Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Δημοσίευση από SoR_gr »

Κοιτα, στο φζ6 φοραω ολινς. Δν νμζ ναχει διαφορετικη συμπεριφορα στο δικο σου. Στην αρχη μου φαινοταν οτι "κοπαναγε" αλλα μετα την πρωτη βδομαδα ηταν σα να εστρωσε. Απο τοτε το γουσταρω πολυ. Σταθερο κ σου δινει αισθηση σιγουριας. Το ιδιο κ στο φρεναρισμα, οοκυ καλυτερη αισθηση.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

GrDreamer
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: Δευ 22 Φεβ 2010, 01:16
Model: CBR
Model year: 1999
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Δημοσίευση από GrDreamer »

Καλησπέρα Θεόφιλε. Ότι και να βάλεις θα δεις τεράστια διαφορά ειδικά στο φρενάρισμα. Εγώ ειχα με ρύθμιση προφόρτισης του 2003 και το είχα ρυθμίσει στο πιο μαλακό για να μην κοπανάει. Αν πας για hyperpro δες το και το street box που με 570 ε φτιάχνεις μπρος πίσω. Τότε σίγουρα θα δεις τελείως διαφορετική μηχανή, Θα την ξαναερωτευτείς!!!

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Δημοσίευση από theovivad »

Gr Dreamer το είδα αυτό που λες το σετ στα 530 ευρώ... και έχει και ένα άλλο σετ στα 275 ευρώ με ελατήρια μπροστά, λαδάκι και για το πίσω, μόνο το ελατήριο... Δλδ πίσω βγάζω το ελατήριο το κόκκινο το μαμά και βάζω της hyper pro. Σίγουρα δεν θα πάρω πλήρως αυτό το ερωτεύσιμο που λες, αλλά θα είναι κάπως καλύτερα απ το μαμά ελατήριο?----- Ή η διαφορά είναι μεγάλη και να τα δώσω τα +255 ευρώ και για το πίσω αμορτισέρ... το δικό μου πίσω δεν έχει κάποιο πρόβλημα ή βλάβη.
Δηλαδή τόσο μεγάλη διαφορά με το street box?

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Δημοσίευση από SoR_gr »

Δεν ακουγεται κακη η λυση στα 255€. Σαφως τα 575 θα εχουν πιο ολοκληρωμενη βελτιωση αλλα οσο ναναι..
Παλιο μοντελο μεν η μοτο σου αλλα τιμια κ αξιοπιστη για βολτα η κατι πιο σπορ τουρινγκ. Εχοντας εστω κ αυτο το πακετο αναρτησεων, θα ειναι πολυ καλυτερα κ θα το ευχαριστηθεις
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Δημοσίευση από theovivad »

Ναι έτσι λέω Sor να την κάνω την μετατροπή... Μόνο που... από Ελλάδα θέλει 30 με 40 μέρες να έρθουν... Πρώτα να τα πληρώσω μου λέει ο αντ/πος και να περιμένω... ???? :roll:

GrDreamer
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: Δευ 22 Φεβ 2010, 01:16
Model: CBR
Model year: 1999
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ελατήρια για τη καλή μου!!!

Δημοσίευση από GrDreamer »

Καντο, θα είναι από τις καλύτερες μετατροπές πάνω στο μοτό. Αν προτείθεσαι να κρατήσεις την μηχανή για πολύ πολύ καιρό πήγαινε για τα 575.
Και για επόμενη μοντα θα σου συνηστούσα σωληνάκια υψηλής λόγω ηλικίας των παλαιών, θα πάθεις πλάκα με την δύναμη του φρένου σου!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης