Εξάτμιση FZ1

Προστασία, αξεσουαρ, οπτικές βελτιώσεις και φανοποιία
Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από ilias »

τσεκάρετε τα βιντεο σας γιατι δεν παιζουνε .................
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
RikoS
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ 06 Ιουν 2012, 11:42
Model: FZ1
Τοποθεσία: Patra
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από RikoS »

antonis_FR έγραψε:Θα τρελαθεις..καλοφωρετη!! +:Applause=+:=D>
Μακαρι :D :D απο θορυβο παντως που την ακουσα δεν τρελαθηκα :(
I don't Drive Fast.... Just Fly Low....

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από Vallinor »

Aν ημουν κατοχος απο FZ1 θα εβαζα αυτη :

Link

Απο εδω :http://www.roadsitalia.com/english/inde ... e=products

Με κοστος 230 ευρω !!
Φθηνη, πολυ καλη ποιοτητα η εν λογω εταιρεια και κατ εμε πολυ ομορφη !
Τι λετε εσεις ?
Live for nothing or die for something??

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από antonis_FR »

RikoS έγραψε:
antonis_FR έγραψε:Θα τρελαθεις..καλοφωρετη!! +:Applause=+:=D>
Μακαρι :D :D απο θορυβο παντως που την ακουσα δεν τρελαθηκα :(
Εξαρταται τι ζηταει κανεις..Κανει θορυβο, αυτο ειναι σιγουρο (ελπιζω να φορας σιγαστηρα ε?) αλλα το ουρλιαχτο ειναι τοσο ανατριχιαστικο που γινεται εθισμος.. +:Dancing=+:\:D/ (η αληθεια ειναι οτι και μενα με ειχε κουρασει καπως)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από koulis »

καλα βρε αντωνη.....εχεις βαλει κ akra κ racefit.....κ παρ'ολα αυτα επιμενεις στην akra? :roll:
προσωπικα πλεον μονο racefit.....σε οτι μηχανακι κ αν περασει ποτε απο τα χερια μου.....
μη σου πω οτι θα κοιταζω πρωτα για τι μηχανακι εξατμα η racefit κ μετα θα επιλεγω το μηχανακι.....βεβαια υπαρχει παντα κ η λυση της προσωπικης κατασκευης απο την racefit.....

:)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από antonis_FR »

Κοιταξε, η Racefit ειναι εξαιρετικη εξατμιση που παιρνει αριστα σε look και πορωτικο ηχο..Οσο εκανα διαδρομουλες και βολτες κλπ ηταν οτι καλυτερο!!
Αλλα..η αληθεια ειναι οτι οσο αφορα τον ηχο, ναι μεν ειναι οτι πιο κοντα σε GP που σημαινει και κ@υλ@ αλλα σε πολυωρα ταξιδια, δικαβαλος, ακομα και σε στιγμες που εχεις πονοκεφαλο και θες να χαλαρωσεις κλπ (ειτε με ειτε χωρις σιγαστηρα) ειναι κουραστικη!Εκανα τα μισα βαλκανια περσι με 6+ ωρες σερι οδηγηση ημερησιως και οταν γυρισα την ακουγα και στον υπνο μου..
Και 2ον, απο αποδοση, θα ελεγα οτι μπερδευτηκαν καπως τα πραγματα...Οντας καθαροαιμο κοντο ελευθερο τελικο, η γραμμικοτητα του κινητηρα πηγε περιπατο.Με το σιγαστηρα ηταν πιο ομαλα τα πραγματα, αλλα χωρις αυτον, χαμηλα ηταν ψιλοκουφιο (ψηλα βεβαια </->9 </->9 </->/vs2 ).
Για να μην πολυλογω ηταν οτι καλυτερο για καποιον που θελει ''καθαρο'' ηχο και το καλυτερο look! Απλα για μενα το σεταπ με την ολκληρη ακραπα ηταν ναι μεν πιο ασχημο και ησυχο αλλα πολυ πιο αποδοτικο.Επισης μπορουσα να βγαινω και να μπαινω στο γκαραζ οποτε ηθελα και να κυκλοφορω χωρις να προκαλω τα παντα :twisted: :lol: Εντελως αντικειμενικα..ειναι υποκειμενικο το τι χρειαζεται ο καθενας.. :D :wink:

Βεβαια ποιος μπορει να πει οτι αυτο δεν ειναι ονειρο.... ααααχχχχχ
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από koulis »

αντωνη,αν θυμαμαι καλα την ολοσωμη akra την φοραγες με commander ταυτοχρονα? :roll:
επισης,την racefit την εβαλες κ δεν εκανες καυσαναλυση? :roll:
την δοκιμασες σε dyno κ ειδες οτι εχασες χαμηλα ή απλα ειχες αυτην την αισθηση? :roll:
προσωπικα,επειδη φοραω γραναζι μπροστα δεν ξερω αν εχω χασει ή οχι..... +:Think=+::-k
αυτο μονο βαζοντας το σε dyno πρωτα με την μαμα κ επειτα με την racefit φανταζομαι θα το καταλαβουμε :)
εγω δεν την αλλαζω με την καμμια ομως...... :D :D
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από antonis_FR »

Oχι την ακραπα την ειχα χωρις κομαντερ και καυσαναλυση , με μικροτερο γραναζι μπροστα και νορμαλ πισω αλλα και τα 2 αλουμινενια(οπως και η αλυσιδα ηταν 520 Drag spec της afam). Πραγματικα γαζωνε, με πολυ γραμμικη παροχη ισχυος!
Βεβαια και τη racefit την ειχα χωρις τα παραπανω και μαλιστα με μαμα γραναζωμα. (στο 2ο μηχανακι).Και οχι δεν ηταν η ιδεα μου, χαμηλα ηταν κουφιο, καθως το προηγουμενο μηχανακι με την ολοκληρη το ειχε παρει φιλος και ειχα μετρο συγκρισης!
Φυσικα ουτε dyno ειχα κανει ουτε τπτ! Ενταξει μη το κανω και θεμα, δεν ηταν και ασχημα τα πραγματα, απλα επειδη ειχαν περασει απο διαφορα σταδια και τα 2 1000αρια μπορουσα και καταλαβαινα την παραμικρη διαφορα. :/abwave::)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από koulis »

δλδ το 1ο που το πηρε ο φιλος σου ειχε ολοσωμη akra με 16αρι εμπρος ενω το 2 που πηρες εσυ ειχε racefit αλλα με 17αρι εμπρος.......? :roll: +:Think=+::-k
antonis_FR έγραψε:την ακραπα την ειχα με μικροτερο γραναζι μπροστα και νορμαλ πισω.Πραγματικα γαζωνε, με πολυ γραμμικη παροχη ισχυος!
τη racefit την ειχα με μαμα γραναζωμα. (στο 2ο μηχανακι).Και οχι δεν ηταν η ιδεα μου, χαμηλα ηταν κουφιο, καθως το προηγουμενο μηχανακι με την ολοκληρη το ειχε παρει φιλος και ειχα μετρο συγκρισης!

αρα μηπως γι'αυτο εχασες σε σχεση με akra?
τεσπα.....παντως με οσους εχω συζητησει(κ ειναι αρκετοι) εδω στυλιδα κ ειναι μαλιστα κ ατομα που εχουν τρεξει πιστες κ εχουν περασει απο τα χερια τους ουκ ολιγα μηχανακια με εξατμες,commander,αναρτησεις κτλ αυτο που μου εχουν πει ειναι οτι βαζοντας ενα κοντο τελικο σαν το δικο μου γεμιζει πολυ χαμηλομεσαια κ στεγνωνει λιγο στα ψηλα.....το ακριβως αντιθετο δλδ απο αυτο που εβλεπες εσυ..... +:Think=+::-k
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από antonis_FR »

Kαλα σιγουρα υπηρχε διαφορα με την ακρα, μιλαμε για αλλο μηχανακι.
Εν πασει περιπτωσει, ηταν μικρες οι διαφορες στις επιδοσεις, αλλα η λειτουργια του ηταν σιγουρα διαφορετικη. :/abwave::)
Εικόνα

Dimatakis
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 06 Οκτ 2018, 20:39
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από Dimatakis »

Καλησπέρα! Έχει βάλει κανείς την παρακάτω εξάτμιση; http://2troxo.gr/index.php?route=produc ... Fz1&page=3
Μου αρέσει, έχει καλή τιμή, αλλά δεν έχω ακούσει κριτικές.

Tasosfz
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ 2018, 19:34
Model: FZ1
Model year: 2009
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από Tasosfz »

Εγώ φιλέ μου.. Ευχαριστημένος και απο ήχο και από ποιότητα ... Σαν εταιρία τρέχει και στα motogp ... Κατεμε με κλειστά ματια ..

Dimatakis
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 06 Οκτ 2018, 20:39
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από Dimatakis »

Παρατήρησες διάφορα σε απόδοση και κατανάλωση; Χρειάστηκε πρόγραμμα το μηχανάκι;

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από SoR_gr »

Οποιος σου πει οτι βαζοντας ενα τελικο παει καλυτερα το μηχανακι, μην συνεχισεις την κουβεντα μαζι του. Απλα δν θα ξερει.

Η μοτο δουλευει σταθερα κ με τελικο. Απο εκει κ περα (το φζ6 μου κρεμασε στα ψιλα με τις μιββ.) Ψαχνεσαι, σκεφτεσαι τι χρηση θες να κανεις κ αναλογα την τσεπη σου, πραττεις. Σε οτι κ να κανεις, καπου κερδιζεις κ καπου χανεις.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Dimatakis
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 06 Οκτ 2018, 20:39
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση FZ1

Δημοσίευση από Dimatakis »

Θα χάσει η τσέπη μου.. αν είναι να χάσω και σε απόδοση, τι κάνουμε;..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης