κατι κουφο που ισως δεν εχετε ξαναδει

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

κατι κουφο που ισως δεν εχετε ξαναδει

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

μετα απο 36000 χλμ απροβληματιστα στο μοτερ ενα πρωι ειδα παραφλου διπλα στην μηχανη!τσεκαρα μηπωσ ειναι απο κανενα σωληνακι δεν ηταν :cry: ηταν ακριβωσ στην ενωση κεφαλησ και κυλινδρων απο την μερια του πρωτου!το βαζω μπροστα να δουλεψει και δεν πεταγε τιποτα.οταν το αφηνω για 2 μερεσ χωρισ να το βαλω μπροστα κρυο το μηχανακι τοτε ιδρωνει!!!εχει τυχει ποτε σε κανεναν αυτο?ειναι δυνατον να πεταει παραφλου οταν ειναι κρυο το μηχανακι και οταν δουλευει να μην τρεχει σταγονα? +:brick wall=+:](*,) +:brick wall=+:](*,) +:brick wall=+:](*,) θα τρελαθω!μια λυση υπαρχει να στειλω γυναικα και παιδι ενα σαβ/κο και να κατσω να αλλαξω φλατζα!!!
JOHN-FZS

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jskf16 »

πιστευω , χωρις να μου εχει συμβει , οτι θελει αλλαγη η φλατζα (λιγα χλμ και περιεργο). Και τα νερα στα πεταει οχι οταν ειναι κρυο αλλα μετα απο καποια βολτα που ο κινητηρας εχει ζεσταθει , οποτε οταν τη παρκαρεις πλεον και μετα να βλεπεις καποιες σταγονες!

beneton

Δημοσίευση από beneton »

εγω το παθα με το αμαξι οταν ειναι ζεστο τιποτα οταν το αφηνα 2-3 μερες εχανε παραφλου και τελικα ηταν η τρομπα νερου .

οταν ειναι ζεστο λογω διαστολης δεν χανει οταν ειναι κρυο τοτε το βλεπεις.

VipeR
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2006, 09:36
Model: -
Τοποθεσία: Athina
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ!!!

Δημοσίευση από VipeR »

Βρε καλώς το Γιάννη , χρόνια και ζαμάνια ρε φίλε , welcome back
Tώρα όσων αφορά το πρόβλημα :idon'tknow: ισως είναι η φλάτζα

Άβαταρ μέλους
Εχετλαίος
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιουν 2007, 12:02
Model: -
Τοποθεσία: Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Εχετλαίος »

Όσο περίεργο και αν φαίνεται είναι σύνηθες φαινόμενο το χειμώνα σε πολλά μηχανάκια. Πήγαινέ το να το δει ο μηχανικός σου αλλά πολύ πιθανόν (αν χτύπα ξύλο δεν είναι κάτι άλλο σοβαρό) να σου πει τα ίδια.
Μου έχει συμβεί σε 2 μηχανάκια ως τώρα, και στο Bros, και στο TDM 850
Γνώθι Σεαυτόν-Μηδέν Άγαν

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lyon »

τσεκαρισε πρωτα βιδες μηπως εχει χαλαρωσει καμια.
Σιγουρεψου οτι οι σταγονες που βλεπεις δεν προερχονται (γλυφουν και πεφτουν) απο καπου αλλου.
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

ελειψα γιατι στην εταιρια που δουλευω μασ απαγορεψαν να μπαινουμε σε σελιδεσ λογω ιων και τωρα απο το σπιτι με απλο μοντεμακι 56κ! δεν ξερω ρε παιδια μακαρι να τρεχει απο τον σωληνα που δενει με αλενοβιδα στην κεφαλη αναμεσα στα καρμπσ θα το παρακολουθησω γιατι αν ειναι φλατζα (σιγουρα θα ετρεχε και λαδι και στισ μεγαλεσ πιεσεισ θα πεταγε) θελει πολυ δουλεια!εχω τα εργαλεια και σιγουρα θα τα καταφερω αλλα θελει χρονο απο τον οποιο εχω ξεμεινει λογω παιδιου και οικογενειασ και χρηματα για συνεργειο δεν παιζουν και οχι τιποτα αλλο δεν σου κανουν σωστη δουλεια.μου κανει εντυπωση γιατι στο μηχανακι κανω τα παντα και νωριτερα απο αυτα που ειναι στο σερβισ του και δεν το σκιζω!
JOHN-FZS

VipeR
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2006, 09:36
Model: -
Τοποθεσία: Athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VipeR »

ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 έγραψε: ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΙΖΩ!

Αυτό φταίει ......σίγουρα
Οσο πιο πολύ του πίνεις το αίμα τόσο λιγότερο χαλάει
Εμ Γιαμάχα είναι αυτά :)

Tom
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2006, 05:30
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tom »

δοκίμασε να το σκίσεις, τα κάνει αυτά γιατί ζηλεύει!!!
βλέπει τα άλλα μοτο να φτύνουν αίμα και παρακαλάει : )

καλή τύχη !

dimos47ki7
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 01:33
Model: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ!!!

Δημοσίευση από dimos47ki7 »

ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα, και στην αρχη ειχα τρομαξει. καθε πρωι, εβλεπα ψυκτικο να σταζει απο την μικρη οπη που εχει η κεφαλη στην δεξια μερια του μοτερ μολις την σηκωνα απο το σταντ. φαινοταν σαν να τρεχει απο φλαντζα.
τελικα αυτη η οπη ειναι αποχετευση νερων οπως μου ειπαν στο συνεργειο για να μην συγκεντρωνονται νερα στην περιοχη των μπουζι. το ψυκτικο "εγλυφε" απο το μαυρο δοχειακι που ειναι ακριβως πανω απο την κεφαλη (φιλτρο?) και ολο το βραδυ συγκεντρωνοταν μια μικρη ποσοτητα γυρω απο τα μπουζι. ενα απλο σφιξιμο στις βιδες αυτου του δοχειου ελυσε το προβλημα...
sorry αν η εξηγηση των εξαρτηματων ειναι "παιδικη" αλλα ειναι η πρωτη μου μηχανη, και δεν το κατεχω καλα το αθλημα...ειμαι πιο αυτοκινητας να πω την αληθεια

Άβαταρ μέλους
nive
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 18:42
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ!!!

Δημοσίευση από nive »

Μεγάλη υπόθεση αυτο το forum....

λύνεις απορίες , επιστρέφει η ψυχή στη θέση της....., και όλα αυτά??? .....


......απλά με λίγο ψάξιμο :wink: :wink: :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης