Με τι να αντικαταστήσω το παξιμάδι του γραναζιού κινησης?

junior
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ 2015, 21:02
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Με τι να αντικαταστήσω το παξιμάδι του γραναζιού κινησης?

Δημοσίευση από junior »

Όπως λέει και ο φιλος jskf16 αφού έχεις γνωστό τορναδορο τι τον θες την τύπο σπειρωματος . Αφού δεν θα τον αντικαταστήρσεις. Αν πας σε νέο άξονα θα πας με
Αριθμό πλεσιου αν πας σε πατέντα δεν θες τίποτα μόνο την καλή τέχνη του φίλου τορναδορο. και για να σου απαντήσω δεν ξέρω τον τύπο σπειρωματος ... Γιατί ευτυχώς δεν είχα τον μάστορα που έκανε τέτοια πατατιά.. Χωρίς παρεξήγηση. ..

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Με τι να αντικαταστήσω το παξιμάδι του γραναζιού κινησης?

Δημοσίευση από jskf16 »

XristinaK έγραψε:
Τρί 09 Μάιος 2017, 21:28
Η ερωτηση εχει καποιο λογο που γινεται...
Αν ειχα παξιμαδι δεν θα εψαχνα τι σπειρωμα ειχε ο αξονας!
Να παω να παρω παξιμαδι αν ο αξονας εχει φαγωθει πολύ θα μου ειναι αχρηστο.
Οποτε επαναλλαμβανω την ερωτηση για όποιον εχει την απαντηση.
Ξερουμε τι τυπου σπειρωμα εχει ο αξονας?
:shock: :shock: ....ε πηγαινε παρε ενα , ελεος!Το εχεις καταλαβει λαθος.Απο το παξιμαδι ξεκινα οχι απο τον αξονα , αυτο ειναι που θα προσαρμοσεις απανω σε αυτον.Αφου ο αξονας ειναι για πεταμα.Το καρε του παξιμαδιου ειναι αυτο που θα σας δωσει το πως ο αξονας θα τορναριστει.
H ερωτηση συνεχιζει να ειναι ακυρη αφου δε μας εξηγεις , ναι και εννοειται οτι θα πας να παρεις ενα παξιμαδι μπροστινο απο τη Yamaha μα δε κανει 1.000.000 γιατι πανω σε αυτο θα φτιαχτουν ολα!Οι αξονες μεταδοσης εχουν στανταρ τυπο* αναλογα τα μοτερ οι μηχανολογοι ξερουν , επισης ο αξονας ειναι φτηνος να βαλεις ενα νεο , η εργασια τοποθετησεις ειναι ακριβη.

*καπου εχω τους τυπους θα ψαξω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες