να προτεινεται οτιδηποτε φυσικα) κ τις εντυπωσεις σας..Επισης κ απο που τις πηρατε κ ποσο..

εγω τις εχω ακουσει μονο..και εχουν πολυ ωραιαο ηχο
:!: :!: :!:

Τελος ηθελα να ρωτησω τ γινεται με τις carbon οσο αναφορα την περιπτωση να καουν!!
το carbon δε καιγεται ισως με τον καιρο(πολυ καιρο μετα..) να κιτρινισει...

ετσι γραφουν στο site της εταιρειας σχετικα με την συντηρηση, πιο συγκεκριμενα γραφει να ελεγχεται ο πετροβαμβακας για να αποφευχθει αυτη η περιπτωση..μηπως να τις αποφυγω κ να βαλω τιτανιο??

το θεμα πετροβαμβακα ισχυει για ολα τα τελικα μετα απο παρατεταμενη χρηση και πολλες χιλιαδες χλμ..που λιγοι πιστευω εχουν φτασει σε αυτα τα σημεια αλλαγης του!
διαβασε και αυτα αν θες..
http://www.fazerclub.eu/forumx/viewtopic.php?f=6&t=5217
http://www.fazerclub.eu/forumx/viewtopic.php?f=6&t=5218
παντως να ξερεις.. και οι μεν και οι δεν , εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους και τη συντηρηση τους!


κ κατι ακομα οι σιγαστηρες/ταπες ειναι εξτρα??
ναι ειναι

Υ.Γ. Συγνωμη αν εγινα κουραστικος..
δεν εγινες... :mrgreen: :/abwave::)

chris
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Κυρ 25 Νοέμ 2007, 19:15
Model: -
Τοποθεσία: Κρητη/Ηρακλειο
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από chris »

Αυτο που διαβασα ειναι το παρακατω κ το διαβασα απο την ιστοσελιδα της two brothers ριξτε μια ματια:

Carbon Fiber Canisters: Clean using a mild water based spray cleaner. Always apply cleaner or polish with a soft, clean cloth. Always make sure the fiberglass packing inside is in
good condition and not burned out, as exhaust heat inside an empty canister will deteriorate the carbon fiber sleeve.

TBR sells repack kits (Road - #005-10038, Offroad - #005-10038MX) that include everything you need to easily do it yourself.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από koulis »

χαλαρωσε βρε!!δεν αλλοιωνονται ετσι ευκολα τα υλικα των εξατμισεων...
οπως σου τα ειπε ο γιαννης πιο πανω μετα απο αρκετα χλμ(40k κ βαλε)
ισως να θελει μια αλλαγη ο υαλοβαμβακας....ισως....
οσο για το repack kit που γραφεις μην εισαι χαζουλης!!ολες οι εταιρειες θελουν να πουλησουν κ βγαζουν οτι σκεφτεις μπλιμπλικια!!!
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
HARIS S2
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 17:05
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από HARIS S2 »

Τις εχω επανω στο fz6 18 μηνες περιπου εναι πολλη καλες φοβερος θοριβος, με τους συγαστιρες μου πιγανε 920 ευρω απο naxter motors, οσοι της εχουνε ακουσει ας πουνε την γνωμη τους.
http://www.youtube.com/watch?v=97DZe27_wTA
καποια κοματια οταν τα ακους, σου ανοιγουν το μυαλο και περναει η ζωη απο μπροστα σου, σε απιστευτες εικονες.............................. και σαν μοτοσυκλετιστης εχω πολλες με καλους ΦΙΛΟΥΣ

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από Frezas »

HARIS S2 έγραψε:......οσοι της εχουνε ακουσει ας πουνε την γνωμη τους.
Μιας και ειμαι απο αυτους που τους αρεσει η μηχανη να ακουγεται, ο ηχος απο τις εξατμισεις του Χαρη ειναι ταυλα!! Και ακουγονται σα μεγαλυτερο μηχανακι, οχι 600αρι. +:Applause=+:=D>
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από jskf16 »

@Frezas, HARIS S2

...και που να δεις εδω που βαζαμε στοιχηματα :twisted: ..vatraxos vs Haris S2 μεσα σε φαραγγι :mrgreen:

το αποτελεσμα θεαματικο προς οφελος του Χαρη +:Applause=+:=D> :D

tyrakos
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ 04 Σεπ 2005, 05:50
Model: -
Τοποθεσία: Austin, Texas
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από tyrakos »

Να πώ και εγώ την γνώμη μου... .την μηχανή την αγόρασα μεταχειρισμένη με τις εξατμήσεις επάνω πριν έναν χρόνο...

Ο ήχος είναι ΦΟΒΕΡΟΣ .... ειδικά στις ψηλές στροφές του κινητήρα πραγματικά δεν θέλω να κλείσω το γκάζι μόνο και μόνο για να τις ακούω .... αν τα λεφτά δεν είναι το πρόβλημα τις προτείνω 10000%
Τώρα αν με τα μισά λεφτά πέρνεις κατι που είναι περίπου το ίδιο πάω πάσο.

Αυτο που είναι σημαντικό είναι ότι οι εξατμήσεις ταιρίαζουν γάντι...λες και σχεδιαστηκαν για αυτο το μηχανάκι μονο..

Βεβαια σου προτείνω να παρεις και τους σιγαστηρες.... μετα απο 1.5 μήνα χωρις του σιγαστήρες δεν άντεξα... ένοιωθα σαν το κολόπαιδο που βγήκε βόλτα με το παπί και την τρύπια εξάτμηση. Τα βράδυα σχεδόν την έσπρωχνα την μηχανή για να μην σηκώσω την γειτονιά στο ποδι. Επίσης χωρίς τους σιγαστήρες κάνει ενα ηλίθιο θόρυβο στο ρελαντί σαν βαθύ μπάσο γουργουρητο που δεν μου άρεσε...με τους σιγαστήρες εξαφανίστηκε αμέσως...

Αν σου αρέσει ο λιγο δυνατος ηχος από μένα και τους 12μηνες εμπειρίας που έχω τις προτείνω 10000% ...

Σαν παράδειγμα 8α σου πώ για εναν φίλο μου που έχει το fz6 εδώ και 2+ χρόνια αλλά με τις κανονικές μαμίσιες εξατμήσεις.... και όταν τις άκουσε έπαθε πλάκα... δεν πίστευε οτι το μηχανάκι μπορούσε να ακούγεται έτσι...σε σχέση με αυτές οι μαμίσιες ακούγοντε σαν ραπτομηχανή... :D :D :D :D
Alexandroupolis City RULEZZZZZ

chris
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Κυρ 25 Νοέμ 2007, 19:15
Model: -
Τοποθεσία: Κρητη/Ηρακλειο
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από chris »

@koulis

..xaxa oxi to repack kit το αναφερουν αυτοι..εγω δεν εχω σκοπο για κατι τετοιο απλα εκανα copy-paste ολοκληρη την παραγραφο κ για να ειμαι ειλικρινης το προσεξα μετα που το ειπες...
Οσο για τις εξατμισεις τις βρισκω 750 απο τον billy rebuilts.. χωρις σιγαστηρες..πειτε μου γνωμες...
κ ενα μεγαλο ευχαριστω απο μενα βεβαια....!!!!

chris
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Κυρ 25 Νοέμ 2007, 19:15
Model: -
Τοποθεσία: Κρητη/Ηρακλειο
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από chris »

μολις ρωτησα στο naxter motors... Η τιμη ειναι 916 ευρω.. κ στον billy 745...
Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα ρε παιδια????????

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από SPARTAN »

Παι ειναι τα λινκ να δω?
Εικόνα

chris
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Κυρ 25 Νοέμ 2007, 19:15
Model: -
Τοποθεσία: Κρητη/Ηρακλειο
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από chris »

SPARTAN έγραψε:Παι ειναι τα λινκ να δω?
Δεν εχω συγκεκριμενα λινκ να σου στειλω με τον billy μιλησαμε μεσω mail κ στο αλλο μαγαζι πηρα τηλ... αν τα βαλεις στο google εμφανιζει κ τα δυο καταστηματα...

Άβαταρ μέλους
Dimitrios Mitropoulos
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Τετ 26 Σεπ 2007, 10:51
Model: -
Τοποθεσία: Athens,Pefki
Επικοινωνία:

Re: two brothers..Παρακαλω την γνωμη σας...

Δημοσίευση από Dimitrios Mitropoulos »

Εγώ τις πήρα από εδώ:

http://shop.ebay.com/merchant/motofaste ... omZQQ_mdoZ

Έμεινα πολλύ ευχαριστημένος, στείλ του ένα mail και θα σου κάνει και καλύτερη τιμή από την αναγραφόμενη...
Fazer 600 S2...

Άβαταρ μέλους
gatoulis
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Τετ 01 Απρ 2009, 17:21
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

two brothers sound gatoulis

Δημοσίευση από gatoulis »

Παιδες δειτε και ακουστε ηχο, τις εβαλα πριν λιγο καιρο παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος, το βιντεακι ειναι απο κινητο.

Link

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες